1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Lenzing Biocel Paskov, a.s.

Leinzig biocel paskov 191
Důležitý je pro nás kvalitní a spokojený zaměstnanec

Výrobní závod nadnárodní skupiny Lenzing v Paskově na Ostravsku je moderní biorafinérií, která ekologickými a udržitelnými postupy zpracovává obnovitelnou dřevní surovinu. Hlavním produktem tamní společnosti Lenzing Biocel Paskov je rozpustná neboli viskózová buničina, která je základem pro výrobu vysoce kvalitních textilních vláken na bázi dřeva. Úspěšný rozvoj, který probíhá v posledních letech, firma potvrdila i v roce 2018, kdy vyrobila bezmála 273-tisíc tun buničiny a dosáhla obratu ve výši 5,2 miliard korun.

Devro, s.r.o.

Devro 18
Zákazníci chtějí výrobky, s kterými se rychle a dobře pracuje

Jako velmi všestranný a tradiční výrobce širokého sortimentu obalů na masné výrobky je nejen v Česku známa společnost Devro. Její základy byly položeny již v roce 1933, kdy byla v severočeském Kořenově zahájena výroba salámových kolagenních střev. Po více než 85 letech jsou pilířem výroby závody v Jilemnici a ve Slavkově u Brna, ve kterých pracuje více než tisíc zaměstnanců a které tvoří klíčovou část nadnárodní skupiny Devro.

Vertiv Czech Republic, s.r.o.

vertiv 191
Inovace jsou u nás permanentní stav

Zásadními změnami, které proběhly na globální i lokální úrovni, prošla v posledních třech letech společnost Vertiv Czech Republic, jejíž hlavní výrobní závod se nachází v jihočeských Nišovicích. Tradiční firma, do září roku 2017 známá jako Knürr, jejímž stěžejním programem je kovovýroba serverových a rozvodných skříní, se stala součástí amerického nadnárodního koncernu. Pod značkou Vertiv plánuje další růst a investice.

LINET, spol. s r.o.

Linet 15
Vyrábíme 300 lůžek denně, trendem je hlavně digitalizace

Výrobci zdravotnických lůžek, společnosti LINET, spol. s r.o., se podařilo uspět na náročných trzích v západní Evropě i v USA. Fiskální rok uzavírá s 10-% růstem a dvouciferným ziskem. Zvyšuje prodeje na Středním východě i v Asii a letos chce otevřít přímé zastoupení v Kanadě, Austrálii i v Číně.

DPOV, a.s.

DPOV 191
Železniční opravárenství má velkou tradici i perspektivu

„Jsme firma v růstu a plánované cíle se nám v minulém roce podařilo splnit a dokonce překonat,“ říká Ing. Roman Kott, předseda představenstva společnosti DPOV, a.s., jejíž hlavní činností jsou opravy a modernizace železničních kolejových vozidel. Za rok 2018 se tržby přiblížily hranici dvou miliard korun, což je výsledek, který dělá radost i hlavnímu akcionáři, tedy Českým drahám (ČD). Přerovská DPOV, a.s., je dceřinou společností Skupiny Českých drah od roku 2007, ale historie železničního opravárenství je mnohem delší.

BJS Czech, s.r.o.

BJS CZ 191
Svět objevuje české nábytkáře, řemeslo je na vysoké úrovni

V posledních několika letech oprášil český nábytkářský průmysl své jméno, které rezonuje i za hranicemi. Co do obratu je největším výrobcem nábytku v České republice společnost BJS Czech, s.r.o., která našla zázemí v Humpolci na Vysočině. Veškerý lakovaný nábytek, například pohovky, skříně nebo komody, vyrábí pro švédský koncern IKEA. Produkty jeho prostřednictvím exportuje do celého světa.

SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, s.r.o.

Saint gobain adfors 191
Miliardová investice potvrzuje silnou pozici

Kombinací sklárny a textilky jsou závody společnosti SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, která je předním výrobcem a zpracovatelem skleněných vláken v Evropě. V českých výrobních pod-nicích v Litomyšli a Hodonicích u Znojma ročně vyprodukuje více než 100-tisíc tun vlákna, z kterého se následně zpracovávají finální výrobky pro stavebnictví i průmysl. Celkový roční obrat firmy v roce 2017 dosáhl 7,6 miliard korun.

BAŤA, a.s.

Bata 19 1
Ruční výroba je pro nás srdcovou záležitostí

Jedním z výrobních odvětví, kde má stále nezastupitelnou roli řemeslná práce, je obuvnictví. V Česku jeho věhlas tradičně šíří společnost Baťa, která zachovává ruční šití obuvi a kvalitu řemesla v malé továrně v Dolním Němčí nedaleko Uherského Hradiště. Tamní výrobní divize zaměstnává přibližně 130 lidí, kteří se podílejí na roční produkci ve výši 240-tisíc párů obuvi. Jedná se o jediný kompletní výrobní závod baťovského koncernu v celé Evropě.

GS Caltex Czech, s.r.o.

GS Galtec 19
Úspora hmotnosti je trendem současnosti

Pokud jezdíte autem, máte možná společnost GS Caltex Czech, s.r.o., stále před očima. Vyrábí totiž materiál, ze kterého se tvarují přístrojové desky v automobilech. „K devizám firmy patří cena, servis a flexibilnost,“ dodává marketingový specialista firmy David Buchta. V severomoravské Karviné má korejská petrochemická společnost GS Caltex svou první evropskou pobočku. „Když firma GS Caltex vstupovala do Evropy, tak zvažovala postavení podniku na několika místech.

Elektrárna Počerady, a.s.

Elektrarna Pocerady
Uhelné elektrárny budou pomalu končit, nové se nevyplatí stavět

V Mostecké pánvi vyrábí elektřinu nejvýkonnější elektrárna v České republice. Počerady loni vyprodukovaly necelých 6 TWh elektrické energie. Letos chystají generální opravu třetího výrobního bloku. Původně měla elektrárna šest bloků, nyní jich pracuje pět. Každý z nich má výkon 200 MW. Jeden z bloků byl odstaven v polovině 90. let minulého století, další ukončí výrobu v polovině příštího roku. „V té době už nebude splňovat nové ekologické limity. Myslím si, že uhelné elektrárny v Evropě budou pomalu končit.

DSV Air & Sea, s.r.o.

DSV 19
Ovládá přepravu ve vzduchu i na moři

Přeprava a logistika hýbou současným světem, který se díky globalizaci zmenšil. Každý den se přepraví tisíce tun nákladů. Kontejnery putují po moři, létají ve vzduchu, malé i velké náklady jsou přepravovány v kamionech. Ke klíčovým hráčům v segmentu přepravy patří dánský koncern DSV, jenž každý den zajišťuje komplexní přepravu a logistiku pro dodavatelský řetězec tisícovek společností. Záběr skupiny je sice globální, ale svým zákazníkům a jejich potřebám zůstává na blízku.

Doosan Škoda Power, s.r.o.

Doosan skoda power
České turbíny dobývají náročné trhy po celém světě

V oblasti těžkého strojírenství není třeba společnost Doosan Škoda Power, s.r.o., představovat. Silné postavení si podnik vybudoval jak na českém, tak na zahraničním trhu. Aktuálně má společnost rozpracované projekty ve všech segmentech energetiky od jaderných elektráren po paroplynové elektrárny, a to v Evropě i mimo ni. Zajímavé realizace dokončuje například v Dánsku, další projekty chystá ve Španělsku, daří se jí v USA, v Jižní Koreji nebo v Japonsku.

I&C Energo, a.s.

I a C Energo 16
Nadále chceme stavět na unikátním know-how

Nejpřesvědčivějším důkazem dobré kondice jsou zdařilé reference ve více než 30 zemích světa, miliardové roční objemy realizovaných dodávek a nově získávané zakázky. Říká Jiří Holinka, generální ředitel a předseda představenstva společnosti I&C Energo, která ke svému názvu přidává slogan „Spolehlivé partnerství“. Během 25 let se vypracovala v předního dodavatele české elektroenergetiky, který zaměstnává více než 900 lidí a plánuje další rozvoj.

CHEMCOMEX, a.s.

Chemcomex 19
Na Slovensku jsme získali zkušenosti, které chceme zúročit

Více než 25 let působí v jaderné energetice česká dodavatelsko-inženýrská společnost CHEMCOMEX, jejíž portfolio pokrývá vše od přípravy, projekčních a inženýrských služeb, realizačních prací, uvádění do provozu a servisu až po demontáže technologií. V roce 2008 rozšířila svoje aktivity o organizační složku na Slovensku, kde se jejích 150 zaměstnanců úspěšně podílí na významných projektech, jako je dostavba Jaderné elektrárny Mochovce.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...