1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

TOS VARNSDORF a.s.

TOS Varnsdorf 15
Obráběcí stroje světové kvality a ambiciózní plány pro rok 2024

Společnost TOS VARNSDORF a.s. je předním světovým dodavatelem kompletních technologií pro obrábění a producentem obráběcích strojů se specializací na výrobu horizontálních frézovacích a vyvrtávacích strojů, obráběcích center a portálů. Záběr činností je široký, od mechanické konstrukce až po vývoj SW a aplikací. Firma disponuje vlastním vývojovým oddělením a každoročně investuje do vývoje svých produktů a služeb desítky miliónů korun.

ZKL, a.s.

ZKL 23
Zajímají nás železnice, i pro ně inovujeme ložiska

Světu ložisek vládnou inovace. Dobře to ví společnost ZKL, a.s., která se v této strojírenské oblasti pohybuje už od roku 1921. Ačkoli nyní musí čelit celé řadě výzev, které souvisí s globální krizí, nepřestává investovat do výzkumu, vývoje a nových technologií. Potenciál pak vidí v ložiscích pro železnice a zákaznických aplikacích. „Právě v tomto segmentu chystáme řadu novinek a rozšiřujeme i výrobní kapacity,“ říká Ing. Libor Nohál, Ph.D., technický ředitel koncernu a výkonný ředitel společnosti ZKL – Výzkum a vývoj, a.s.

Metaldyne Oslavany, spol. s r.o.

Metadlyne 16
Práce u nás je atraktivnější i díky automatizaci

Vlivem všeobecně známých globálních faktorů je vývoj v odvětví automotive nadále značně nejistý, což se projevuje nejen na výsledcích jednotlivých automobilek, ale také jejich dodavatelů. Platí to rovněž v případě společnosti Metaldyne Oslavany, která se ve svých závodech v Oslavanech, Zbýšově a Ivančicích zabývá objemovým tvářením nejrůznějších ocelových dílů, určených zejména do osobních a nákladních aut. Přetrvávající pokles zakázek se jí daří částečně kompenzovat díky transferům výrob z německých závodů, které se koncem loňského roku staly novou akvizicí její mateřské korporace AAM z Detroitu.

Erdrich Umformtechnik, s.r.o.

erdrich Unformtechnik 24
V Krnově máme skvělý tým, který táhne za jeden provaz

S nadšením i pro malé věci a také s novou transformační strategií „Fit for Future“ rozvíjí své podnikání na světových trzích německá skupina Erdrich Umformtechnik, která má celkem pět výrobních závodů a přes 1550 zaměstnanců. Od roku 2006 je její součástí také stejnojmenný závod v Krnově, který ve skupině, vyvíjející a vyrábějící především inovativní součásti brzd, podvozků a pohonů pro zákazníky z automobilového průmyslu, zaujímá stále významnější pozici.

MANN + HUMMEL (CZ), v.o.s.

Mann Hummel
Jsme připraveni na nové trendy v automobilovém průmyslu

Výborná mentalita a pracovní morálka, to jsou atributy, které si na spolupráci se svými českými kolegy nejvíce cení Patrick Gumpinger, výrobní ředitel závodu společnosti MANN + HUMMEL (CZ) z Nové Vsi na Vysočině. Rodák z Bavorska působí v Česku sedmým rokem a s oblibou říká, že se tady cítí jako doma. Jistě k tomu napomáhá také jeho takřka dokonalá znalost češtiny. „Vzhledem ke svému původu můžu říct, že Češi jsou mi mentalitou bližší než třeba lidé ze severního Německa.

EFAFLEX – CZ, s.r.o.

Efaflex cz 22
Chceme se úspěšně etablovat i na slovenském trhu

„Rok 2023 byl pro nás o něco klidnější než ten předchozí, ale i tak byl plný významných událostí,“ říká Josef Šimek, vedoucí prodeje pro Českou republiku ve společnosti EFAFLEX – CZ, která je úspěšným mezinárodním výrobcem rychloběžných vrat pro zákazníky z různých světových zemí i průmyslových odvětví. V jejím závodě v Olší u Tábora pracuje přes 300 zaměstnanců, kteří se podílejí na výrobě celkem 65 typů patentovaných produktů.

NUVIA a.s.

NUVIA 2024
Poptávka po automatizaci roste také v jaderné energetice

Inovativní systémová řešení především v rámci EPC projektů, inženýringu, služeb a produktů v jaderné energetice svým zákazníkům poskytuje třebíčská společnost NUVIA, která byla původně založena v roce 1995 pod názvem ENVINET. Postupně vyrostla do formátu úspěšné firmy s více než 200 zaměstnanci, avšak po roce 2012, kdy došlo k akvizici francouzskou nadnárodní skupinou VINCI, zvýšila počet zaměstnanců i obrat o dalších 50 %.

FrostFood, a.s.

FrostFood 2024
Většinu mražených produktů vyvážíme do Evropy

Patří k nejúspěšnějším výrobcům mražených pochoutek a se svými pizzami, knedlíky nebo mraženými pizza specialitami si podmanila český i evropský trh. Za posledních třicet let vyrostla společnost FrostFood, a.s., z lokální firmy na významného exportéra s miliardovým obratem. Naslouchá svým zákazníkům a zásobuje je produkty, o něž stojí, inovuje a investuje do moderních technologií. „Úspěchu bychom ale nedosáhli bez lidí, které máme v týmu,“ říká generální ředitel Ing. Jakub Vlček.

Mokate Czech, s.r.o.

MOKATE CR 2024
Kávu z celého světa pražíme v srdci Evropy

Značku Marila zná snad každý Čech. Bílo-červené logo má tradici od roku 1929 a přežilo komunistický režim i Sametovou revoluci. Tradiční káva se vyrábí ve votickém závodě, který patří společnosti Mokate Czech, s.r.o. Vedle klasické robusty se tady stále více soustředí i na jednodruhové výběrové kávy, které praží na nejmodernější technologii. „Po těchto kávách roste poptávka a my chceme tento trend zachytit,“ říká v rozhovoru výrobní ředitel Ing. Pavel Halátek.

Skupina BTL

BTL Medical Technologies 2024
Máme být na co hrdí

Před bezmála třiceti lety začínali podnikat jako studenti, kterým se společně s partou brigádníků povedlo vyvinout a vyrobit na svou dobu převratný přístroj pro elektroléčbu ve fyzioterapii. Dnes mají ve skupině BTL za sebou úspěšný vývoj více než padesáti patentovaných technologií, které pomáhají pacientům i lékařům po celém světě. Kromě toho zaměstnávají přes 3300 lidí a dosahují obratu ve výši 15 miliard korun. Více nám o historii, současnosti i budoucích plánech jednoho z největších světových výrobců zdravotnické techniky řekne Tomáš Drbal, technický ředitel skupiny BTL.

BILSTEIN CEE, a.s.

bilstein cee 16
Na oživení trhu jsme poctivě připraveni

„Každá krize je dobrá minimálně v tom, že vám ukáže, jak jste pracovali v době konjunktury,“ říká Peter Uhrík, předseda představenstva společnosti BILSTEIN CEE, která je tradičním dodavatelem pásové za studena válcované oceli vynikající pověsti a kvality. Přestože i ona v posledních měsících pocítila úbytek zakázek, který byl patrný na celém ocelářském trhu, zachovává chladnou hlavu, klid a trpělivost. Věří, že po poctivé přípravě, která byla zaměřená na dokončení některých investic nebo na opravy a údržbu strojních zařízení, se i v Králově Dvoře už letos opět dostanou k plnému vytížení a pojedou na stoprocentní výkon.

Chemoprojekt, a.s.

chemoprojekt 20
Ambiciózní obchodní plány a zodpovědná personální politika

Chemoprojekt, a.s., je inženýrská a dodavatelská společnost s dlouholetou historií působící jako přední dodavatel v oblasti organické a anorganické chemie, petrochemie, rafinérií, zpracování zemního plynu, energetiky, nové energetiky, vodního hospodářství a ochrany životního prostředí. Dále se zabývá možnostmi záchytu CO2, výrobou zeleného vodíku a pod.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...