1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Wavin Czechia s.r.o.

Wavin Ekoplastik 16
Chceme, aby lidé všude na světě měli přístup k pitné vodě

Plastové potrubní systémy jsou nepostradatelnou součástí každé stavby. I na nich záleží, zda bude docházet ke ztrátám tak cenného zdroje, jako je pitná voda. Ve společnosti Wavin Czechia s.r.o., pracují na tom, aby plastové systémy byly ekologické a ohleduplné k životnímu prostředí.

Faurecia Plzeň, s.r.o.

Faurecia plzen21
Ve firmě se práce dělá srdcem

Nadnárodní společnost Faurecia může být hrdá na svou stoletou tradici a významné postavení na mezinárodním trhu. Patří mezi TOP 10 dodavatelů v oblasti automotive a svými komponenty již vybavila každé třetí auto na světě.

Vysoké učení technické v Brně

VUT Brno 18
Podporujeme konkurenceschopnost našich studentů

Respektovanou univerzitou s kvalitním vzděláváním v pestré škále studijních programů, pokrývajících celé spektrum technických oborů, je Vysoké učení technické v Brně (VUT), které je nejstarší technikou na Moravě založenou v roce 1899. Více nám o jeho současném postavení a financování, řekne kvestor doc. Ing. Ladislav Janíček, Ph.D., MBA, LL.M., který řídí hospodaření a vnitřní správu univerzity. Do jeho gesce spadá například sestavování rozpočtu, správa majetku i řízení činností v oblasti ekonomické, investiční, personální, právní nebo veřejných zakázek.

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s.

Dop.Pod.Praha 20
V metropoli budou jezdit trolejbusy a naroste počet elektrobusů

Poslední měsíce veřejnou dopravou dost zamávaly. V Praze ubylo cestujících, i tak jezdí téměř pořád stejný počet tramvají, autobusů nebo vozů metra. Lidé vyžadují bezpečnost a nechtějí se v prostředcích mačkat, Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s., jim vychází vstříc. Současně pokračuje v rozsáhlých investicích. Modernizuje vozy metra i stanice, rozšiřuje flotilu elektrobusů a projektuje trolejbusové tratě. „Doprava bude ekologičtější a komfortnější, sníží se emise i hluk,“ říká v rozhovoru předseda představenstva a generální ředitel Ing. Petr Witowski.

Interplex Precision Engineering Czech Republic s.r.o.

interplex 18
Máme plné ruce práce

Automobilový trh, především výroba elektromobilů a hybridů, zažívá v posledních měsících obrovský růst. Těží z toho i dodavatelé do automotive, například písecká společnost Interplex Precision Engineering Czech Republic s.r.o., která se specializuje na precizní lisování a robotické svařování. „V posledním období nemáme o zakázky nouzi. Právě naopak. V elektromobilech a hybridech se totiž používá více lisovaných komponentů než v automobilech na klasický pohon, což je pro nás velká výhoda.

Walmark a.s.

Walmark 19
Jedna plus jedna musí být víc než dva

Na středoevropském trhu je Walmark a.s., jednou z nejrychleji rostoucích firem. Před více než rokem se stala součástí mezinárodního koncernu STADA, který tak rozšířil své portfolio volně prodejných léčiv. Teď se sloučená firma v České republice soustředí na investice a inovace.

Dopravní podnik města Brna, a.s.

dopravni podnik Brno21
V elektronizaci a ekologizaci MHD jsme na špičce

„Z hlediska dlouhodobých záměrů a velkých projektů se první polovina roku vydařila podle plánů,“ říká Miloš Havránek, generální ředitel a předseda představenstva Dopravního podniku města Brna (DPMB).

České dráhy, a.s.

Ceske drahy 17
Cestující se do vlaků vrací pomalu, i tak nakupujeme nové vozy

Během jara byly vlaky poloprázdné, protože lidé zůstávali na home office a studenti se učili doma. Českým dráhám, a.s., tak přirozeně klesly tržby. Ani po rozvolnění není situace úplně růžová, navíc chybí zahraniční turisté, kteří vlakem jezdili na výlety. I tak největší železniční dopravce v zemi pokračuje v investicích, nakupuje nové vagony a lokomotivy.

Contipro a.s.

Contipro 18
Objevujeme nový potenciál pro naši kyselinu hyaluronovou

Kyselina hyaluronová je jednou z nejžádanějších látek ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu. Dlouhodobě se na ni specializuje česká biotechnologická společnost Contipro a.s., založená v roce 1990 vědcem docentem Vladimírem Velebným. Firma dnes patří mezi světové lídry ve výrobě a výzkumu kyseliny hyaluronové.

Auto-Kabel Krupka, s.r.o.

Auto Kabel Krupka 21
Stabilitu máme zajištěnou díky novým projektům

Skvělý přístup všech zaměstnanců byl klíčovým důvodem, proč se společnosti Auto-Kabel Krupka, která se od roku 2005 zabývá výrobou kabelových svazků pro světové automobilky, podařilo zvládnout velice náročný průběh minulého roku.

Nemocnice České Budějovice, a.s.

Nemocnice Ceske Budejovice 21
Umíme se úspěšně vypořádat s jakoukoli výzvou

Přestože byl chod velké části průmyslu i celé společnosti v roce 2020 paralyzován, Nemocnici České Budějovice se z řady úhlů pohledu vedlo lépe než kdy dřív. A to i navzdory tomu, že musela za cenu mimořádného fyzického a psychického vypětí všech zaměstnanců obstát v boji s pandemií COVID-19.

T.RAD Czech, s.r.o.

T.rad 21
Umíme chladit budoucnost

Před 17 lety v Česku začínali s výrobou komponentů pro klimatizace. Dnes se ve společnosti T.RAD Czech, která je součástí japonské globální korporace T.RAD, věnují výhradně různým typům chladičů pro automobilový průmysl.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...