1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Jaderná elektrárna Dukovany – ČEZ, a.s.

CEZ Dukovany 3 14
Získala novou provozní licenci na dalších 20 let

Nejstarší jaderné elektrárně v České republice se podařilo získat novou provozní licenci s předpokladem provozu na dalších 20 let. Později by elektřinu mohly vyrábět nové bloky, o jejichž dostavbě se už několik let diskutuje. „Jsem přesvědčen, že stavět se bude. V České republice totiž nemáme příliš jiných předvídatelných a plánovatelných zdrojů elektřiny,“ říká v rozhovoru Miloš Štěpanovský, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany.

AGC Automotive Czech, a.s.

Agc automotive 18
Automobilová skla budou interaktivní součástí vozu

Zasklení automobilů neplní jen bezpečnostní a estetickou funkci. Automobilky i koncoví zákazníci od nich očekávají daleko více. Autoskla se v blízké budoucnosti promění v chytré prvky, které poskytnou veškerý komfort týkající se světelných podmínek, teploty a vnitřní i vnější komunikace. Na to se připravuje společnost AGC Automotive Czech, a.s., která chce v oboru udávat trendy.

Elektrárna Počerady – ČEZ, a.s.

Elektrarna Pocerady
Tradiční uhelná elektrárna může fungovat i po roce 2023

Přibližně uprostřed trojúhelníku měst Louny, Žatec a Most, která se nacházejí na severozápadě Česka, leží již od roku 1970 Elektrárna Počerady. Dodnes patří k nejvytěžovanějším a nejvýkonnějším zdrojům uhelných elektráren s tím, že za loňský rok vyrobila 5,9 TWh elektrické energie a do sítě dodala 5,4 TWh elektrické energie.

Mendelova univerzita v Brně

mendelova univ 17
Mění se v univerzitu 21. století, která stojí o bývalé manažery

Nedávno zveřejněná statistika ukázala, že Česká republika v procesu digitalizace pokulhává. Trendu čelí i vysoké školy, Mendelovu univerzitu v Brně nevyjímaje. Nové vedení vytváří univerzitu, která bude splňovat požadavky 21. století – bude otevřená, moderní a digitalizovaná.

PILOUS, spol. s r.o.

Pilous 18
Od palet k důmyslným obalům pro automotive i zbrojaře

Už více než čtvrtstoletí jsou doménou společnosti PILOUS, spol. s r.o., obaly. Vyrábí je hlavně ze dřeva a z lepenky. Orientuje se především na obalová řešení pro technické branže, jako je automobilový, elektrotechnický nebo zbrojařský průmysl. Výrobky zůstávají nejen na českém trhu, ale putují také za hranice – na Slovensko, do Maďarska, Rumunska, Rakouska, Německa a Španělska.

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Vseob fakult nem praha 18
Zásadní událostí je stavba nového urgentního příjmu

Poskytovat pacientům kvalitní všestrannou péči je úkol, který se odborníkům ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze daří úspěšně plnit již od roku 1790. Mimořádná tradice zavazuje současný management i všechny zdravotníky k tomu, aby podmínky pro léčbu byly nadále co nejlepší.

TES Vsetín, s.r.o.

TES Vsetin 18
Inovácie sú kľúčom k trvácnosti

S takmer storočnou históriou patrí TES Vsetín medzi etablované české firmy. Približne 600 zamestnancov spoločnosti vyrába priemyselné elektrické stroje na zákazku a napriek tomu, že TES je primárne českou firmou, jej produkty smerujú do celého sveta a na export je určených až 80 % jej výrobkov.

OTK Group, a.s.

OTK Group 18
Ročně vytiskne 11 miliard pivních etiket

Jen málokterá společnost se může pochlubit tak dlouholetou historií jako kolínská OTK Group, a.s. Tiskařské závody staví na tradici a zároveň sází na nové technologie. Aktuálně využívají hlubotisk, flexotisk a digitální tisk. Podnik má také své výzkumné a vývojové centrum, které se zaměřuje na oblast tištěné elektroniky.

La Lorraine, a.s.

La Loraine 18
Oblíbené jsou donuty, croissanty i kaiserky

Ročně v kladenském výrobním závodě společnosti La Lorraine, a.s., připraví kolem 80-tisíc tun pečiva pro místní i zahraniční trhy. Zavedený výrobce pečiva k dopékání vyváží produkty do 25 zemí. Obsáhlá nabídka zahrnuje přes 300 druhů sladkého i slaného pečiva. Původně byla společnost členem Delta Pekáren a belgického holdingu Vanelor.

České dráhy, a.s.

Ceske drahy 17
Na železnici musí rozhodovat kvalita a komplexní služby

Liberalizace osobní železniční dopravy je téma, kterým se v současnosti zabývá celá Evropa. Nejinak je tomu i v tuzemsku, kde dopravci vyjednávají s objednateli především ohledně další spolupráce po roce 2019. Pavel Krtek, M. Sc., předseda představenstva společnosti České dráhy (ČD), je přesvědčen o tom, že je to příležitost nastavit v odvětví zcela nové obchodní vztahy.

Soma, spol. s r.o.

Soma cr 18
Český průmysl potřebuje rozvíjet lidský um, ne další montovny

Před více než 25 lety se společnost Soma z východočeského Lanškrouna vydala za velkou výzvou. Navzdory hlavnímu proudu českého průmyslu se postupně propracovala k úspěchu na globalizovaném trhu, kam vyváží 95 % produkce flexotiskových strojů, laminátorů či podélných řezaček, které sama vyvíjí, konstruuje, propaguje a prodává.

Contipro, a.s.

Contipro 18
Světový výrobce kyseliny hyaluronové vyrostl z nuly

Do svých současných rozměrů, tržeb kolem 700 milionů korun, na nichž se podílí 250 zaměstnanců, vyrostla společnost Contipro, a.s., doslova z nuly. Začínala s výrobou potravinových doplňků, dnes je alfou a omegou jejího podnikání kyselina hyaluronová. Firma se opírá o vlastní výzkum a vývoj, výrobky vyváží hlavně do zahraničí a soustředí se na další růst. „Očekáváme, že se nám opět podaří ve výkonech poporůst o nějakých 5 až 7 %,“ říká v rozhovoru doc. RNDr. Vladimír Velebný, CSc., zakladatel společnosti Contipro, a.s.

FORMPLAST PURKERT, s.r.o.

Formplast Purkert 18
Investice jsou nutností, musíme jít neustále technologicky vpřed

Z původně malé konstrukční kanceláře vyrostla společnost FORMPLAST PURKERT, s.r.o., která má dnes velikost respektovaného závodu. Nyní ve firmě pracuje kolem 600 lidí a loni poprvé překonala magickou hranici obratu, který přesáhl jednu miliardu korun. Společnost se dlouhodobě specializuje na výrobu forem a lisování technických dílů pro automobilový, elektrotechnický a textilní průmysl.

Vysoké učení technické v Brně

VUT Brno 18
Pro techniku je třeba nadchnout děti už ve školách a školkách

Do druhého funkčního období letos vstoupil rektor Vysokého učení technického (VUT) v Brně prof. RNDr. Ing. Petr Štěpánek, CSc., dr. hc. Po náročných změnách souvisejících s novelou vysokoškolského zákona se chce v dalších čtyřech letech věnovat především posílení mezinárodního postavení univerzity založené již v roce 1899 a rozvoji vědecko-výzkumných center.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...