1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Správa železniční dopravní cesty, s.o.

SZDC 16
Rozsáhlá modernizace nádraží i tratí vstupuje do další etapy

Rekonstrukce stovek nádražních budov za více než 8 miliard korun je jedním z aktuálních úkolů Správy železniční dopravní cesty. Státní organizace, která zajišťuje provoz a rozvoj české železniční sítě, se však zaměřuje také na modernizaci tratí.

TATRA TRUCKS, a.s.

TATRA TRUCKS 16
120 let od prvního nákladního vozu

Z výrobců těžkých nákladních vozidel na historickém území Česka zůstala jediná značka: TATRA, dnes TATRA TRUCKS, a.s. Jako jediná drží ve svém segmentu vztyčený prapor české konstruktérské školy. Podle slov člena představenstva a ředitele obchodu a marketingu TATRA TRUCKS, a.s., Ing. Martina Šusteka, pro automobilku TATRA vždy platilo, že je nejstarší automobilkou ve střední Evropě a druhou nejstarší na světě.

Veolia Energie ČR, a.s.

Veolia energie cr 18

 

V roce 2016 vyrobila společnost Veolia Energie ČR, a.s., kolem 14 200 TJ tepla, přes 3800 GWh elektřiny a necelých 300-tisíc GJ chladu. Svůj byznys staví na komplexních službách a pravidelně se rozrůstá prostřednictvím akvizic. Pro své zákazníky také zajišťuje optimalizaci spotřeby energií. „Budoucnost vidíme v energeticky úsporných, inovativních a chytrých řešeních,“ říká v rozhovoru Ing. Reda Rahma, obchodní ředitel a člen představenstva.

Toray Textiles Central Europe, s.r.o.

Toray 17
Z prostějovské tkaniny se šijí airbagy i horkovzdušné balóny

Průmyslové tkaniny se v Prostějově vyrábí už přes 20 let. Místním závodem se prolíná duch japonské kultury, který sem vnáší zahraniční vlastník, skupina TORAY. Většina produkce, celých 95 %, jde na export.

Technistone, a.s.

Technistone 18
Českou firmu proslavuje tvrzený kámen

Tvrzený kámen je odolný proti poškrábání, pořezání, úderům nebo zatížení. V České republice ho jako jediná vyrábí akciová společnost Technistone. Využívá přitom originální italskou technologii Breton. Všechny výrobky vyvíjí ve svém vlastním vývojovém centru a pravidelně na trh uvádí nové produktové řady, takže stojí na předních místech mezi inovativními společnostmi ve svém oboru.

Šroubárna Kyjov, spol. s r.o.

Sroubarna Kyjov 18
Průmysl 4.0 nechceme zanedbat, investice se ale musí vrátit

Výrobní halou v Kyjově kolují ocelové součásti v různém stádiu rozpracovanosti. Ze vstupního materiálu v podobě svitků a tyčí kruhového průřezu vytváří moderní stroje za pomoci vyškolených pracovníků spojovací díly nejrůznějších tvarů. Vyrábí se zde zejména pražcové, železniční a konstrukční šrouby, matice.

ZETOR TRACTORS, a.s.

Zetor traktors 18
S novými modely vjíždí do segmentu malých traktorů

Když na pole poprvé vyjely traktory, změnil se zemědělcům život. Z tradičních českých výrobců traktorů přežila dodnes jen brněnská značka ZETOR. Její první traktor má v křestním listu letopočet 1946. Od té doby udává společnost ZETOR TRACTORS, a.s., trendy v oblasti zemědělské techniky.

SumiRiko AVS Czech, s.r.o.

Sumiriko avs 18
Špičková kvalita všude tam, kde se tlumí vibrace

Z dlouhé tradice gumárenského a plastikářského průmyslu ve Zlínském kraji vychází dodnes mnoho firem. Jednou z těch, které si jdou již od 90. let svojí vlastní cestou, je společnost SumiRiko AVS Czech z Drnovic u Valašských Klobouk.

TS Plzeň, a.s.

TS Plzen 17
Nejžhavější trhy jsou v Číně, Indii nebo v Turecku

Plzeň není jen městem piva. Svoji tradici má v západočeské metropoli také průmysl, především stroje značky Škoda.

GEMO, a.s.

GEMO Olomouc
Měníme přítomnost v budoucnost

Ryze česká stavební společnost GEMO, a.s., (dříve pod názvem GEMO OLOMOUC, spol. s r.o.) patří ke špičkám v oboru pozemního stavitelství v České republice. Již 27 let mění přítomnost v budoucnost vytvářením nového a moderního životního prostoru při realizaci netradiční a designové bytové výstavby i při vytváření nových výrobních a logistických prostor či obchodních a zábavních center.

EXCALIBUR ARMY, spol. s r.o.

Růstová strategie velí investovat a získávat nové odborníky

Po období útlumu z 90. let se v posledních letech opět dostává do velmi dobré kondice český zbrojní průmysl. Progresivní růst a rozvoj tradičního odvětví nejlépe vystihují příběhy firem, jako je Excalibur Army ze Šternberka. Z dlouhodobě kvalitního opravárenského a obchodního podniku se postupně stává společnost, která stále více sází na vlastní výrobu a vývoj vojenské techniky. V roce 2016 utržila více než 2 miliardy korun a zisk EBITDA přesáhl 600 milionů korun.

DAIDO METAL CZECH, s.r.o.

Daido metal 18
Klíčové je vzdělávání a motivace zaměstnanců

Česká šikovnost a japonská preciznost se od roku 2005 spojuje v brněnském výrobním závodě společnosti DAIDO METAL CZECH, která patří mezi přední dodavatele kluzných ložisek pro automobilový průmysl. Úspěšný podnik, ve kterém pracuje 350 zaměstnanců, pokračuje v progresivním vývoji, kdy pro letošní rok plánuje tržby v objemu 870 milionů korun a produkci ložisek dosahující 74 milionů kusů.

Česká pošta, s.p.

Ceska posta 15
Cesta k úspěšné budoucnosti vede přes zlepšování kvality služeb

Jednou z největších firem České republiky je tradiční značka jménem Česká pošta, jejíž služby využívají lidé napříč celou zemí. V současné době má státní podnik bezmála 4-tisíce poboček a zaměstnává zhruba 30-tisíc lidí. Stabilně si drží pozici lídra na trhu obyčejných, doporučených a také balíkových zásilek.

COLAS CZ, a.s.

Colas cz 18
Denní byznys v krajích doplňuje spolupráce s novými investory

V rámci celého stavebnictví má tradičně významné postavení silniční stavitelství, jehož kvalita zásadně ovlivňuje infrastrukturu každé země. Mezi jeho úspěšné reprezentanty se v českém i mezinárodním měřítku řadí společnost COLAS CZ, která se zabývá především modernizacemi silnic v krajích a velkými projekty, jako je například rekonstrukce dálnice D1.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...