1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s.

pbs velka bites 15
Dodává energii letectví a křídla energetice


V oblasti přesného strojírenství je jen několik firem na světě, které se mohou pochlubit tak dlouhou tradicí jako První brněnská strojírna. Ačkoli loni firma oslavila 200 let od svého založení Janem Reifem ve Šlapanicích u Brna, nechybí jí energie a elán, který se projevuje v neustálých inovacích. Závod ve Velké Bíteši byl založen před 65 lety.

PRŮMSTAV, a.s.

Prumstav 15
Stavby, které se opírají o tradici a inovaci


Už více než 60 let se společnost PRŮMSTAV specializuje na pozemní stavitelství. Od původní činnosti, realizace průmyslových objektů, svou působnost rozšířila na bytovou, administrativní a občanskou výstavbu. Firma oslovuje zákazníky tradicí, zkušenostmi, stabilitou a inovativním přístupem.

Siemens, s.r.o., o.z. Industrial Turbomachinery

Siemens industrial turbomachinery 15
České parné turbíny do celého sveta


Brniansky odštepný závod Industrial Turbomachinery ponúka široké spektrum priemyselných parných turbín s výkonom do 150 MW pre všetky typy aplikácií. Svojim zákazníkom ponúka také riešenia, ktoré spĺňajú vysoké nároky na účinnosť a spoľahlivosť, ako aj požiadavky na procesnú paru.

Sněžka, výrobní družstvo Náchod

Snezka Nachod
Od výroby kožené galanterie k šitým dílům pro automobilový průmysl


Sněžka, výrobní družstvo Náchod, si v letošním roce připomíná 65. výroční založení firmy. Od svého počátku se družstvo zabývalo šitím galanterního zboží – dámských kabelek, pánských aktovek, kufrů a dokonce stanů.

ČEZ Energetické produkty, s.r.o.

ČEZ Energeticke produkty 15
Uhelné elektrárny zásobují stavební průmysl


Popílek nebo energosádrovec, které vznikají při provozu uhelných elektráren, nejsou odpadem, ale nacházejí využití ve stavebnictví, při rekultivaci povrchových dolů nebo při budování silnic. O jejich uplatnění ve stavebním průmyslu a v dalších oblastech se stará společnost ČEZ Energetické produkty, s.r.o.

Asociace pro využití energetických produktů

Důležitá je informovanost a osvěta

V listopadu roku 2008 vznikla v Brně Asociace pro využití energetických produktů. Podnětem k jejímu vzniku bylo přijetí nařízení Evropské komise, které ustanovilo, že všechny chemické látky umisťované na trh musí projít registrací podle nařízení REACH.

RWE GasNet, s.r.o.

RWE Gasnet 15
Zemní plyn distribuuje téměř do celé ČR


Největší distribuční společnost v České republice obhospodařuje 64-tisíc kilometrů dlouhou síť a zemní plyn dodává 2,3 milionům koncových zákazníků. V každodenní praxi se RWE GasNet, s.r.o., soustředí na zajištění bezpečných a spolehlivých dodávek komodity.

Inteva Products Czech Republic, a.s.

Nejvyšší prioritou je naplnění potřeb zákazníků

Společnost Inteva Products, LLC, je špičkový dodavatel inovativních produktů šetrných k životnímu prostředí, které přinášejí hodnotu a zároveň vylepšují kvalitu a výkon. Inteva je pokrokový výrobce zaměřený na dodávky vysoce hodnotných, inovativních součástí a modulů s kompaktními rozměry. Ty jsou rozdělené do čtyř hlavních produktových skupin: Zavírací systémy, Interiérové systémy, Motory a elektronika a Střešní systémy. Více nám o společnosti prozradila Karen Manardo, ředitelka Oddělení marketingu a komunikace.

Vysoká škola chemicko-technologická Praha

Chemickotechnol VS 15
Věda a výzkum má na VŠCHT Praha zelenou


V posledním uveřejněném žebříčku CWUR (Center for World University Rankings) se Vysoká škola chemicko-technologická Praha dostala za rok 2014 mezi čtyři procenta nejlepších univerzit světa a probojovala se do první tisícovky.

EKOL, spol. s r.o.

Ekol 15
Spojení s čínským partnerem přinese firmě výhody v oblasti obchodu


Přední český výrobce parních turbín a dodavatel investičních celků v oblasti energetiky má za sebou důležitý krok. Na začátku letošního roku koupila 75-% podíl v brněnské společnosti EKOL čínská strojírenská firma Xi'An Shaangu Power.

Glazura, s.r.o.

Glazura 15
S dodavateli budujeme dlouhodobé a pevné partnerství


Keramické frity, glazury, barvy, barvítka nebo preparáty drahých kovů – to jsou hlavní produkty společnosti Glazura, s.r.o. S ohledem na svou ucelenou nabídku a členství ve Skupině Torrecid podnik zaujal přední postavení na evropském trhu. Lídrem ve svém oboru zůstává i díky neustálému vývoji a inovaci.

Český rozhlas

Cesky rozhlas15
Už 91 let informuje, baví a vzdělává


Budovu České rozhlasu na Vinohradské ulici v Praze zdobí pamětní desky, které připomínají zásadní historické události v novodobých českých dějinách, v nichž klíčovou roli sehrál právě rozhlas. „V historii lze najít celou řadu rozhlasových milníků.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...