1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

2VV, s.r.o.

2VV 23
Naše výroba roste stejně jako celý obor

Již od roku 1995 přináší na trh inovativní řešení v oboru vzduchotechniky pardubická společnost 2VV neboli 2. východočeská větrací, která vznikla jako rodinná firma zaměřující se nejprve na výrobu jednoduchých komponentů pro větrací systémy. Dnes je hráčem světového významu a podniká s cílem vyrábět účinná, úsporná a tichá zařízení, která zajišťují komfort s minimálními náklady na provoz v různých typech domů, budov a objektů.

AGROSTROJ Pelhřimov, a.s.

Agrostroj Pelhrimov 23
Naše podnikání chceme rozšiřovat i směrem na západ

Tradičním lídrem v tuzemské strojírenské výrobě je společnost AGROSTROJ Pelhřimov, která vyniká mimo jiné vysokou výrobní hloubkou a technologickou komplexností. Jako největší výrobce zemědělské techniky v Česku je tzv. vývojovým dodavatelem, což znamená, že jednotlivé projekty pro své partnery připravuje na klíč včetně analýzy proveditelnosti, přípravy výroby a konstrukce i výroby nářadí.

TATRA TRUCKS, a.s.

TATRA TRUCKS 16
Tatra je pro naše zákazníky předmětem touhy

„Naše ekonomické cíle pro rok 2022 budou i přes nižší počet dodaných aut naplněné,“ říká na úvod rozhovoru Pavel Lazar, generální ředitel kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS, která v předchozích měsících zahájila mimo jiné dodávky nových vozidel pro belgickou armádu, německý Bundeswehr i Armádu ČR.

Servis Climax, a.s.

Servis climax 23
Chceme maximálně využít benefitů našich investic

Mimořádně úspěšných 30 let od založení si v roce 2022 připomínala vsetínská společnost Servis Climax, která je v současnosti největším tuzemským výrobcem stínicí techniky. Do jejího produktového portfolia patří desítky typů výrobků určených pro interiérové a exteriérové stínění budov.

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Pokračujeme v investicích i v podpoře restaurací

Po dvou náročných letech, které zásadně ovlivňovala pandemie, se pivovaru Plzeňský Prazdroj v roce 2022 dařilo už docela dobře. „Od ledna do září naše prodeje v Česku meziročně vzrostly o 14 %. Lidé měli zvláště během letní sezóny chuť chodit zase do hospod a restaurací, potkávat se s přáteli a užívat si ten zážitek, který pro ně byl dva předchozí roky částečně omezený,“ říká obchodní ředitel Tomáš Mráz s tím, že od podzimu začal být viditelný dopad energetické krize a snaha lidí šetřit.

M.L.S. Holice, s.r.o.

M.L.S.Holice 22
Energetická krize podnítila poptávku po našich generátorech

Zatímco některé průmyslové podniky vyhlížejí následující období s větší či menší nervozitou, největší výrobce elektrických generátorů v České republice roste. Ze dvou výrobních závodů v Holicích u Olomouce putují generátory mimo jiné na Ukrajinu, kde Rusové ničí energetickou infrastrukturu. „Lidé potřebují elektrickou energii, a kde nefunguje konvenční elektrická síť, nastupují naše generátory. Rosteme a rozšiřujeme tým našich pracovníků,“ říká Vladan Hlaváč, ředitel společnosti M.L.S. Holice, s.r.o.

Daikin Airconditioning Central Europe – Czech Republic, spol. s r.o.

Daikin airconditioning cr 23
Počítáme s vysokou poptávkou (nejen) po tepelných čerpadlech

Během minulého roku oznámila nadnárodní skupina Daikin Europe investici ve výši 50 milionů euro do nové výrobní haly v Brně, ale kromě toho hodlá dál investovat do výroby, vývoje a výzkumu také v Německu, Polsku či Belgii.

Wolters Packaging Czech, s.r.o.

Wolters packaging 23
Díky krizi jsme štíhlejší a řešíme smysluplné projekty

V Kostěnicích u Pardubic má své výrobní zázemí společnost Wolters Packaging Czech, s.r.o., která vyrábí nejrůznější aplikace z polystyrenu a polypropylenu – například pro automobilový průmysl, IT nebo HVAC.

Continental Automotive Czech Republic, s.r.o.

continental auto CR 23
Spějeme k absolutní digitalizaci výroby i produktů

Globálním dodavatelem špičkové elektroniky do vozů mnoha světových značek je závod společnosti Continental Automotive Czech Republic v Brandýse nad Labem, ve kterém pracuje již přes 3-tisíce zaměstnanců. Moderní podnik, který je od roku 2007 součástí koncernu Continental AG, se zaměřuje na výrobu produktů, jako jsou autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací či řídicí jednotky palivových systémů.

Správa železnic, státní organizace

sprava zeleznicni dopravni cesty
Na investice máme 70 miliard, ale myslíme i na úspory

Správní rada Správy železnic (SŽ) v roce 2022 schválila nová kritéria výkonnosti, která mají cílit hlavně na zajištění větší spolehlivosti české železniční sítě. „V minulosti byly odměny vedení Správy železnic navázané na míru proinvestovaných peněz a lehce se ztrácel důraz na spolehlivost a komfort při cestování.

Chemoprojekt, a.s.

chemoprojekt 20
I v těžkém období nabízíme kvalitu a stabilitu

Dne 1. dubna 2022 byl do funkce generálního ředitele projekčních a inženýrských společností Chemoprojekt, a.s. a Technoexport, a.s. jmenován Ing. Pavel Ernst, jehož hlavním cílem je nadále rozvíjet a posilovat pozici tradiční české firmy, která je více než 70 let předním dodavatelem technologií a investičních celků v oblasti organické a anorganické chemie, petrochemie, rafinérií, zpracování zemního plynu, energetiky, vodního hospodářství či ochrany životního prostředí.

Kostelecké uzeniny, a.s.

Kostelecke uzeniny 18
Z kvality neslevujeme, chystáme investice do energeticky úsporných opatření

Kostelecké uzeniny, a.s., navazují na více než stoletou řeznickou tradici. Nejen český trh zásobují čerstvým masem i masnými výrobky. Stejně jako ostatní potravinářské podniky se musí vyrovnávat se zdražováním surovin i energií. „Chystáme investice do úsporných opatření, fotovoltaiky nebo tepelných čerpadel.

PŘEDPLAŤTE SI

220x600 CZA

Nenechte si ujít...