1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

F.X. MEILLER Slaný s.r.o.

FXMeiller22
Stoletá tradice a virtuální realita

Značku F.X. MEILLER Slaný s.r.o., znají všichni provozovatelé nákladních autoparků. Vždyť jde o předního světového výrobce sklápěcích a kontejnerových nástaveb na nákladní automobily. Ve Slaném v České republice už 30 let vznikají kvalitní a spolehlivé produkty, které míří do celého světa. Kam kráčí česká pobočka světové značky s více než stoletou tradicí a leckterým světovým prvenstvím? O tom si dnes povídáme s jednatelem společnosti F.X. MEILLER Slaný s.r.o., Ing. Štefanem Abdulrahmanem.

ZKL, a.s.

ZKL 23
Česká legenda ve vývoji a výrobě ložisek pro celý svět

Koncern ZKL, a.s., vznikl v roce 1999 integrací dlouholetého a tradičního českého ložiskového průmyslu. Jím vyráběná standardní a speciální ložiska mají uplatnění v hutnictví, energetice, těžkém strojírenství, těžbě a zpracování surovin, automobilovém průmyslu, dopravě, zemědělství a dalších průmyslových odvětvích.

OLMA a.s.

Olma 18
Naším bestsellerem je Míša

Ani mlékárenské výrobě se nevyhnula současná krize způsobená energetickým šokem a nestabilitou trhů. Podle Ing. Martina Krystiána, generálního ředitele společnosti OLMA a.s., nyní ale dochází k cenovým korekcím. Na jaké hladině se ceny výrobků ustálí, bude záležet i na zákaznících. Jedné z nejstarších a nejúspěšnějších mlékáren v České republice se zatím daří situaci zvládnout – na trh uvádí nové produkty a investuje. Úspěch má především s tvarohovým dezertem Míša.

EFAFLEX-CZ s.r.o.

Efaflex cz 22
Průmyslová vrata, která zvyšují zisk a šetří náklady

EFAFLEX-CZ s.r.o je firma, která ve svém oboru určuje směr dalšího vývoje. Výrobě průmyslových vrat a jejich inovacím se věnuje téměř půlstoletí. Za úspěchem firmy stojí investice do vlastního výzkumu a vývoje a poctivá práce více než 1200 lidí, kteří ve společnosti pracují. Vrata EFAFLEX pomáhají celé řadě firem z různých oborů zvyšovat zisk a šetřit náklady.

EVROmat a.s.

evromat19
Největší výrobce klempířských systémů otevírá novou pobočku na Slovensku

Společnost EVROmat® a.s. je v současnosti největším výrobcem klempířských systémů a plechových střešních krytin a zároveň jedním z největších specializovaných prodejců střešních materiálů. Její portfolio tvoří široký sortiment střešních krytin, plechy, izolace, střešní okna, nářadí, spojovací materiál a další doplňky. Výroba vlastních produktů započala už v roce 2001 a od té doby se jejich nabídka pro domácí i zahraniční trh neustále zvětšuje.

4 COILS TECH s.r.o.

4 coils tech 23
Tepelné výměníky a spolupráce na míru

4 COILS TECH (dříve známá jako LEEL COILS EUROPE) je evropským výrobcem a dodavatelem na míru vytvořených tepelných výměníků pro tzv. OEM (Original Equipment Manufacturers) zákazníky v oblasti topení, ventilace, chlazení a klimatizace. Přestože značka 4 COILS TECH je poměrně mladá, přímo navazuje na tradici úspěšné výroby tepelných výměníků, která ve firmě probíhá už od roku 1996. 4 COILS TECH vyrábí výměníky z měděných trubek nejvyšší jakosti a hliníkových nebo měděných lamel.

Nemocnice Kyjov, příspěvková organizace

Nemocnice Kyjov 23
Pracujeme v plném nasazení na rozvoji, prosperitě a otevřenosti  

Intenzivista, který rád přijímá nové výzvy a lékař s praxí na pracovištích ARO – to je MUDr. Jiří Vyhnal, ředitel Nemocnice Kyjov. Od loňského prosince svůj profesní život obohatil o nový rozměr, když se stal ředitelem jedné z nejvýznamnějších krajských nemocnic. „Míru zodpovědnosti si uvědomuji a samozřejmě na mě dopadá,“ říká v rozhovoru, kde se mimo jiné dotýká dostupnosti onkologické péče v regionu, budoucnosti porodnictví na Moravě nebo terénní péče v regionu.

Greiner Packaging Slušovice, s.r.o.

Greiner packaging slusovice 23
Sledujeme příklon k levnějším plastovým obalům

Jeden z nejvýraznějších plastikářských výrobců Greiner Packaging Slušovice, s.r.o., se letos musí vypořádat s všeobecným šetřením zákazníků. Náročnější obaly nejdou tolik na odbyt, zájem je spíše o ty levnější. Firma i nadále investuje do snižování energetické náročnosti nebo do nákupu nových technologií. Více v rozhovoru prozradil její generální ředitel Ivo Benda.

České dráhy, a.s.

Ceske drahy 16
Cestou komfortu a digitalizace

České dráhy patří už 30 let k nejznámějším značkám v České republice. Stojí však na mnohem starších základech zdejší železniční dopravy sahajících do 19. století. Skupina ČD se kromě osobní a nákladní dopravy zabývá také poskytováním služeb v oblastech certifikace a zkušebnictví v železniční dopravě, opravárenství a dopravního vzdělávání a také ICT služeb v oblasti dopravy a logistiky.

Magistrát hlavního města Prahy

Naše investiční plány jsou velmi ambiciózní

Do funkce pražského primátora se v únoru po bezmála deseti letech vrátil Bohuslav Svoboda, původní profesí lékař, který je zároveň úřadujícím poslancem Parlamentu ČR. „Zkušenosti, které jsem získal během tehdejšího primátorského mandátu, jsou samozřejmě výhodou. Neboli, znám už velmi dobře magistrátní prostředí a nemusím začínat takříkajíc od nuly,“ říká na úvod primátor hlavního města Prahy, které v letošním roce hospodaří se zhruba stomiliardovým rozpočtem. Investovat hodlá nejen do rozvoje dopravní infrastruktury, ale třeba také do výstavby nových bytů nebo do obnovy významných kulturních památek.

ČEZ, a.s., Elektrárna Dětmarovice

Elektrarna Detmarovice
Zkoumáme potenciál pro umístění modulárního reaktoru

Největší klasickou elektrárnou na území Moravskoslezského kraje a zároveň největším černouhelným zdrojem na území Česka je Elektrárna Dětmarovice, která byla postavena v letech 1972 až 1976. Elektrárna s výkonem 600 MW ročně vyrobí okolo 2 TWh elektrické energie a více než 650 TJ tepla, kterým zásobuje města Orlová a Bohumín a od roku 2018 také skleníky pro pěstování zeleniny v Dolní Lutyni. Je součástí Skupiny ČEZ, která má v Dětmarovicích do budoucna zájem o výstavbu malého modulárního reaktoru.

NUVIA a.s. a ZVVZ-Enven Engineering, a.s.

ZVVZ Enven engineering
Strategická spolupráce pro Evropský spalační zdroj

Evropský spalační zdroj (European Spallation Source – ESS), je název mezinárodního projektu výstavby výzkumného centra založeného na nejvýkonnějším zdroji neutronů na světě, které vyrůstá ve švédském Lundu. Cílem projektu je vybudovat experimentální výzkumné pracoviště pro nové příležitosti v celém spektru odvětví vědy i průmyslu. Celkové náklady na výstavbu ESS ve výši 1,843 miliardy eur pokryjí členské státy evropského konsorcia.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...