1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Čínské aerolinky Shenzhen koupí 46 boeingů za 4,3 miliardy USD

boeing 787 dreamlinerPeking - Čínská letecká společnost Shenzhen Airlines koupí od americké společnosti Boeing 46 letadel B737 v hodnotě 4,3 miliardy USD (106,2 miliardy Kč).

Nová letadla využijí aerolinky pro rozšiřování počtu nových tras na rostoucím domácím leteckém trhu. Uvedla to dnes mateřská společnost aerolinek, firma Air China. 

Dodávky nových letadel se uskuteční v letech 2016 až 2020. Kapacita přepravy Shenzhen Airlines má díky novým letadlům stoupnout o šest procent, napsala agentura Reuters.

Aerolinky podle svých internetových stránek plánují v letošním hlavní turistické letní sezoně otevřít osm nových domácích tras.

Čínské aerolinky v posledních letech masivně nakupují letadla od Airbusu i konkurenčního amerického Boeingu. V Číně prudce roste poptávka po letecké přepravě a aerolinky tam stále rozšiřují nabídku letů. Současně se snaží vyměnit stárnoucí letadla za nové, úspornější modely, aby snížily provozní náklady.

Čína je po Spojených státech druhým největším leteckým trhem na světě. Podle odhadů bude Čína v příštích 20 letech potřebovat 6000 dopravních letadel v hodnotě 780 miliard USD.

08.06.2015  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...