1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ČEZ, a.s. – Elektrárny Poříčí

ČEZ El Porici 16
Uhelná elektrárna vyrábí teplo a spaluje i biomasu


Elektrárny Poříčí patří k nejstarším uhelným zdrojům v České republice. Energetický komplex zahrnuje Elektrárnu Poříčí II, která je v provozu od roku 1957, a Teplárnu Dvůr Králové, jež dodává teplo ještě o dva roky déle.

Pražská plynárenská, a.s.

Prazska plynarenska-16
Tradiční a spolehlivý dodavatel plynu a elektřiny


Po deregulaci trhu s plynem a elektřinou se na českém trhu vyrojila celá řada firem nabízejících domácnostem i podnikatelům odběr elektřiny a plynu. Nicméně stálicí na trhu s plynem a dá se říci, že dnes i na trhu s elektřinou je akciová společnost Pražská plynárenská, která patří mezi nejvýznamnější energetické společnosti v České republice.

ČEZ Teplárenská, a.s.

CEZ teplarenska 1 14
Zmeny v teplárenstve sú pre nás príležitosťou


Centrálne zásobovanie teplom je pre veľkú časť nových odberateľov energií neustále voľbou číslo jeden.

Česká pošta, s.p.

Ceska posta 15
Významné změny ve prospěch zákazníka


Poštovní služby se ve 21. století stále víc vzdalují od své podoby, kterou si dlouhá léta budovaly. Čím jsou však od tradičních forem fungování pošt dále, tím víc se přibližují zákazníkovi. Elektronizace celého světa zasáhla i odvětví doručovatelských služeb a přinesla nové možnosti, které umožnily zjednodušení celého procesu zadávání požadavků, zrychlení doručení zásilek a přinesly moderní formy úhrady za využité služby.

Vysoká škola báňská — Technická univerzita Ostrava

Bakalářské a magisterské obory prošly zásadní inovací

Na začátku letošního roku dokončila Hornicko-geologická fakulta Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava po třech letech projekt inovace bakalářských a magisterských studijních oborů. Jeho hlavním cílem byla inovace a restrukturalizace současné soustavy a obsahu bakalářských a navazujících magisterských studijních oborů fakulty v souladu s požadavky znalostní ekonomiky a potřebami trhu práce.

Český hydrometeorologický ústav

ČHMU 15
Zlepšuje měření imisí a ukazuje na znečištěná místa


Český hydrometeorologický ústav si většinou spojujeme s předpověďmi počasí. Jeho záběr je ale širší. Zaměřuje se nejen na meteorologii a hydrologii, ale i na ochranu čistoty ovzduší. Data ze všech těchto oblastí koncentruje v jednom místě, což ve světovém kontextu není zcela běžné.

Lohmann & Rauscher, s.r.o.

Lohman rauscher 15
Nezbytné pomůcky pro ambulance, nemocnice i sociální sféru


Ačkoli má německé nebo rakouské jméno, založil ji Čech. A ve Slavkově u Brna vyrábí roušky a materiál pro rouškování už více než 20 let. S velkým úspěchem ho pak prostřednictvím svého mateřského koncernu vyváží do Evropy, Asie i Ameriky. Řeč je o společnosti Lohmann & Rauscher, která má celosvětově více než 150-letou tradici.

Ústav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.

Ustav molekul genetiky AVCR 15
Biotechnologie a biomedicína ve prospěch společnosti


Už více než 50 let se Ústav molekulární genetiky AV ČR zaměřuje na základní i aplikovaný výzkum v oblasti molekulární biologie, imunologie a v dalších oblastech. Vědečtí pracovníci si za dobu existence ústavu na své konto připsali celou řadu úspěchů. Ve svém úsilí neutichají.

Savencia Fromage & Dairy Czech Republic, a.s.

Savencia fromage and Dairy CR
Tradiční výrobce českých sýrů mění jméno

Hermelín nebo Lučina jsou na českém trhu stálicemi. Desítky let jsou společně s dalšími mléčnými produkty vyráběny v Po vl tavských mlékárnách v závodu v Sedlčanech. Společnost, která na český trh dodává téměř třetinu všech sýrů vstoupila do nového roku hned s několika novinkami.

KARLA, spol. s r.o.

Karla CZ 15
Budoucnost vidíme v kogeneračních jednotkách


Uznávaným hráčem na trhu s ocelovými plechy, v oblasti výroby a opracování svařenců i hydraulických válců je obchodně výrobní společnost KARLA, spol. s r.o., se sídlem v Bruntále. V posledních letech se zaměřuje na produkty s vyšší přidanou hodnotou a management firmy vkládá velké naděje také do kogeneračních jednotek.

NVision Czech Republic, a.s.

Nvision 15
Rozvoj firmy provázejí investice do technologií


Společností, které podnikají v oblasti telekomunikací, je v České republice celá řada. Dlouholetou stálicí na tomto trhu je společnost NVision Czech Republic, která navázala na tradici bývalé společnosti TESLA.

První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s.

pbs velka bites 15
Dodává energii letectví a křídla energetice


V oblasti přesného strojírenství je jen několik firem na světě, které se mohou pochlubit tak dlouhou tradicí jako První brněnská strojírna. Ačkoli loni firma oslavila 200 let od svého založení Janem Reifem ve Šlapanicích u Brna, nechybí jí energie a elán, který se projevuje v neustálých inovacích. Závod ve Velké Bíteši byl založen před 65 lety.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...