1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Servis Climax, a.s.

Servis climax 23
Chceme maximálně využít benefitů našich investic

Mimořádně úspěšných 30 let od založení si v roce 2022 připomínala vsetínská společnost Servis Climax, která je v současnosti největším tuzemským výrobcem stínicí techniky. Do jejího produktového portfolia patří desítky typů výrobků určených pro interiérové a exteriérové stínění budov.

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Pokračujeme v investicích i v podpoře restaurací

Po dvou náročných letech, které zásadně ovlivňovala pandemie, se pivovaru Plzeňský Prazdroj v roce 2022 dařilo už docela dobře. „Od ledna do září naše prodeje v Česku meziročně vzrostly o 14 %. Lidé měli zvláště během letní sezóny chuť chodit zase do hospod a restaurací, potkávat se s přáteli a užívat si ten zážitek, který pro ně byl dva předchozí roky částečně omezený,“ říká obchodní ředitel Tomáš Mráz s tím, že od podzimu začal být viditelný dopad energetické krize a snaha lidí šetřit.

M.L.S. Holice, s.r.o.

M.L.S.Holice 22
Energetická krize podnítila poptávku po našich generátorech

Zatímco některé průmyslové podniky vyhlížejí následující období s větší či menší nervozitou, největší výrobce elektrických generátorů v České republice roste. Ze dvou výrobních závodů v Holicích u Olomouce putují generátory mimo jiné na Ukrajinu, kde Rusové ničí energetickou infrastrukturu. „Lidé potřebují elektrickou energii, a kde nefunguje konvenční elektrická síť, nastupují naše generátory. Rosteme a rozšiřujeme tým našich pracovníků,“ říká Vladan Hlaváč, ředitel společnosti M.L.S. Holice, s.r.o.

Daikin Airconditioning Central Europe – Czech Republic, spol. s r.o.

Daikin airconditioning cr 23
Počítáme s vysokou poptávkou (nejen) po tepelných čerpadlech

Během minulého roku oznámila nadnárodní skupina Daikin Europe investici ve výši 50 milionů euro do nové výrobní haly v Brně, ale kromě toho hodlá dál investovat do výroby, vývoje a výzkumu také v Německu, Polsku či Belgii.

Wolters Packaging Czech, s.r.o.

Wolters packaging 23
Díky krizi jsme štíhlejší a řešíme smysluplné projekty

V Kostěnicích u Pardubic má své výrobní zázemí společnost Wolters Packaging Czech, s.r.o., která vyrábí nejrůznější aplikace z polystyrenu a polypropylenu – například pro automobilový průmysl, IT nebo HVAC.

Continental Automotive Czech Republic, s.r.o.

continental auto CR 23
Spějeme k absolutní digitalizaci výroby i produktů

Globálním dodavatelem špičkové elektroniky do vozů mnoha světových značek je závod společnosti Continental Automotive Czech Republic v Brandýse nad Labem, ve kterém pracuje již přes 3-tisíce zaměstnanců. Moderní podnik, který je od roku 2007 součástí koncernu Continental AG, se zaměřuje na výrobu produktů, jako jsou autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací či řídicí jednotky palivových systémů.

Správa železnic, státní organizace

sprava zeleznicni dopravni cesty
Na investice máme 70 miliard, ale myslíme i na úspory

Správní rada Správy železnic (SŽ) v roce 2022 schválila nová kritéria výkonnosti, která mají cílit hlavně na zajištění větší spolehlivosti české železniční sítě. „V minulosti byly odměny vedení Správy železnic navázané na míru proinvestovaných peněz a lehce se ztrácel důraz na spolehlivost a komfort při cestování.

Chemoprojekt, a.s.

chemoprojekt 20
I v těžkém období nabízíme kvalitu a stabilitu

Dne 1. dubna 2022 byl do funkce generálního ředitele projekčních a inženýrských společností Chemoprojekt, a.s. a Technoexport, a.s. jmenován Ing. Pavel Ernst, jehož hlavním cílem je nadále rozvíjet a posilovat pozici tradiční české firmy, která je více než 70 let předním dodavatelem technologií a investičních celků v oblasti organické a anorganické chemie, petrochemie, rafinérií, zpracování zemního plynu, energetiky, vodního hospodářství či ochrany životního prostředí.

Kostelecké uzeniny, a.s.

Kostelecke uzeniny 18
Z kvality neslevujeme, chystáme investice do energeticky úsporných opatření

Kostelecké uzeniny, a.s., navazují na více než stoletou řeznickou tradici. Nejen český trh zásobují čerstvým masem i masnými výrobky. Stejně jako ostatní potravinářské podniky se musí vyrovnávat se zdražováním surovin i energií. „Chystáme investice do úsporných opatření, fotovoltaiky nebo tepelných čerpadel.

ZVVZ-Enven Engineering, a.s.

ZVVZ Enven engineering
Zaměříme se na snížení energetické náročnosti technologických zařízení

V Milevsku na jihu Čech vyrábí společnost ZVVZ-Enven Engineering, a.s., zařízení pro čištění odpadových plynů od tuhých a plynných látek. Mezi jejími zákazníky jsou tak například elektrárny nebo teplárny. Svůj úspěch firma staví hlavně na komplexnosti služeb

České dráhy, a.s.

Ceske drahy 16
Investice jsme revidovali, modernizace však pokračuje

České dráhy jakožto největší český železniční dopravce za rok vypraví téměř dva a půl milionu spojů. Podle jejich generálního ředitele Michala Krapince přišla společnost během pandemie covidu o tržby v řádu miliard. A když už se začalo blýskat na lepší časy, prudce zdražila většina vstupů.

BLOCK, a.s.

Block 21
Naše konkurenceschopnost roste i díky BIM projektování

Investiční celky se zaměřením na vyspělou technologii a čisté prostory projektuje již od roku 1991 valašskomeziříčská společnost BLOCK. Její tým zhruba 150 zaměstnanců se za tu dobu podílel na více než tisícovce projektů pro zákazníky, jako jsou nemocnice, farmaceutické, biotechnologické nebo průmyslové firmy, které podnikají v mikroelektronice, optice či automotive.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...