1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Elektrárna Dětmarovice, a.s.

Elektrarna Detmarovice
Čtyřicáté jubileum oslavila snížením emisí

Elektrárna Dětmarovice vyrobí ročně tolik elektřiny, která by stačila pro spotřebu 700-tisíc domácností. Se svým výkonem 800 MW je největší klasickou elektrárnou na území Moravskoslezského kraje a současně největším černouhelným zdrojem v České republice. Elektrárna pracuje na principu kogenerace, kdy probíhá společná výroba elektrické energie a tepla v jednom cyklu, což je ekonomičtější i ekologičtější.

Retex, a.s.

Konkurenceschopnost? Cena, kvalita a flexibilita.

K významným evropským zpracovatelům netkaných textilií pro automotive a stavebnictví patří společnost Retex, a.s. Firma má sídlo v Moravském Krumlově na Znojemsku a její výrobky jsou známé v celé Evropě i zámoří. Jejímu řediteli Ing. Robertu Šimkovi, Ph.D., jsme položili několik otázek.

Raben Logistics Czech, s.r.o.

Raben 16
Dlouhodobým cílem je zlepšení reputace logistiky

Mezi přední tuzemské specialisty na přepravu zboží nejrůznějšího charakteru patří také společnost Raben Logistics Czech, která se od roku 2008 na českém trhu etablovala jako spolehlivý a silný partner svých zákazníků. V úspěšném rozvoji, kdy její roční obraty v posledních letech přesahují miliardu korun, pokračuje dál. Nicméně generální ředitel Jakub Trnka si uvědomuje, že pro zachování kontinuity budou klíčové nové přístupy a změny zejména v personální politice.

Subterra, a.s.

subterra 17
Doménou silné stavební společnosti už nejsou jen tunely

Jak napovídá její název, akciová společnost Subterra se původně úzce specializovala na podzemní stavitelství. Vývoj českého stavebního trhu si však vynutil diversifikaci činnosti firmy do řady dalších stavebních oborů, a to včetně železničního stavitelství.

Středisko společných činností Akademie Věd ČR, v.v.i.

stredisko spol cinnosti avcr 17
Chceme poskytovat špičkovou infrastrukturu špičkovému výzkumu

Komplexní servisní a podpůrná činnost vědcům a výzkumu, to je hlavní poslání Střediska společných činností Akademie věd České republiky. Jedná se o veřejnou instituci, která hospodaří s ročním rozpočtem ve výši 500 milionů korun a která zaměstnává přibližně 300 lidí.

Severotisk, s.r.o.

Svoboda severotisk 1 14
Tiskárenská výroba je jistotou, která stojí na kvalitě a spolehlivosti

Mezi tradiční odvětví českého průmyslu patří také tiskárenská výroba, která dnes čelí mnoha výzvám. Postavit se jim lze různě, třeba maximální kvalitou tisku, která je již od roku 1995 spjata se společností Severotisk z Ústí nad Labem.

Technická univerzita v Liberci

TUL 17
Je na špičce ve výzkumu, inovuje a získává zakázky podniků

Technická univerzita v Liberci otevřela dveře jako Vysoká škola strojní prvním studentům téměř před 65 lety. Tehdy si mohli studovat nejprve na strojní a po sedmi letech také na textilní fakultě. Dnes má univerzita sedm fakult se širokým spektrem humanitních, přírodovědných i uměleckých oborů.

Tereos TTD, a.s.

Tereos ttd 17
Výrobce cukru a lihu se chystá na liberalizaci trhu

V Dobrovici se cukr vyrábí už téměř 200 let. Ačkoli jde z určitého pohledu o tradiční výrobu, své místo má i ve 21. století. Navíc se tento průmyslový obor jeví jako perspektivní. Brzy bude procházet liberalizací, na níž se poctivě připravuje i společnost Tereos TTD, a.s.

VIADRUS, a.s.

viadrus 17
Lidé stále více preferují ekologické a sofistikované kotle

Loni běželo druhé kolo dotačního programu na výměnu kotlů z evropských fondů. Cílem bylo usnadnit občanům výměnu starších typů kotlů za nové ekologické. Podle Ing. Borise Šlapoty, obchodního ředitele společnosti VIADRUS, se tzv. kotlíková dotace promítla zejména ve zvýšené poptávce po automatických kotlích VIADRUS, které splňují nejpřísnější emisní limity a tedy i dotační podmínky.

Xella CZ, s.r.o.

Xella cz 17
Prémiová značka, která má na stavebním trhu silnou pozici

Každý, kdo někdy stavěl či třeba jen uvažoval o stavbě domu, bezesporu zná tvárnice Ytong. Pórobetonový zdicí materiál se během posledních dekád stal pevnou součástí nejen tuzemského stavebního trhu.

Preciosa, a.s.

Preciosa 2 14
Chceme prosazovat příběh českého křišťálu

V příštím roce to bude už 70 let, co byla v severočeském Jablonci nad Nisou založena sklářská společnost Preciosa. Dnes je světově proslulou značkou, jejíž výrobky ze skla a křišťálu mají punc luxusu a nejvyšší kvality. Kromě osvědčených strategií sází v posledních letech také na nové obchodní modely a koncepty, kterými se chce ještě více přiblížit svým koncovým zákazníkům, a to jak v tuzemsku, tak v zahraničí.

Meopta - optika, s.r.o.

meopta 16
Specialisté na optické produkty pro průmyslové, vojenské i spotřební trhy

Výroba optiky má v Přerově tradici od roku 1933. Protože si lidé zvykají používat stále dokonalejší zařízení, která jim pomáhají kvalitněji a rychleji vizualizovat okolní svět, má optika své nepostradatelné místo i v novém miléniu.

Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o.

Mayr Melnhof holz paskov 17
Dřevařská firma každoročně zvyšuje výrobu i obrat

Ve Staříči na Frýdecko-Místecku v Moravskoslezském kraji se rozkládá pila Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o., která se specializuje na výrobu smrkového řeziva pro průmyslové zpracování. Na trh dodává i vedlejší pilařské produkty, například piliny nebo hobliny, a vyrábí také pelety.

GUMOTEX, a.s.

Gumotex 17
Tým fungující skoro sedm desítek let

GUMOTEX, a.s., je největším průmyslovým podnikem i zaměstnavatelem břeclavského regionu s ročním obratem přes 2,7 miliardy korun. Téměř tři čtvrtiny produkce podniku míří do zemí EU a do USA. Letos v únoru získala firma prestižní ocenění za inovativní a chytrý přístup k Age Managementu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...