1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

PILOUS, spol. s r.o.

Pilous 18
Od palet k důmyslným obalům pro automotive i zbrojaře

Už více než čtvrtstoletí jsou doménou společnosti PILOUS, spol. s r.o., obaly. Vyrábí je hlavně ze dřeva a z lepenky. Orientuje se především na obalová řešení pro technické branže, jako je automobilový, elektrotechnický nebo zbrojařský průmysl. Výrobky zůstávají nejen na českém trhu, ale putují také za hranice – na Slovensko, do Maďarska, Rumunska, Rakouska, Německa a Španělska.

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Vseob fakult nem praha 18
Zásadní událostí je stavba nového urgentního příjmu

Poskytovat pacientům kvalitní všestrannou péči je úkol, který se odborníkům ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze daří úspěšně plnit již od roku 1790. Mimořádná tradice zavazuje současný management i všechny zdravotníky k tomu, aby podmínky pro léčbu byly nadále co nejlepší.

TES Vsetín, s.r.o.

TES Vsetin 18
Inovácie sú kľúčom k trvácnosti

S takmer storočnou históriou patrí TES Vsetín medzi etablované české firmy. Približne 600 zamestnancov spoločnosti vyrába priemyselné elektrické stroje na zákazku a napriek tomu, že TES je primárne českou firmou, jej produkty smerujú do celého sveta a na export je určených až 80 % jej výrobkov.

OTK Group, a.s.

OTK Group 18
Ročně vytiskne 11 miliard pivních etiket

Jen málokterá společnost se může pochlubit tak dlouholetou historií jako kolínská OTK Group, a.s. Tiskařské závody staví na tradici a zároveň sází na nové technologie. Aktuálně využívají hlubotisk, flexotisk a digitální tisk. Podnik má také své výzkumné a vývojové centrum, které se zaměřuje na oblast tištěné elektroniky.

La Lorraine, a.s.

La Loraine 18
Oblíbené jsou donuty, croissanty i kaiserky

Ročně v kladenském výrobním závodě společnosti La Lorraine, a.s., připraví kolem 80-tisíc tun pečiva pro místní i zahraniční trhy. Zavedený výrobce pečiva k dopékání vyváží produkty do 25 zemí. Obsáhlá nabídka zahrnuje přes 300 druhů sladkého i slaného pečiva. Původně byla společnost členem Delta Pekáren a belgického holdingu Vanelor.

České dráhy, a.s.

Ceske drahy 17
Na železnici musí rozhodovat kvalita a komplexní služby

Liberalizace osobní železniční dopravy je téma, kterým se v současnosti zabývá celá Evropa. Nejinak je tomu i v tuzemsku, kde dopravci vyjednávají s objednateli především ohledně další spolupráce po roce 2019. Pavel Krtek, M. Sc., předseda představenstva společnosti České dráhy (ČD), je přesvědčen o tom, že je to příležitost nastavit v odvětví zcela nové obchodní vztahy.

Soma, spol. s r.o.

Soma cr 18
Český průmysl potřebuje rozvíjet lidský um, ne další montovny

Před více než 25 lety se společnost Soma z východočeského Lanškrouna vydala za velkou výzvou. Navzdory hlavnímu proudu českého průmyslu se postupně propracovala k úspěchu na globalizovaném trhu, kam vyváží 95 % produkce flexotiskových strojů, laminátorů či podélných řezaček, které sama vyvíjí, konstruuje, propaguje a prodává.

Contipro, a.s.

Contipro 18
Světový výrobce kyseliny hyaluronové vyrostl z nuly

Do svých současných rozměrů, tržeb kolem 700 milionů korun, na nichž se podílí 250 zaměstnanců, vyrostla společnost Contipro, a.s., doslova z nuly. Začínala s výrobou potravinových doplňků, dnes je alfou a omegou jejího podnikání kyselina hyaluronová. Firma se opírá o vlastní výzkum a vývoj, výrobky vyváží hlavně do zahraničí a soustředí se na další růst. „Očekáváme, že se nám opět podaří ve výkonech poporůst o nějakých 5 až 7 %,“ říká v rozhovoru doc. RNDr. Vladimír Velebný, CSc., zakladatel společnosti Contipro, a.s.

FORMPLAST PURKERT, s.r.o.

Formplast Purkert 18
Investice jsou nutností, musíme jít neustále technologicky vpřed

Z původně malé konstrukční kanceláře vyrostla společnost FORMPLAST PURKERT, s.r.o., která má dnes velikost respektovaného závodu. Nyní ve firmě pracuje kolem 600 lidí a loni poprvé překonala magickou hranici obratu, který přesáhl jednu miliardu korun. Společnost se dlouhodobě specializuje na výrobu forem a lisování technických dílů pro automobilový, elektrotechnický a textilní průmysl.

Vysoké učení technické v Brně

VUT Brno 18
Pro techniku je třeba nadchnout děti už ve školách a školkách

Do druhého funkčního období letos vstoupil rektor Vysokého učení technického (VUT) v Brně prof. RNDr. Ing. Petr Štěpánek, CSc., dr. hc. Po náročných změnách souvisejících s novelou vysokoškolského zákona se chce v dalších čtyřech letech věnovat především posílení mezinárodního postavení univerzity založené již v roce 1899 a rozvoji vědecko-výzkumných center.

KOVOFINIŠ, s.r.o.

kovofinis 18
Prosperující stálice českého strojírenství

Tradiční specialisté na povrchové úpravy, taková by mohla být vizitka strojírenské společnosti KOVOFINIŠ, která již od roku 1951 působí v Ledči nad Sázavou. Na rozhraní Vysočiny a Středočeského kraje dnes najdeme firmu, která patří k velkým evropským hráčům svého oboru. V současné době zaměstnává přibližně 400 pracovníků, kteří svými nápady a šikovností v posledních letech generují roční tržby ve výši zhruba 1,5 miliardy korun.

Interplex Precision Engineering Czech Republic, s.r.o.

interplex 18
K růstu a rozvoji byznysu pomohl razantní program změn

Od roku 2014 je součástí globální skupiny, která dodává své produkty velkým světovým hráčům nejen v oboru automobilového průmyslu. Písecká společnost Interplex Precision Engineering Czech Republic, která dosahuje ročního obratu ve výši 1,1 miliardy korun a zaměstnává zhruba 600 pracovníků, se za poslední rok zásadně změnila. Úspěšný rozvojový program oceňují především nároční zákazníci, kterými jsou firmy Continental či Bosch.

Technická univerzita v Liberci

tech univ liberec 18
Otevíráme se světu a pokračujeme ve výzkumu nanovláken

Pro sever České republiky byl a je typický textilní, sklářský, chemický a automobilový průmysl, těžba uhlí i uranu. Je proto logické, že zde vznikla Technická univerzita v Liberci. K průmyslovým podnikům to mají studenti i vědci blízko. Počátky spolupráce Technické univerzity v Liberci s průmyslem je třeba hledat už v roce 1953, kdy byla založena. Od počátku bylo jejím záměrem vzdělávat kvalifikované inženýry pro odbornou práci.

JUTA, a.s.

Juta 15
Robotizace a automatizace je u nás dlouhodobě žhavým tématem

Ve 14 závodech společnosti JUTA, a.s., vzniká široké spektrum produktů, které směřují hlavně do zemědělství a stavebnictví. Vyrábějí se tady fólie pro střešní a fasádní systémy, síťoviny na balení slámy nebo umělé trávníky. Tomu odpovídá i technologické zázemí. Ve výrobních halách mají dlouhodobě své místo automatizované technologie i roboti nahrazující lidskou práci.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...