1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ústav hematologie a krevní transfuze Praha

ustav hematologie cr 19
Oceňuje zaměstnance pro jejich solidaritu a nasazení

Ústav hematologie a krevní transfuze Praha (ÚHKT) je největší hematologické centrum v České republice, které zde působí už téměř 70 let. O pacienty se v této instituci starají špičkoví lékaři a rozvoj a kvalitu péče zajišťuje tým 80 vědců. V čele ÚHKT stojí od roku 2013 prof. MUDr. Petr Cetkovský, Ph.D., MBA, který je zároveň přednostou Ústavu klinické a experimentální hematologie, společného pracoviště 1. LF UK a ÚHKT. S Petrem Cetkovským jsme si mimo jiné povídali o diagnózách, které jsou v ústavu léčeny, a způsobech, jakými lze zvyšovat účinnost této léčby.

Wanzl, s.r.o.

Wanzl 19
Maloobchod je stále ve středu našeho zájmu

Prioritou společnosti Wanzl, s.r.o., dlouhodobě zůstává oblast nakupování a prodeje. Firma, jejíž roční obrat se pohybuje kolem 1,3 miliard korun, pečuje o dlouhodobé vazby se svými zákazníky. Nejen v oblasti maloobchodu reaguje na nové trendy. „Dá se říct, že maloobchod nyní prochází druhou revoluční vlnou srovnatelnou se zavedením samoobslužného systému prodeje. Realitou dneška je omnichannel, digitalizace, automatizace, vznik nových formátů jako například shop&go či prodej potravin online,“ říká v rozhovoru výkonný ředitel společnosti Marek Ryšavý.

STORY DESIGN, a.s.

Story design 19
Známa značka modifikuje svoje obchodné meno

Jednotka na českom trhu v poskytovaní designu, vývoja, výroby a inštalácie jedinečných atypických a kvalitných interiérov komerčných priestorov, STORY DESIGN, a.s., so sídlom v Litomyšli, sa v roku 2015 pridala do rakúskej materskej skupiny Umdasch, ktorá pôsobí v 70 krajinách sveta. STORY DESIGN však od 1. júla 2019 zmenil aj svoje obchodné meno a teraz funguje pod názvom umdasch Story Design.

MTX, spol. s r.o.

mtx 19
Špička vo výrobe športových a úžitkových vozidiel

Keď sa v roku 1969 rozhodla partia pretekárov založiť len z čistého nadšenia a túžby spoločnosť, ktorá by im pomohla túto vášeň prevádzkovať na profesionálnej úrovni, ešte netušila, aký prevrat spôsobí nielen na poli českého automobilového priemyslu, ale aj toho svetového. Jedným zo zakladajúcich členov podniku Metalex, ktorý vznikol ako účelové zariadenie Automotoklubu v rámci vtedajšej motoristickej organizácie, bol aj Petr Bold.

Dibaq a.s.

Hledáme nové cesty ve výživě zvířat, proto investujeme do vývoje

V malebném podhůří Orlických hor našla své zázemí společnost Dibaq a.s., která vyrábí krmiva pro psy, domácí i hospodářská zvířata. Ke zvířatům tady mají blízko, kromě výroby krmiv totiž sami chovají psy a ovce, pracují na polích, starají se o koně. Jako jedni z prvních začali v Evropě používat čerstvé maso při výrobě krmiv pro kočky a psy. „Spokojené a zdravé zvíře rovná se spokojený a šťastný zákazník, a to je naplnění našeho poslání,“ říká v rozhovoru generální ředitel Ing. Petr Křivohlávek.

Ammeraal Beltech, s.r.o.

Ammeral Beltech 19
Tvrdé konkurenční prostředí je naším motorem

Stále výkonnější komponenty pro logistiku, manipulaci a transport různých výrobků jsou doménou mezinárodní společnosti Ammeraal Beltech, jejíž kořeny sahají do roku 1950, kdy Holanďan Thomas Ammeraal vynalezl nekonečně tkaný dopravní pás. Firma se postupně prosadila po celém světě, kde má 2500 zaměstnanců, kteří pracují v 10 výrobních závodech a ve více než 80 prodejních a výrobních centrech. V roce 2017 činil celkový obrat společnosti 385 milionů euro.

Bochemie, a.s.

Bochemie 19
Silný hráč zásobuje trh novými inovatívnymi produktmi

Bohumínska chemie (odtiaľ skratka Bochemie) píše svoju históriu už 115 rokov. Svoje know-how buduje už od čias svojej predchodkyne, spoločnosti Österreichisches Chemikalienwerk Rudolf Goldschmidt & Komp, ktorá vznikla v roku 1904. V tom čase sa podnik zaoberal produkciou dechtových a zinkových farieb aj polykryštalického kremíku, teda výrobou chémie.

Fyzikální ústav Akademie věd České republiky

Fyz.ustav 2 14
Výzkum pevných látek je pro nás velmi důležitý

Největší ústav Akademie věd ČR zkoumá celou škálu témat. Některá jsou lidskému životu docela blízká, jako je fyzika pevných látek, některá jsou vzdálenější, jako třeba kosmologie. O Fyzikálním ústavu Akademie věd ČR bylo slyšet hlavně v souvislosti se supervýkonnými lasery v Dolních Břežanech. Ačkoli se ústav primárně soustředí na základní výzkum, občas představí aplikace, z nichž má přímý užitek průmysl, zdravotnictví či farmacie. „Vždy máme radost, když se nám podaří vyvinout konkrétní aplikaci,“ říká v rozhovoru ředitel ústavu RNDr. Michael Prouza, Ph.D.

ROCKWOOL, a.s.

rockwool 19
V Bohumíně vyrábí nehořlavé izolace z kamenné vlny pro celý svět

Světový lídr v oblasti výroby produktů z kamenné vlny, skupina ROCKWOOL, má své sídlo v dánském městě Hedehusene. První izolaci z kamenné vlny tady vyrobili v roce 1937. Nyní společnost zaměstnává 10 800 lidí a působí ve 38 zemích, kde provozuje 40 výrobních závodů. Jedním z nich je i český závod v Bohumíně, který zahájil výrobu v roce 1998.

Aircraft Industries, a.s.

Aircraft industries 15
Tradiční výrobce letounů úspěšně otestoval nový model L 410 NG

V dubnu před 50 lety se v Kunovicích do vzduchu poprvé vznesl legendární letoun L 410. Tato událost předznamenala úspěšnou budoucnost podniku LET, dnes Aircraft Industries, a.s. Za více než 80 let se v místní továrně zrodila řada letadel, ať už to byly kluzáky, zemědělské letouny, cvičné proudové letouny nebo malá dopravní letadla, jimiž podnik proslul. „Stvořili jsme a stále vyrábíme univerzální, odolný a spolehlivý letoun, který má i v novém tisíciletí co nabídnout,“ říká Ilona Plšková, generální ředitelka společnosti. V rozhovoru pro časopis Průmysl Dnes prozradila, čím je výjimečný inovovaný letoun L 410 NG.

KOVONA SYSTEM, a.s.

Kovona System 15
Navrhujeme řešení šitá na míru

Když společnost zahájila svoji činnost na samém počátku 21. století, podařilo se jí úspěšně navázat na stoletou tradici zpracování kovů ve společnosti KOVONA KARVINÁ. Ta se zaměřovala na vývoj a výrobu regálových systémů, v jejichž produkci současný podnik pokračuje. Výrobky nalézají uplatnění v dílnách, garážích, archivech, kancelářích i domácnostech. Kromě toho nabízí firma širokou škálu ocelových za studena válcovaných produktů.

LIEBHERR-STAVEBNÍ STROJE CZ s.r.o.

Liebher 19
Vybudovali jsme si pozici silného partnera

Mimořádně spolehlivé, hospodárné, kvalitní a bezpečné jsou stavební stroje světového výrobce Liebherr, jehož dceřinou firmou s přímým zastoupením pro český trh je již od roku 1999 společnost LIEBHERR-STAVEBNÍ STROJE CZ sídlící v Popůvkách u Brna. Po rekordně úspěšném roce 2018 chce dál posilovat pozici předního dovozce stavebních strojů, které s oblibou využívají zákazníci v pozemním, inženýrském či železničním stavitelství.

Karlovarská krajská nemocnice, a.s.

Karlovarska nem 19
Investice nám umožnily skok mezi špičková pracoviště

Neskutečná proměna po stavební, technické i odborné stránce. Taková slova napadají Jitku Samákovou, generální ředitelku a předsedkyni představenstva Karlovarské krajské nemocnice, když má v krátkosti vystihnout největší a nejvýznamnější zdravotnické zařízení v Karlovarském kraji.

Lohmann & Rauscher, s.r.o.

Lohman rauscher 15
Extra úspěšný dodavatel rouškování pro operační sály

Nadnárodní koncern Lohmann & Rauscher, který je více než 160 let mezinárodním dodavatelem vysoce kvalitních zdravotnických a hygienických výrobků, má čtyři české závody. Hlavním a nejúspěšnějším je závod ve Slavkově u Brna, jehož klíčovým produktem je rouškování pro operační sály stovek tuzemských i zahraničních nemocnic. Celkově koncern v Česku zaměstnává bezmála 1200 lidí a za rok 2018 dosáhl obratu přes 2 miliardy korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...