1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

POCLAIN HYDRAULICS, s.r.o.

POCLAIN 2 13
V České republice pokrýváme zhruba 80 % trhu


S generálním ředitelem a jednatelem společnosti POCLAIN HYDRAULICS, s.r.o., Pavlem Krýže se scházíme znovu po roce, abychom se dozvěděli, jaké úspěchy za firmou v posledních 12 měsících stojí a jaké plány hodlá firma realizovat v příštích letech.

Elektrárny Tušimice a Prunéřov spoločnosti ČEZ, a.s.

El.Tusimice.Prunerov
Z Tušimíc a Prunéřova tečie elektrina takmer k dvom miliónom Čechov


Nebudeme ďaleko od pravdy, keď vyslovíme tvrdenie, že každá šiesta domácnosť v Čechách je závislá na elektrine, ktorá sa vyrobí v tušimických a prunéřovských elektrárňach neďaleko Kadane. Takmer dva milióny ľudí v krajine žijú severočeskou elektrinou, ktorá sa produkuje spaľovaním hnedého uhlia.

VEBA, textilní závody, a.s.

VEBA 2 14
Úspěšná firma navazuje na 150 let dlouhou historii


Akciová společnost VEBA patří v České republice k předním textilním výrobcům a je svojí velikostí dominantní firmou v příhraničním regionu Broumovska a Policka na severovýchodě Čech. Jejím hlavním produktem, který směřuje především do západní Afriky, je žakárský bavlněný brokát vyznačující se celou řadou specifických vlastností.

EGEM, s.r.o.

EGEM 3 14
Naší největší výhodou je komplexnost nabízených služeb

Inženýrsko-dodavatelská společnost EGEM se zaměřením na projektování, výstavbu, rekonstrukce, opravy, servis a údržbu rozvodných energetických zařízení včetně přenosových cest a elektročástí zdrojů elektrické energie je součástí Energetického a průmyslového holdingu a působí na českém trhu, na Slovensku i v zahraničí.

KOVOSVIT MAS, a.s.

Snažíme se zákazníkům přinášet ucelená řešení

KOVOSVIT MAS 2 14
Akciová společnost KOVOSVIT MAS se sídlem v Sezimově Ústí si letos připomíná 75. výročí založení a v současné době je předním českým i evropským výrobcem obráběcích strojů, soustruhů či speciálních technologií, který působí i v zahraničí. Nabízí komplexní řešení v oblasti obrábění a své aktivity hodlá v blízké budoucnosti rozšířit i do dalších zemí, jako je Indie, Čína i Amerika.

PRECIOSA, a.s.

Preciosa 2 14
65 let precizní české výroby křišťálu a bižuterie


Český křišťál a bižuterie je po celém světě velmi známý pojem a neexistuje žádný kontinent, snad s výjimkou Antarktidy, na kterém byste na výrobky z českého skla, křišťálu či na českou bižuterii nenarazili.

Fyzikální ústav Akademie věd ČR, v.v.i.

Fyz.ustav 2 14
U Prahy vzniká unikátní centrum, které přitáhne vědce z celého světa


Na půdě Fyzikálního ústavu Akademie věd České republiky v současnosti probíhá řada zajímavých výzkumných programů, z nichž mnohé jsou řešeny ve spolupráci se zahraničními odborníky a průmyslovými firmami. Klíčovým projektem ale zůstává laserové supercentrum ELI. Nejen o něm jsme vedli rozhovor s RNDr. Petrem Šittnerem, CSc., zástupcem ředitele Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR, v.v.i.

ČEPS, a.s.

CEPS 3 14
Partner pro spolehlivou dodávku elektřiny i odvrácení blackoutu


Společnost ČEPS, v jejímž čele stojí Ing. Vladimír Tošovský, má v české elektroenergetice výsadní postavení. Zajišťuje spolehlivý provoz a rozvoj přenosové soustavy takovým způsobem, aby se elektřina dostala bez komplikací do sítí distribučních společností.

Pražská vodohospodářská společnost, a.s.

Prazska vodohosp spol-2 14
Loňská povodeň značně poškodila vodohospodářskou síť v Praze


Pražská vodohospodářská společnost, a.s., je správcem vodohospodářského majetku hlavního města Prahy.

ČEZ Teplárenská, a.s.

CEZ teplarenska 1 14
Potenciál vidí v úsporách tepelné energie


Poptávka po tepelné energii ze strany domácností klesá. Společnost ČEZ Teplárenská na situaci reaguje rozšiřováním služeb, mj. i z oblasti úspor energií. Na otázky odpovídal místopředseda představenstva a obchodní ředitel Ing. Petr Hodek, MBA.

ŠKODA PRAHA Invest, s.r.o.

Skoda praha invest 1 14
Popri klasických elektrárňach by nemali chýbať ani jadrové


V posledných rokoch stála ŠKODA PRAHA Invest, s.r.o., za vznikom mnohých veľkých energetických zariadení v Čechách a na Slovensku.

Elektrárna Chvaletice, a.s.

Elektrarna Chvaletice 1 14
Nový majitel chystá rozsáhlou modernizaci


Hnědouhelná Elektrárna Chvaletice o celkovém instalovaném výkonu 800 MW změnila v září 2013 majitele. Severní energetická, a.s, plánuje zásadní modernizaci a ekologizaci elektrárny.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...