1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nemocnice Vyškov, p. o.

Nemocnice Vyskov 23
Rok plný nových investic a unikátních projektů

Nemocnice Vyškov, příspěvková organizace, je páteřní nemocnicí jihomoravského regionu pro spádovou oblast s více než 90 000 obyvateli. Své renomé si udržuje již více než 70 let. Patří k největším zaměstnavatelům v dané oblasti, aktuálně zde pracuje více než 800 lidí. V širokém spektru svých akreditovaných pracovišť poskytuje služby dospělým i dětem. Vedle léčby a hospitalizace pacientů na více než 430 lůžkách jde také o ambulantně poskytovanou léčebně-preventivní péči.

Teva Czech Industries s.r.o.

teva 18
Klíčový závod celé korporace modernizuje své provozy

Farmaceutická společnost Teva Czech Industries s.r.o. (TCI) zaměstnává v Opavě bezmála 1700 lidí. Od roku 2006 je součástí izraelské nadnárodní korporace Teva Pharmaceutical Industries. V Opavě se ročně vyrobí téměř 1,6 milionů litrů přípravků tekuté lékové formy a zabalí více než 8 miliard tablet, kapslí a tobolek různých produktů. Společnost Teva Czech Industries s.r.o. (TCI) dosáhla v roce 2022, navzdory náročné ekonomické situaci, kladného hospodářského výsledku.

Oblastní Nemocnice Jičín, a.s.

Oblast Nem Jicin 23
Posouváme se dál v kvalitě vybavení i úrovni péče

Jičínský region těží ze své atraktivní polohy mezi hlavním městem Prahou a blízkou přírodou Krkonoš či Jizerských hor. Z hlediska kvality života jde o takřka ideální místo, které svým obyvatelům poskytuje prakticky vše, co potřebují. Na neustálém zlepšování kvality života se významně podílí také Oblastní Nemocnice Jičín, která je s počtem zhruba 1100 zaměstnanců jedním z největších regionálních zaměstnavatelů.

Sněžka, výrobní družstvo Náchod

Snezka Nachod
Automatizujeme, ale žádná technologie nenahradí šikovné ruce švadlen

Nepředvídatelné výpadky v automobilové výrobě a ceny energií jsou hlavní výzvou, se kterou se nyní potýká závod Sněžka Náchod. Společnost přijala konkrétní kroky, šetří a instaluje například solární panely. „Snažíme se zmírnit naši závislost na automobilovém průmyslu a pozvolna se nám to daří. Současně investujeme do nových technologií. Stále je pro nás ale důležitá ruční práce,“ říká v rozhovoru Jan Zima, výkonný ředitel společnosti.

BILSTEIN CEE a.s.

bilstein cee 16
Ocelové produkty, které nemají konkurenci

BILSTEIN CEE a.s. je tradiční český výrobce pásové oceli válcované za studena, jejíž výroba v Králově Dvoře byla zahájena v roce 1938. Skutečná historie podniku se však začala psát už roku 1905, kdy došlo k zahájení výroby tenkých plechů v pásech válcovaných za tepla pro Českou důlní společnost. V současnosti firma produkuje zhruba 50-tisíc tun pásů ročně s cílem zvýšit výrobu na 80-tisíc tun. V České republice zaměstnává cca 170 lidí.

Faurecia Plzeň, s.r.o.

Faurecia plzen21
Za deset let jsme vyrostli po všech stránkách

Hned několik významných milníků se v letošním roce podařilo splnit společnosti Faurecia Plzeň, která je spolehlivým dodavatelem sedaček do automobilů značek BMW, Volkswagen nebo Mercedes.

Xylo Machinery CZ, s.r.o.

Xylo machinery 221
Projekty umíme realizovat ještě komplexněji a ve větším měřítku

Tradiční součástí dřevozpracujícího průmyslu, tolik typického pro region Vysočiny, je také jihlavská společnost Xylo Machinery CZ, která se již od konce 90. let zaměřuje na výrobu strojních celků pro zpracování plošných materiálů vyrobených na bázi dřeva s využitím moderních technologií.

F.X. MEILLER Slaný s.r.o.

FXMeiller22
Stoletá tradice a virtuální realita

Značku F.X. MEILLER Slaný s.r.o., znají všichni provozovatelé nákladních autoparků. Vždyť jde o předního světového výrobce sklápěcích a kontejnerových nástaveb na nákladní automobily. Ve Slaném v České republice už 30 let vznikají kvalitní a spolehlivé produkty, které míří do celého světa. Kam kráčí česká pobočka světové značky s více než stoletou tradicí a leckterým světovým prvenstvím? O tom si dnes povídáme s jednatelem společnosti F.X. MEILLER Slaný s.r.o., Ing. Štefanem Abdulrahmanem.

ZKL, a.s.

ZKL 23
Česká legenda ve vývoji a výrobě ložisek pro celý svět

Koncern ZKL, a.s., vznikl v roce 1999 integrací dlouholetého a tradičního českého ložiskového průmyslu. Jím vyráběná standardní a speciální ložiska mají uplatnění v hutnictví, energetice, těžkém strojírenství, těžbě a zpracování surovin, automobilovém průmyslu, dopravě, zemědělství a dalších průmyslových odvětvích.

OLMA a.s.

Olma 18
Naším bestsellerem je Míša

Ani mlékárenské výrobě se nevyhnula současná krize způsobená energetickým šokem a nestabilitou trhů. Podle Ing. Martina Krystiána, generálního ředitele společnosti OLMA a.s., nyní ale dochází k cenovým korekcím. Na jaké hladině se ceny výrobků ustálí, bude záležet i na zákaznících. Jedné z nejstarších a nejúspěšnějších mlékáren v České republice se zatím daří situaci zvládnout – na trh uvádí nové produkty a investuje. Úspěch má především s tvarohovým dezertem Míša.

EFAFLEX-CZ s.r.o.

Efaflex cz 22
Průmyslová vrata, která zvyšují zisk a šetří náklady

EFAFLEX-CZ s.r.o je firma, která ve svém oboru určuje směr dalšího vývoje. Výrobě průmyslových vrat a jejich inovacím se věnuje téměř půlstoletí. Za úspěchem firmy stojí investice do vlastního výzkumu a vývoje a poctivá práce více než 1200 lidí, kteří ve společnosti pracují. Vrata EFAFLEX pomáhají celé řadě firem z různých oborů zvyšovat zisk a šetřit náklady.

EVROmat a.s.

evromat19
Největší výrobce klempířských systémů otevírá novou pobočku na Slovensku

Společnost EVROmat® a.s. je v současnosti největším výrobcem klempířských systémů a plechových střešních krytin a zároveň jedním z největších specializovaných prodejců střešních materiálů. Její portfolio tvoří široký sortiment střešních krytin, plechy, izolace, střešní okna, nářadí, spojovací materiál a další doplňky. Výroba vlastních produktů započala už v roce 2001 a od té doby se jejich nabídka pro domácí i zahraniční trh neustále zvětšuje.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...