1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Airbus bude mít nového ředitele své americké divize

airbus logo1Washington - Ředitel americké divize evropského výrobce letecké techniky Airbus Group Sean O'Keefe (57) ze zdravotních důvodů odstoupí.

Airbus oznámil, že manažera ve funkci od 1. března nahradí Allan McArtor (71), který je v současné době předsedou představenstva společnosti Airbus Americas.

O'Keefe řídí severoamerickou divizi od roku 2009. Za tu dobu Airbus výrazně posílil přítomnost v USA. Pod jeho vedením například firma rozhodla o výstavbě nového závodu v Alabamě.

O'Keefe, kterému koncem tohoto měsíce bude 58 let, se chce podle agentury Reuters zaměřit na rekonvalescenci po letecké nehodě v roce 2010, kdy přežil pád letadla na Aljašce. Při nehodě zahynulo pět lidí. V posledních týdnech O'Keefe podstoupil další operaci zad. S firmou bude nadále spolupracovat, po restrukturalizaci bude mít na starosti dohled nad zvláštní bezpečnostní smlouvou s Pentagonem.

McArtor byl válečným bojovým pilotem ve Vietnamu a komerční divizi Airbusu v USA šéfuje od roku 2001. V letech 1987 až 1989 byl ředitelem amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) a působil i ve společnosti Federal Express.

11.01.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...