1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.

Fyzikalni ustav AV CR
Superlasery a nové materiály ve službách světové vědy a českého průmyslu

Fyzikální ústav Akademie věd České republiky (FZÚ) je veřejná výzkumná instituce, která se zaměřuje na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyzikálních a technických věd s přesahem do dalších oborů. Je největším pracovištěm Akademie věd s více než 500 výzkumnými pracovníky. Nejvíce aplikačně zaměřená pracoviště v rámci FZÚ jsou laserové centrum HiLASE a Sekce optiky spravující Národní centrum kompetence (NCK) MATCA a inovační centrum Brain4Industry.

LYCKEBY AMYLEX, a.s.

lyckeby 20
Podnik s vysoce konkurenceschopným výrobním a prodejním programem

Akciová společnost LYCKEBY AMYLEX je největším výrobcem bramborového škrobu v České republice. Podstatnou část vyrobeného bramborového škrobu dále zpracovává na dextriny a modifikované škroby pro papírenský průmysl. Při výrobě používá plně automatizované technologie na té nejvyšší úrovni a její výrobky nalézají uplatnění především v technickém průmyslu. Více nám v rozhovoru pro časopis Průmysl Dnes prozradil generální ředitel Ivica Punčikar.

OSTROJ a.s.

OSTROJ 23
Od důlních strojů k diverzifikovanému výrobnímu portfoliu

OSTROJ a.s., je ryze českou akciovou společností, její sídlo a výrobní závod se nachází v Opavě. Společnost zaměstnává zhruba 800 pracovníků především z regionu Opavska. V posledních pěti letech (2017 – 2022) společnost dosahovala tržeb mezi 1,0 – 1,9 miliardy Kč za rok.

Ředitelství silnic a dálnic ČR

RSD 1 14
Letošní rok je ve znamení masivní výstavby dálnic a obchvatů

Přestože je ekonomická situace Česka v posledních letech ovlivněna dopady různých událostí, objem finančních prostředků směřujících do výstavby dopravní infrastruktury je zajištěn na dostatečné úrovni. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) tak může nadále připravovat a realizovat projekty na dálnicích a silnicích I. tříd, které má ze zákona ve správě. Současná i plánovaná výstavba silniční a dálniční infrastruktury nemá v dosavadní historii obdobu.

TOS VARNSDORF, a.s.

TOS Varnsdorf
Dál pracujeme na technických i softwarových novinkách

„Na rok 2022 jsme si naplánovali tržby v hodnotě 1,3 miliardy korun a tento cíl se nám podařilo stoprocentně splnit,“ říká Miloš Holakovský, obchodní ředitel společnosti TOS VARNSDORF, která je předním světovým výrobcem vysoce výkonných, technicky špičkových a maximálně spolehlivých obráběcích strojů se specializací na horizontální frézovací a vyvrtávací stroje a obráběcí centra.

Faurecia Plzeň, s.r.o.

Faurecia plzen21
Rozbíháme nové projekty, letos přibereme stovky lidí

Ačkoli se v automobilovém průmyslu všeobecně hovoří o útlumu, výrobní linky ve společnosti Faurecia Plzeň, s.r.o., běží naplno. Společnost chce letos přijmout až tři sta nových lidí. Podnik spadá do skupiny Forvia Group, celosvětově známého dodavatele pro automobilový průmysl. V plzeňském závodě produkují sedačky do automobilů, přičemž každá z nich je specifická a liší se například barvou, výbavou i funkcí.

SOMA, spol. s r.o.

Soma cr 18
Je nejvyšší čas řešit skutečné problémy českého průmyslu

Po více než 30 letech úspěšného podnikání ve vývoji a výrobě špičkových flexotiskových strojů se Ladislav Verner, generální ředitel lanškrounské společnosti SOMA, rozhodl dát své zkušenosti ve prospěch českého průmyslu jako celku.

DAP. a.s.

Nosným pilířem naší firmy jsou kvalitní zaměstnanci

„Na ekonomické výsledky naší společnosti dopadla, stejně jako na ostatní firmy v našem oboru, vlna zdražování vstupních artiklů způsobená válečným konfliktem na Ukrajině a rostoucí mírou inflace,“ říká Petr Ondrášek, generální ředitel DAP. a.s., která se již od roku 1992 zabývá poskytováním služeb v oblasti rekonstrukcí a údržby pozemních komunikací na území hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Podle technického ředitele byly výsledky firmy za rok 2022 ovlivněny především rapidním zdražováním pohonných hmot a stavebních materiálů využívaných při dlaždičských a asfaltérských pracích, které jsou její hlavní činností.

Chemoprojekt, a.s.

chemoprojekt 20
Strategická fúze s názvem CHEMOPROJEKT – TECHNOEXPORT

Chemoprojekt, a.s., je inženýrská a dodavatelská společnost, která od svého založení v roce 1950 působila jako přední dodavatel v oblasti organické a anorganické chemie, petrochemie, rafinérií, zpracování zemního plynu, výroby papíru a celulózy, energetiky, vodního hospodářství a ochrany životního prostředí. Společnost poskytuje komplexní služby v oblasti projektování, dodávek a řízení výstavby průmyslových celků.

Prefa Brno, a.s.

Prefa Brno 20
Už řadu let jsme všude tam, kde vy stavíte

Akciová společnost Prefa Brno byla založena 5. května 1992 z části dřívějšího podniku Prefa n.p. Brno. Tento podnik vznikl v roce 1951 a postupně byla do jeho struktury začleněna většina výroben betonových stavebních dílců v Jihomoravském kraji.

Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, s.r.o.

Toyota motor manufactoring cz 22
Zníženie emisií podporia aj iné technológie, nielen elektromobily

Investície v objeme 184 miliónov eur do nových technológií v závode Toyota v Kolíne umožnili úspešný štart výroby modelov Yaris a Aygo. Závod vlani vyprodukoval 202 500 automobilov, teda každých 74 sekúnd opustil závod jeden automobil. Až 98 % vozidiel smeruje na export – Yaris do okolitých krajín a Aygo do všetkých krajín Európskej únie. Český závod produkciu oproti roku 2021 zvýšil o 30 % a ako hodnotí generálny riaditeľ Dr. Robert Kiml, vyššiu produkciu stopol len nedostatok dielcov.

ALPLA, spol. s r.o.

ALPLA 17
Ve Studiu A máme nové možnosti vývoje

Plastikářská společnost ALPLA, spol. s r.o., je českou jedničkou ve výrobě PET lahví. Dlouhodobě investuje do moderních technologií, které šetří elektrickou energii a zefektivňují výrobu. Loni podnik otevřel vývojové centrum, v němž společně se svými zákazníky vymýšlí nové produkty. „Ve vývoji vidíme budoucnost,“ říká v rozhovoru ředitel firmy Jan Daňsa.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...