1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

LINET, spol. s r.o.

Linet 15
Lídr ve výrobě zdravotnických lůžek nepřestává inovovat

Přední evropský výrobce nemocničních a pečovatelských lůžek – společnost LINET, spol. s r.o., sídlí od svého založení v roce 1990 v Želevčicích u Slaného, kde provozuje i svůj závod. Od roku 2011 je firma součástí nadnárodního holdingu LINET Group SE se sídlem v Nizozemí.

DGS Druckguss Systeme, s.r.o.

DGS 17
Odlitky pro automotive vyrábí na nejvyšší úrovni

Přesné komponenty z lehkých kovů, které jsou doménou společnosti DGS Druckguss Systeme, s.r.o., hrají stále větší roli v hi-tech odvětvích, jakými jsou automobilový průmysl nebo výroba přístrojů. Liberecká společnost s mezinárodním zázemím využívá při výrobě nejmodernější technologie a postupy.

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace

szdc 17
Stovky nádražních budov změnily majitele, SŽDC už začala s jejich opravami

V červenci loňského roku došlo k převodu téměř šestnácti set nádražních budov, jež patřily do té doby Českým drahám. Jejich novým majitelem se stala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která zaplatila národnímu dopravci 3,3 miliardy korun. Za několik měsíců od nabytí vlastnictví také zahájila opravy prvních objektů.

Zoeller Systems, s.r.o.

Zoeller systems 17
Specialista na vyklápěče pro svozová vozidla pokrývá 85 % českého trhu

Vyklápěče pro svozová vozidla vyrábí společnost Zoeller Systems, s.r.o., téměř čtvrtstoletí. Ve svém sídle v Říčanech – Kuří začínala doslova od píky, aby se vypracovala v silnou firmu s mezinárodním zázemím, která pokrývá většinu českého trhu a své výrobky vyváží do celého světa.

FAIVELEY TRANSPORT CZECH, a.s.

Faiveley Transport 17
Komponenty pro železniční průmysl vyrábí v nové továrně

Loňský rok byl pro společnost FAIVELEY TRANSPORT CZECH, a.s., ve znamení pozitivních změn. Od ledna 2016 vyrábí komponenty a technická řešení pro železniční průmysl v nových výrobních prostorách v Plzni - Bručné a koncem roku uvedla do provozu novou lakovnu.

České dráhy, a.s.

Ceske drahy 17
Konkurenční výhody dosáhneme modernizací vlaků a zvyšováním jejich rychlosti

Roste jim počet cestujících i spojů, což jsou bezesporu důvody k optimismu. Největší tuzemský dopravce, společnost České dráhy, však zároveň dobře ví, že ji v nejbližší budoucnosti čekají výzvy v podobě dalších investic do modernizace vlaků či otevření trhu konkurenčním firmám.

Chart Ferox, a.s.

Chart Ferox 17
U kryogenních zásobníků není důležitá jen těsnost, ale i estetické zpracování

Trh se zkapalněným zemním plynem (LNG) v posledních letech velmi rychle roste a podle odborníků se dá očekávat, že vzroste i poptávka po LNG kryogenních zásobnících pro lodní a automobilový průmysl, kde se zemní plyn využívá jako ekologické a ekonomicky výhodné palivo. Také velké ropné společnosti jako Shell a Gazprom se začínají orientovat i na ekologická paliva s nízkým emisním dopadem.

Pozemní stavitelství Zlín, a.s.

pozemni stavitelstvi zlin 17
S ohledem na akvizice rozšiřuje své portfolio i počet zaměstnanců

Akciová společnost Pozemní stavitelství Zlín realizuje zakázky po celé České republice. Hlavní stavební činnost doplnila o další související služby, ať už o pomocnou stavební výrobu, zemní práce, nákladní dopravu, výrobu betonových prefabrikátů ve dvou panelárnách, výrobu a montáž armovací oceli nebo půjčovnu mechanizace.

E.ON Energie, a.s.

Staví dobíjecí stanice pro elektromobily i plničky CNG

Svoji první akcii v České republice koupila skupina E.ON v roce 1994. Dnes v segmentu velkých firem zajišťuje dodávky energií pro více než 6-tisíc zákazníků. E.ON patří k těm firmám, které trendy nenásledují, ale udávají. Aktivně se zapojuje do projektů využívajících obnovitelné zdroje energie.

Pražská plynárenská Distribuce, a.s.

prazska plynarenska distribuce 17
Letos proinvestuje téměř 700 milionů korun

Pražská plynárenská Distribuce, a.s., je licencovaným distributorem zemního plynu na území hlavního města Prahy a v jeho úzkém okolí. Na distribuční síť společnosti je připojeno 430-tisíc odběrných míst a celkově spravuje 4400 km plynárenské sítě. Dvě třetiny z celkové délky sítí byly vyměněny nebo položeny po roce 1989, více než polovina sítí je provedena z moderního nekorodujícího polyetylenu.

PEPSICO CZ, s.r.o.

Výrobce Pepsi expanduje, na trh chce uvést i nové značky snacků

Poslední tři roky společnost PEPSICO CZ, s.r.o., roste a posiluje na českém i slovenském trhu. Výrobce a distributor nealkoholických nápojů, jako je Pepsi nebo Mirinda, za svůj úspěch vděčí také změně své obchodní strategie. Firma se zaměřila na efektivitu výroby a snižování vstupních nákladů.

POCLAIN HYDRAULICS, s.r.o.

poclain hydraulics 17
Specialista na hydraulické pohony dynamicky roste

Poslední dva roky byly pro významného výrobce a prodejce hydraulických a hydrostatických pohonů ve znamení pozitivních změn. Firma otevřela novou halu a získala tak ke stávajícím výrobním prostorám dalších 2500 m2. Součástí nové haly je i sklad, který umožnil rychlejší vyřizování požadavků z výroby.

Mendelova univerzita v Brně

mendelova univ 17
Chceme utvářet širší společenský vývoj v ČR i v zahraničí

Ačkoli do poslucháren Mendelovy univerzity usedají studenti už téměř sto let, je dnes brněnská vysoká škola moderní vzdělávací institucí, která dokáže svým studentům nabídnout širokou paletu zajímavých oborů.

ZETOR TRACTORS, a.s.

Zetor Traktors
Legendární traktory oslavily sedmdesátku a jedou dál

Traktory značky ZETOR jsou živoucí legendou. Asi by nikdo nedokázal spočítat kolik hektarů polí od roku 1946, kdy poprvé vyjely z továrny, obhospodařily. Za dobu své existence společnost ZETOR TRACTORS, a.s., prodala 1,3 milionu kusů traktorů, které vyvážela do 136 zemí světa.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...