1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

KOVOFINIŠ, s.r.o.

kovofinis 18
Prosperující stálice českého strojírenství

Tradiční specialisté na povrchové úpravy, taková by mohla být vizitka strojírenské společnosti KOVOFINIŠ, která již od roku 1951 působí v Ledči nad Sázavou. Na rozhraní Vysočiny a Středočeského kraje dnes najdeme firmu, která patří k velkým evropským hráčům svého oboru. V současné době zaměstnává přibližně 400 pracovníků, kteří svými nápady a šikovností v posledních letech generují roční tržby ve výši zhruba 1,5 miliardy korun.

Interplex Precision Engineering Czech Republic, s.r.o.

interplex 18
K růstu a rozvoji byznysu pomohl razantní program změn

Od roku 2014 je součástí globální skupiny, která dodává své produkty velkým světovým hráčům nejen v oboru automobilového průmyslu. Písecká společnost Interplex Precision Engineering Czech Republic, která dosahuje ročního obratu ve výši 1,1 miliardy korun a zaměstnává zhruba 600 pracovníků, se za poslední rok zásadně změnila. Úspěšný rozvojový program oceňují především nároční zákazníci, kterými jsou firmy Continental či Bosch.

Technická univerzita v Liberci

tech univ liberec 18
Otevíráme se světu a pokračujeme ve výzkumu nanovláken

Pro sever České republiky byl a je typický textilní, sklářský, chemický a automobilový průmysl, těžba uhlí i uranu. Je proto logické, že zde vznikla Technická univerzita v Liberci. K průmyslovým podnikům to mají studenti i vědci blízko. Počátky spolupráce Technické univerzity v Liberci s průmyslem je třeba hledat už v roce 1953, kdy byla založena. Od počátku bylo jejím záměrem vzdělávat kvalifikované inženýry pro odbornou práci.

JUTA, a.s.

Juta 15
Robotizace a automatizace je u nás dlouhodobě žhavým tématem

Ve 14 závodech společnosti JUTA, a.s., vzniká široké spektrum produktů, které směřují hlavně do zemědělství a stavebnictví. Vyrábějí se tady fólie pro střešní a fasádní systémy, síťoviny na balení slámy nebo umělé trávníky. Tomu odpovídá i technologické zázemí. Ve výrobních halách mají dlouhodobě své místo automatizované technologie i roboti nahrazující lidskou práci.

TOS VARNSDORF, a.s.

TOS Varnsdorf
Exportuje 90 % strojů, nová teritoria už nehledá

České strojírenství je ve světě pojem. Čest jeho jménu dělá i společnost TOS VARNSDORF, a.s., jejíž doménou jsou horizontální frézovací a vyvrtávací stroje i obráběcí centra. Letos vyrobí a prodá 125 strojů. Většina jich zamíří do zahraničí, a to i do vzdálenějších míst, jako je například Saudská Arábie.

SCHÄFER - SUDEX, s.r.o.

schafer sudex 18
Nerezové sudy vyvážíme do celého světa

Více než milion nerezových sudů určených pro pivo či různé nealkoholické nápoje vyrobila za loňský rok v kooperaci s německou společností Schäfer Container Systems česká firma Schäfer - Sudex v Ledči nad Sázavou. Tamní podnik, založený v roce 1993, je po 25 letech existence velice úspěšným exportérem, který se prosadil prakticky na všechny světové trhy. V letošním roce plánuje navýšit prodej o 10 %.

Teva Czech Industries, s.r.o.

teva 18
Výrobce léčiv navyšuje svoji kapacitu na 10 miliard tablet ročně

Opava je tradičně spjatá s výrobou léčiv. V produkci účinných látek, tablet, kapslí, sirupů nebo sprejů zde úspěšně pokračuje společnost Teva Czech Industries, s.r.o., která je součástí koncernu Teva. Ten patří mezi 10 největších farmaceutických firem na světě a je nejvýznamnějším světovým výrobcem generických léčiv.

Šmídl, s.r.o.

smidl 18
Česká špička v mezinárodní přepravě zdvojnásobila obrat

Na začátku úspěšného příběhu české dopravně-logistické firmy byla jedna Avia, se kterou v roce 1990 začal své podnikání Vladimír Šmídl. Z malé rodinné firmy se za 27 let stala největší česká dopravní společnost na trhu. Kamiony s logem Šmídl, s.r.o., dnes přepravují nejčastěji stavební materiály nebo díly a součástky pro automotive a křižují celou západní Evropu.

Preciosa Ornela, a.s.

Preciosa 2 14
Budoucnost sklářského průmyslu stojí na inovacích

Lidé na celém světě znají pojem „české sklo“, mezi jehož přední výrobce patří severočeská společnost Preciosa Ornela. Tradiční značka sklářského průmyslu každoročně vyprodukuje zhruba 4-tisíce tun historicky proslulých perliček, které míří především na zahraniční trhy. Její sortiment se však skládá také ze základního a technického skla, například v podobě skleněných zátek. Velké inovace firma nyní plánuje zejména v oblasti výrobků pro automobilový průmysl.

OLMA, a.s.

Olma 18
Přes 50 let vyrábí zakysané mléčné produkty

Každý rok v závodech OLMA, a.s., zpracují 200 milionů litrů mléka, ze kterého vyrobí 200 milionů kusů kelímků zakysaných výrobků. Nejprodávanější značkou je jogurt Florian. K němu se postupně přidávají další mléčné produkty. „Naše společnost neustále chrlí inovativní výrobky. Inovace je jedním z pilířů naší strategie, stejně jako nejvyšší kvalita, otevřenost a důvěra,“ říká Ing. Martin Krystián, generální ředitel společnosti OLMA, a.s.

NOVARES CZ Janovice, s.r.o.

novares 18
Výrobce kinetických modulů přistavuje a očekává zdvojnásobení obratu

Bývala tady vojenská kasárna, v nichž sloužil autor legendárních Černých Baronů. Natáčel se zde neméně slavný film Copak je to za vojáka. Vojenský areál se ale před několika lety proměnil k nepoznání.

Nedcon Bohemia, s.r.o.

Nedcon 18
Skladové systémy pořád inovujeme, trendem je hlavně automatizace

Skladové regály postavené z komponent, které se už přes 20 let vyrábí v českém závodě u Pardubic, slouží pro uskladnění výrobků a zboží po celém světě. Společnost Nedcon Bohemia, s.r.o., je jediným výrobním závodem holandského koncernu NEDCON a její postavení ve skupině je tak naprosto zásadní. „Vše, co naše obchodní organizace v Holandsku prodá, se realizuje u nás. Veškeré komponenty pro skladovací systémy vyrábíme pomocí vlastních kapacit,“ říká v rozhovoru Ing. Roman Bleha, výkonný ředitel společnosti.

MASO UZENINY POLIČKA, a.s.

Maso Policka 18
K masu přistupujeme s úctou, pomáhají nám technologie a inovace

I tak tradiční obor, jako je zpracování masa, má co do činění s moderními technologiemi. Své o tom vědí ve společnosti MASO UZENINY POLIČKA, a.s., kde aktuálně pracují na modernizaci hovězí porážky. Současně investují do nákupu nových technologií, například baliček, porcovaček nebo tvarovaček, aby zákazníkům, mezi něž patří například McDonald’s nebo řetězce supermarketů a hypermarketů, mohli dodávat výrobky v požadované kvalitě.

Kostelecké uzeniny, a.s.

Kostelecke uzeniny 18
Do tradiční uzenářské výroby zapojují i moderní technologie

Už sto let je tváří Kosteleckých uzenin noblesní gentleman v obleku, který se zakusuje do párku. Nezaměnitelné logo bude největšího výrobce uzenin v České republice doprovázet i nadále, stejně jako poctivé řeznické řemeslo. Co se ale proměňuje, jsou výrobní technologie. I do výroby uzenin promlouvají trendy automatizace nebo robotizace, alespoň v některých oblastech.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...