1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Aircraft Industries dodá v nejbližších týdnech dva letouny L 410 do Kazachstánu

aircraft industries let logo
Kunovice - Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries ze skupiny Omnipol dodá v nejbližších týdnech dva letouny L 410 UVP-E20 do Kazachstánu. Zákazníkem je tamní ministerstvo obrany, finanční podmínky transakce firma neuvedla.

Aero spustilo druhé směny při výrobě letounu L-39NG, přibyly desítky zaměstnanců

aero vodochody logo
Odolena Voda - Aero Vodochody spustilo druhé směny při výrobě nového letounu L-39NG, přibyly desítky zaměstnanců. Aero dosud podepsalo objednávky na 34 strojů. Na dvou výrobních linkách ve druhé směně více než 40 zaměstnanců vyrábí zadní část trupu a křídla letounu.

Airbus získal od maďarské firmy Wizz Air zakázku na dalších 75 letadel A321neo

airbus logo1
Toulouse - Evropský výrobce letecké techniky Airbus získal od maďarské nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air zakázku na dalších 75 letadel A321neo. Podnik to oznámil v tiskové zprávě.

Brazilský výrobce letadel Embraer postaví u Sao Paula závod na létající taxi

Embraer logo
Sao Paulo - Brazilský výrobce letadel Embraer postaví poblíž Sao Paula továrnu, v níž bude vyrábět elektrické létající taxi. Na trh by chtěl tyto stroje s vertikálním vzletem a přistáním (eVTOL) uvést v roce 2026. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Sao Paulo je ekonomickým centrem Brazílie.

Státní podnik VOP CZ ze Šenova u Nového Jičína skončil loni po letech v zisku

VOP cz logo
Šenov u Nového Jičína - Hospodaření státního podniku VOP CZ ze Šenova u Nového Jičína skončilo loni po letech čistým ziskem, činil 468.000 korun. V roce 2021 byl podnik ve ztrátě 59,3 milionu korun. Tržby podniku loni meziročně vzrostly o 216,7 milionu na 1,26 miliardy korun.

Výrobce trhavin Explosia vytvořil loni čistý zisk 153 milionů korun

nuclear explosion
Pardubice - Pardubická společnost Explosia, která vyrábí mimo jiné trhaviny, vloni vytvořila čistý zisk 153 milionů korun. Výsledek je o 85 milionů korun vyšší než rok předtím a v historii firmy je rekordní. Tržby z prodeje výrobků a služeb se meziročně zvýšily o třetinu na 1,229 miliardy korun, zjistila ČTK z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Boeing mírně zvýšil odhad dodávek nových letadel na příštích 20 let

boeing 787 dreamliner
Le Bourget - Americký výrobce letadel Boeing mírně zvýšil odhad dodávek nových letadel na příštích 20 let. Důvodem je vysoká poptávka na trhu s letadly s jednou uličkou, o která mají zájem nízkonákladové aerolinky.

Airbus se chystá oznámit objednávku 500 letadel od IndiGo

airbus logo1
Paříž - Evropský výrobce letadel Airbus se chystá na pařížském aerosalonu oznámit rekordní objednávku na 500 letadel od indické společnosti IndiGo. Dohoda by mohla být zveřejněna hned v pondělí, první den aerosalonu. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.

Aircraft Industries dodá Uzbekistan Airways dva letouny L 410 UVP-E20

aircraft industries let logo
Praha - Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries ze skupiny Omnipol dodá letecké společnosti Uzbekistan Airways dva letouny L 410 UVP-E20. Smlouvu o jejich prodeji podepsali zástupci Omnipolu a uzbeckého dopravce ve čtvrtek v Taškentu, informoval dnes v tiskové zprávě Omnipol. Prodejní cenu letadel nezveřejnil.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...