1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Kivnon Czech Republic & Kivnon Slovakia

Kivnon22
Globální hráč na poli AGV/AMR se představuje

Nejenom výrobní společnosti z oblasti automotive, ale také obecného strojírenství, farmaceutického či potravinářského průmyslu se v rámci udržitelnosti a konkurenceschopnosti snaží co nejvíce automatizovat své interní logistické procesy.

Devro s.r.o.

Devro 18
Hledáme každou volnou hodinu navíc

Dva závody společnosti Devro s.r.o., které jsou v Jilemnici a ve Slavkově, vyrábí kolagenní střívka pro uzeniny. Poptávka po nich je veliká, a tak firma rozšiřuje své výrobní kapacity, investuje do automatizace a hledá nové spolupracovníky. „Kapacity pro letošní rok máme naplněné, vyrábíme 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a dá se říci, že hledáme každou volnou hodinu navíc,“ říká v rozhovoru jednatel Michal Růžek.

Fyzikální ústav AV ČR, v.v.i.

Fyzikalni ustav AV CR
Usilujeme o co nejlepší spolupráci s průmyslem

Pevné místo mezi nejúspěšnějšími výzkumnými institucemi v tuzemsku dlouhodobě patří Fyzikálnímu ústav Akademie věd České republiky (FZÚ), jehož mezinárodní vědecké týmy posunují hranice poznání v šesti základních směrech fyziky.

ŠKO-ENERGO, s.r.o.

sko energo 04 14
Dosáhli jsme dalšího „zeleného“ milníku

Uspokojit potřeby zákazníků, a to jak v případě kvality služeb a spolehlivých dodávek energií, tak v udržení konkurenceschopné ceny za teplo, chce také v letošním roce mladoboleslavská společnost ŠKO-ENERGO. Kromě toho hodlá dál pracovat na již započatých projektech souvisejících s CO2 neutralitou, na kterých spolupracuje především s automobilkou ŠKODA AUTO.

Nemocnice Jihlava, p.o.

Po pandemii posilujeme (nejen) intenzivní péči

Největší nemocnicí svého regionu, ve které se mimo jiné koncentruje široké spektrum vysoce specializované péče, je Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace kraje Vysočina. Role lídra jí právem náleží i díky dalším charakteristikám, jako je například 1680 zaměstnanců nebo roční rozpočet ve výši zhruba 2,5 miliardy korun.

Ředitelství silnic a dálnic ČR

RSD 1 14
Dálnici do Rakouska chceme mít hotovou do roku 2025

České dálnice a silnice jsou stále vytíženější. Pravidelné sčítání ukázalo, že oproti roku 2016 narostla doprava za posledních pět let v průměru o 10 %, a to i navzdory lockdownům. To pochopitelně znamená výzvu pro Ředitelství silnic a dálnic ČR, které má na starosti hlavní komunikace v zemi.

Vetropack Moravia Glass, a.s.

Vetropack moravia 221
Kyjovská sklárna zajišťuje nekonečný koloběh skla

Sklo je atraktivní, ekologický a zdravotně nezávadný materiál. Proto se hodí na výrobu obalů pro potraviny a nápoje. Jedním z jeho nejvýznamnějších zpracovatelů v České republice je kyjovská sklárna Vetropack Moravia Glass, a.s. V rozhovoru s jejím generálním ředitelem Ing. Borisem Slukou jsme si povídali o tom, jaké jsou aktuální trendy ve zpracování skla a jak se do situace s touto surovinou promítla současná ekonomická situace.

Xylo Machinery CZ, s.r.o.

Xylo machinery 221
Realizujeme projekty na klíč od návrhu přes kompletní inženýring až po montáž a oživení u koncového zákazníka

Již 25 let funguje v Jihlavě moderní strojírenská firma, která dodává projekty na klíč především pro dřevozpracující závody nadnárodní skupiny Kronospan. V současné době působí pod názvem Xylo Machinery CZ a zaměřuje se na dokončovací linky pro zpracování plošných materiálů, jako jsou OSB a dřevotřískové desky nebo desky MDF a HDF.

PRAKAB Pražská Kabelovna, s.r.o.

Prakab 17
Horším obdobím musíme projet a nezvolňovat

K náročnému sportovnímu utkání, ve kterém se neustále něco měnilo a hrálo se převážně „nahoru a dolů“, přirovnává uplynulý rok Tomáš Zieschang, ředitel společnosti PRAKAB Pražská Kabelovna.

PLASTIKA a.s.

plastika 20
Auta se prodávají krize nekrize

V portfoliu plastikářského závodu PLASTIKA a.s., převažují díly pro automobily. Společnost se připravuje na výkyvy a nejistoty, které doba přináší. Zároveň chystá další investice do automatizace a očekává nárůst obratu. „Když se podíváte zpátky do minulosti, tak auta se vždy prodávala, krize nekrize. Možná bude autoprůmysl kolísat o dvacet pětadvacet procent, ale ne o osmdesát, jako to může být v jiných oborech,“ říká v rozhovoru generální ředitel Ing. Michal Nosek.

EFAFLEX – CZ, s.r.o.

Efaflex cz 22
Zákazníkům nabízíme efektivní, smysluplná i úsporná řešení

Především díky dlouholetým zkušenostem, úspěšným inovacím a investicím do vývoje dokáže společnost EFAFLEX – CZ vyrábět pro své zákazníky průmyslová vrata prakticky do každého provozu. Výrobní sortiment jejího závodu v Olší u Tábora, kde pracuje přes 300 zaměstnanců, tvoří celkem 65 typů rychloběžných vrat, vhodných pro jakékoliv odvětví.

Vysoké učení technické v Brně

VUT Brno 18
Absolventi jsou zaměstnavateli rozebráni už během studia

Na největší technice v České republice studuje bezmála 20 tisíc talentovaných mladých lidí. Vysokoškolští pedagogové z nich vychovávají experty, po nichž je stále větší poptávka. „Mezi absolventy technických oborů neexistují nezaměstnaní, jsou vesměs rozebráni už během studia a je jich spíše nedostatek,“ říká nový rektor, doc. Ing. Ladislav Janíček, Ph.D., MBA, LL.M., který v rozhovoru prozrazuje některé své plány na další rozvoj Vysokého učení technického v Brně.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...