1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Westfalia Metal, s.r.o.

westfalia metal23
Firma očekává růst a investuje do procesního vývoje

Závod v Hustopečích se dlouhodobě specializuje na komponenty do výfukových systémů, které musí splňovat stále přísnější normy. Bez investic a nepřetržitého vývoje to pochopitelně nejde. Současně se jako ostatní podniky vypořádává se zdražováním vstupů a energií. Zafungovaly úspory, pomoci mohou v budoucnu také obnovitelné zdroje. O situaci v automobilovém průmyslu pro časopis Průmysl Dnes podrobně hovořil Ing. Tomáš Dvořák, jednatel společnosti Westfalia Metal, s.r.o.

ALTECH, spol. s r.o.

Altech 22
Pomáhá hendikepovaným zařadit se plnohodnotně do života

Zaměření společnosti ALTECH, spol. s r.o., je velmi specifické. Společnost z Uherského Hradiště navrhuje, vyrábí, prodává a servisuje kompenzační pomůcky pro hendikepované občany. Nosným programem firmy jsou šikmé schodišťové plošiny, svislé schodišťové plošiny, tzv. domácí výtahy, i schodišťové sedačky pro hůře chodící občany.

BILSTEIN CEE, a.s.

bilstein cee 16
Portfolio rozšiřujeme o produkty s přidanou hodnotou

„Očekávám, že první pololetí letošního roku bude těžké, ale to v ocelářském průmyslu není nic neobvyklého. Jsme zvyklí, že vývoj v poptávce jde chvíli nahoru a pak zase dolů. Věřím však, že poté se trh opět probudí tak, abychom ve druhém pololetí rozběhli výrobu naplno a měli za sebou slušný rok,“ říká na úvod rozhovoru Peter Uhrík, člen představenstva společnosti BILSTEIN CEE, která je tradičním výrobcem pásové oceli válcované za studena.

Devro, s.r.o.

Devro 18
Poptávka zákazníků převyšuje naše kapacity

Po loňském hledání doslova každé volné hodiny navíc se toho pro společnost Devro, která je tradičním výrobcem kolagenních střívek, příliš nemění ani v roce letošním. „Zatím vše směřuje k tomu, že náš hlavní závod v Jilemnici pojede opět v nepřetržitém režimu 360 dní v roce.

Psychiatrická nemocnice Bohnice

Psychiatricka Nemocnice Bohnice23
Bohnická nemocnica vo víre reformy psychiatrie

Psychiatrická nemocnica Bohnice poskytuje okrem lôžkovej starostlivosti aj širokú škálu ambulantnej starostlivosti, prevádzkuje denné stacionáre rôzneho zamerania a mnohé nezdravotnícke terapeutické aktivity ako hipoterapia, spirituálna starostlivosť, zooterapia či hagioterapia. Riaditeľka MUDr. Zuzana Barboríková, MBA, pripomína, že dôležitou oblasťou je tiež posilňovanie komunitnej psychiatrickej starostlivosti – nemocnica sa priamo podieľa na prevádzke štyroch centier duševného zdravia.

Xylo Machinery CZ s.r.o.

Xylo machinery 221
Investujeme do výroby a moderních technologií

V Jihlavě našla své zázemí moderní strojírenská firma Xylo Machinery CZ s.r.o., která se specializuje na kompletní dodávku výrobních linek na klíč dle přání zákazníka. K jejím předním zákazníkům patří například dřevozpracující závody nadnárodní skupiny Kronospan. Aktuálně společnost dokončuje významný projekt v Katalánsku a připravuje realizaci zakázky v Lucembursku a Polsku.

2VV, s.r.o.

2VV 23
Naše výroba roste stejně jako celý obor

Již od roku 1995 přináší na trh inovativní řešení v oboru vzduchotechniky pardubická společnost 2VV neboli 2. východočeská větrací, která vznikla jako rodinná firma zaměřující se nejprve na výrobu jednoduchých komponentů pro větrací systémy. Dnes je hráčem světového významu a podniká s cílem vyrábět účinná, úsporná a tichá zařízení, která zajišťují komfort s minimálními náklady na provoz v různých typech domů, budov a objektů.

AGROSTROJ Pelhřimov, a.s.

Agrostroj Pelhrimov 23
Naše podnikání chceme rozšiřovat i směrem na západ

Tradičním lídrem v tuzemské strojírenské výrobě je společnost AGROSTROJ Pelhřimov, která vyniká mimo jiné vysokou výrobní hloubkou a technologickou komplexností. Jako největší výrobce zemědělské techniky v Česku je tzv. vývojovým dodavatelem, což znamená, že jednotlivé projekty pro své partnery připravuje na klíč včetně analýzy proveditelnosti, přípravy výroby a konstrukce i výroby nářadí.

TATRA TRUCKS, a.s.

TATRA TRUCKS 16
Tatra je pro naše zákazníky předmětem touhy

„Naše ekonomické cíle pro rok 2022 budou i přes nižší počet dodaných aut naplněné,“ říká na úvod rozhovoru Pavel Lazar, generální ředitel kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS, která v předchozích měsících zahájila mimo jiné dodávky nových vozidel pro belgickou armádu, německý Bundeswehr i Armádu ČR.

Servis Climax, a.s.

Servis climax 23
Chceme maximálně využít benefitů našich investic

Mimořádně úspěšných 30 let od založení si v roce 2022 připomínala vsetínská společnost Servis Climax, která je v současnosti největším tuzemským výrobcem stínicí techniky. Do jejího produktového portfolia patří desítky typů výrobků určených pro interiérové a exteriérové stínění budov.

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Pokračujeme v investicích i v podpoře restaurací

Po dvou náročných letech, které zásadně ovlivňovala pandemie, se pivovaru Plzeňský Prazdroj v roce 2022 dařilo už docela dobře. „Od ledna do září naše prodeje v Česku meziročně vzrostly o 14 %. Lidé měli zvláště během letní sezóny chuť chodit zase do hospod a restaurací, potkávat se s přáteli a užívat si ten zážitek, který pro ně byl dva předchozí roky částečně omezený,“ říká obchodní ředitel Tomáš Mráz s tím, že od podzimu začal být viditelný dopad energetické krize a snaha lidí šetřit.

M.L.S. Holice, s.r.o.

M.L.S.Holice 22
Energetická krize podnítila poptávku po našich generátorech

Zatímco některé průmyslové podniky vyhlížejí následující období s větší či menší nervozitou, největší výrobce elektrických generátorů v České republice roste. Ze dvou výrobních závodů v Holicích u Olomouce putují generátory mimo jiné na Ukrajinu, kde Rusové ničí energetickou infrastrukturu. „Lidé potřebují elektrickou energii, a kde nefunguje konvenční elektrická síť, nastupují naše generátory. Rosteme a rozšiřujeme tým našich pracovníků,“ říká Vladan Hlaváč, ředitel společnosti M.L.S. Holice, s.r.o.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...