1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

BILSTEIN CEE a.s.

bilstein cee 16
Ocelové produkty, které nemají konkurenci

BILSTEIN CEE a.s. je tradiční český výrobce pásové oceli válcované za studena, jejíž výroba v Králově Dvoře byla zahájena v roce 1938. Skutečná historie podniku se však začala psát už roku 1905, kdy došlo k zahájení výroby tenkých plechů v pásech válcovaných za tepla pro Českou důlní společnost. V současnosti firma produkuje zhruba 50-tisíc tun pásů ročně s cílem zvýšit výrobu na 80-tisíc tun. V České republice zaměstnává cca 170 lidí.

Faurecia Plzeň, s.r.o.

Faurecia plzen21
Za deset let jsme vyrostli po všech stránkách

Hned několik významných milníků se v letošním roce podařilo splnit společnosti Faurecia Plzeň, která je spolehlivým dodavatelem sedaček do automobilů značek BMW, Volkswagen nebo Mercedes.

Xylo Machinery CZ, s.r.o.

Xylo machinery 221
Projekty umíme realizovat ještě komplexněji a ve větším měřítku

Tradiční součástí dřevozpracujícího průmyslu, tolik typického pro region Vysočiny, je také jihlavská společnost Xylo Machinery CZ, která se již od konce 90. let zaměřuje na výrobu strojních celků pro zpracování plošných materiálů vyrobených na bázi dřeva s využitím moderních technologií.

F.X. MEILLER Slaný s.r.o.

FXMeiller22
Stoletá tradice a virtuální realita

Značku F.X. MEILLER Slaný s.r.o., znají všichni provozovatelé nákladních autoparků. Vždyť jde o předního světového výrobce sklápěcích a kontejnerových nástaveb na nákladní automobily. Ve Slaném v České republice už 30 let vznikají kvalitní a spolehlivé produkty, které míří do celého světa. Kam kráčí česká pobočka světové značky s více než stoletou tradicí a leckterým světovým prvenstvím? O tom si dnes povídáme s jednatelem společnosti F.X. MEILLER Slaný s.r.o., Ing. Štefanem Abdulrahmanem.

ZKL, a.s.

ZKL 23
Česká legenda ve vývoji a výrobě ložisek pro celý svět

Koncern ZKL, a.s., vznikl v roce 1999 integrací dlouholetého a tradičního českého ložiskového průmyslu. Jím vyráběná standardní a speciální ložiska mají uplatnění v hutnictví, energetice, těžkém strojírenství, těžbě a zpracování surovin, automobilovém průmyslu, dopravě, zemědělství a dalších průmyslových odvětvích.

OLMA a.s.

Olma 18
Naším bestsellerem je Míša

Ani mlékárenské výrobě se nevyhnula současná krize způsobená energetickým šokem a nestabilitou trhů. Podle Ing. Martina Krystiána, generálního ředitele společnosti OLMA a.s., nyní ale dochází k cenovým korekcím. Na jaké hladině se ceny výrobků ustálí, bude záležet i na zákaznících. Jedné z nejstarších a nejúspěšnějších mlékáren v České republice se zatím daří situaci zvládnout – na trh uvádí nové produkty a investuje. Úspěch má především s tvarohovým dezertem Míša.

EFAFLEX-CZ s.r.o.

Efaflex cz 22
Průmyslová vrata, která zvyšují zisk a šetří náklady

EFAFLEX-CZ s.r.o je firma, která ve svém oboru určuje směr dalšího vývoje. Výrobě průmyslových vrat a jejich inovacím se věnuje téměř půlstoletí. Za úspěchem firmy stojí investice do vlastního výzkumu a vývoje a poctivá práce více než 1200 lidí, kteří ve společnosti pracují. Vrata EFAFLEX pomáhají celé řadě firem z různých oborů zvyšovat zisk a šetřit náklady.

EVROmat a.s.

evromat19
Největší výrobce klempířských systémů otevírá novou pobočku na Slovensku

Společnost EVROmat® a.s. je v současnosti největším výrobcem klempířských systémů a plechových střešních krytin a zároveň jedním z největších specializovaných prodejců střešních materiálů. Její portfolio tvoří široký sortiment střešních krytin, plechy, izolace, střešní okna, nářadí, spojovací materiál a další doplňky. Výroba vlastních produktů započala už v roce 2001 a od té doby se jejich nabídka pro domácí i zahraniční trh neustále zvětšuje.

4 COILS TECH s.r.o.

4 coils tech 23
Tepelné výměníky a spolupráce na míru

4 COILS TECH (dříve známá jako LEEL COILS EUROPE) je evropským výrobcem a dodavatelem na míru vytvořených tepelných výměníků pro tzv. OEM (Original Equipment Manufacturers) zákazníky v oblasti topení, ventilace, chlazení a klimatizace. Přestože značka 4 COILS TECH je poměrně mladá, přímo navazuje na tradici úspěšné výroby tepelných výměníků, která ve firmě probíhá už od roku 1996. 4 COILS TECH vyrábí výměníky z měděných trubek nejvyšší jakosti a hliníkových nebo měděných lamel.

Nemocnice Kyjov, příspěvková organizace

Nemocnice Kyjov 23
Pracujeme v plném nasazení na rozvoji, prosperitě a otevřenosti  

Intenzivista, který rád přijímá nové výzvy a lékař s praxí na pracovištích ARO – to je MUDr. Jiří Vyhnal, ředitel Nemocnice Kyjov. Od loňského prosince svůj profesní život obohatil o nový rozměr, když se stal ředitelem jedné z nejvýznamnějších krajských nemocnic. „Míru zodpovědnosti si uvědomuji a samozřejmě na mě dopadá,“ říká v rozhovoru, kde se mimo jiné dotýká dostupnosti onkologické péče v regionu, budoucnosti porodnictví na Moravě nebo terénní péče v regionu.

Greiner Packaging Slušovice, s.r.o.

Greiner packaging slusovice 23
Sledujeme příklon k levnějším plastovým obalům

Jeden z nejvýraznějších plastikářských výrobců Greiner Packaging Slušovice, s.r.o., se letos musí vypořádat s všeobecným šetřením zákazníků. Náročnější obaly nejdou tolik na odbyt, zájem je spíše o ty levnější. Firma i nadále investuje do snižování energetické náročnosti nebo do nákupu nových technologií. Více v rozhovoru prozradil její generální ředitel Ivo Benda.

České dráhy, a.s.

Ceske drahy 16
Cestou komfortu a digitalizace

České dráhy patří už 30 let k nejznámějším značkám v České republice. Stojí však na mnohem starších základech zdejší železniční dopravy sahajících do 19. století. Skupina ČD se kromě osobní a nákladní dopravy zabývá také poskytováním služeb v oblastech certifikace a zkušebnictví v železniční dopravě, opravárenství a dopravního vzdělávání a také ICT služeb v oblasti dopravy a logistiky.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...