1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Čtvrtletní zisk Boeingu silně vzrostl a překonal odhady

boeing logo1Chicago - Zisk amerického výrobce letadel Boeing v posledním loňském čtvrtletí vzrostl o více než čtvrtinu a výrazně překonal očekávání.

Dodávky letadel zákazníkům by se měly v letošním roce dostat na nový rekord, uvedla společnost v zprávě.

Čistý zisk Boeingu se zvýšil na 1,23 miliardy dolarů (24,9 miliardy Kč) z úrovně 978 milionů USD o rok dříve. Jeho tržby stouply o sedm procent na 23,8 miliardy USD.

Základní ukazatel zisku očištěný od výdajů na zaměstnanecké penze posílil o 29 procent na 1,84 miliardy dolarů. V přepočtu na akcii dosáhl 1,88 dolaru a o 31 centů překonal odhady analytiků dotázaných agenturou Reuters.

Boeing předpověděl, že v letošním roce dodá zákazníkům 715 až 725 civilních letadel. To by znamenalo nárůst o zhruba 12 procent proti předloňskému rekordu 648 dodaných letounů. Základní zisk letos podle firmy stoupne o dvě procenta na 7,20 USD na akcii.

Boeing loni získal celkově zakázky na 1531 letadel a po odečtení zrušených kontraktů počet potvrzených objednávek činil 1355, sdělila firma na počátku měsíce. Byl to druhý nejvyšší počet v historii podniku, bylo to ale méně, než kolik získal evropský konkurent Airbus. Boeing však Airbus předehnal v počtu dodaných letadel. Na konci roku měl výrobce 5080 nevyřízených objednávek, což bylo nejvíce v jeho historii.

07.02.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...