1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Český výrobce letadel Aircraft Industries dodá letoun L 410 NG do Chile

aircraft industries let logo
Kunovice - Český výrobce letadel Aircraft Industries ze skupiny Omnipol dodá letoun L410 NG, tedy nové generace, do Chile. Stroj v pasažérské verzi s přípravou na verzi ambulantní bude létat v barvách tamního dopravce Aerocardal.

Audi investuje v Mexiku do výroby elektromobilů jednu miliardu eur

audi logo1
Mexiko - Německý výrobce luxusních vozů Audi investuje jednu miliardu eur (24,6 miliardy Kč) do produkce hybridních a elektrických vozů v Mexiku. Oznámila to vláda mexického státu Puebla, kde se nachází závod Audi. Investice vytvoří 500 nových pracovních míst.

Aero Vodochody představilo při letu první stroj L-39NG vyrobený pro LOM Praha

aero vodochody logo
Odolena Voda - Aero Vodochody představilo při ukázkovém letu první stroj L-39NG vyrobený pro státní podnik LOM Praha. Letoun poslouží k výcviku budoucích českých pilotů amerických letounů páté generace F-35. Do konce letošního roku by Aero mělo dodat podniku dva letouny a další dva do poloviny roku 2025.

Boeingu klesl v květnu odbyt letadel asi o polovinu na 24, hlavně kvůli 737 MAX

boeing logo1
Seattle - Odbyt letadel Boeing v květnu klesl přibližně o polovinu, zejména kvůli pomalejší montáži letounů 737 MAX. Celkem firma dodala odběratelům 24 komerčních letadel, zatímco loni v květnu to bylo 50 letadel. Aerolinky pak získaly pouze čtyři nové objednávky, uvedla agentura Reuters.

Výrobce bezpilotních letounů Primoco dodá 24 strojů za 450 milionů korun

primoco uav logo
Praha - Český výrobce bezpilotních letounů Primoco UAV SE dodá evropskému zákazníkovi 24 strojů Primoco One 150 v hodnotě 18 milionů eur (zhruba 450 milionů korun). Firma v tiskové zprávě uvedla, že je to největší zakázka od jejího vzniku v roce 2015.

Na výrobě komponentu pro F-35 by se mohly podílet české firmy, podepsaly dohodu

f 35 plane
Praha - Na výrobě součástky pro americké letouny páté generace F-35 by se v budoucnosti mohlo podílet konsorcium českých firem PBS Velká Bíteš, One3D a HiLASE. Se společností Lockheed Martin, která letouny vyrábí, firmy podepsaly dohodu o projektu průmyslové spolupráce.

Společnost Czech Airlines Technics staví lakovnu letadel, otevře se na podzim

Plane engine1
Praha - Dceřiná společnost Letiště Praha, Czech Airlines Technics, staví na ruzyňském letišti lakovnu letadel. Stavba za 75 milionů korun začala v dubnu, skončit má v říjnu. Společnost tedy od podzimu začne leteckým společnostem nabízet také lakování letadel.

LOM Praha se zapojí do pořízení F-35, dohoda má finanční potenciál miliardu Kč

f 35 plane
Praha - Státní podnik LOM Praha se zapojí do pořízení 24 amerických letounů páté generace F-35 pro českou armádu. Dohoda o spolupráci, kterou dnes firma podepsala s výrobcem bitevníků Lockheed Martin, má podle ředitele LOM Praha Jiřího Protivy finanční potenciál přesahující miliardu korun.

Explosia Pardubice měla loni rekordní zisk před zdaněním 284 milionů korun

Grenade
Pardubice - Výrobce výbušnin a střeliva Explosia Pardubice loni zvýšil zisk před zdaněním meziročně o 86 milionů na rekordních 284 milionů korun. K růstu přispěl zájem o výbušniny. Obrat se meziročně zvýšil z 1,2 miliardy na 1,42 miliardy korun, uvedl v tiskové zprávě mluvčí firmy Martin Vencl.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...