Irák jedná s Českem o prodeji bojových vrtulníků Mi-24
- Podrobnosti
- Kategorie: Letecký a zbrojařský průmysl
Praha - Irák vyjednává s Českem o prodeji ruských bojových vrtulníků Mi-24. Okamžitě by měl zájem o sedm strojů, výhledově pak až o 40. První vrtulníky by Iráku mohly dodat Letecké opravárny Malešice (LOM).
Novinářům to řekl ministr obrany Martin Stropnický. Irák s Českem jedná i o prodeji nepotřebných bitevníků L-159. Podle ministra současná krize v Iráku jednání o obchodu komplikuje.
Česká armáda má v současné době v provozu 17 vrtulníků Mi-24, část z nich je modernizovaná a uzpůsobena pro noční vidění. Podle ministerstva obrany vojáci všechny tyto stroje v současné době potřebují. Zájem Iráku by tak mohly uspokojit LOM, jehož zřizovatelem je ministerstvo obrany. Firma by mohla zprovoznit vrtulníky, které v minulosti koupila od armády.
Irák také usiluje o koupi letadel L-159. Podle Stropnického situaci "trošku komplikuje" současná situace, kdy irácká vláda bojuje s islámskými radikály. "Pořád je ale reálná šance, že se to sjedná. Ta potřeba tam pořád je," řekl Stropnický. Irák se podle něj pokoušel "překotně" dostat k české technice, protože jeho představitelé "měli své informace a obávali se toho, co se tam nyní děje".
26.06.2014 ČTK
Nenechte si ujít...
- 1
- 2
- 3
Ceny solárních panelů loni klesly o 11 pct, letos…
Category: Energetika

Praha - Ceny solárních panelů loni pokračovaly v poklesu z posledních let, v loňském roce za ně zákazníci zapla…
Pobaltské státy se po odpojení od Ruska napojily n…
Category: Energetika

Vilnius - Lotyšsko, Estonsko a Litva jsou součástí elektrické sítě Evropské unie, uvedl lotyšský prezident Edga…
Stavbaři loni na jihu Moravy dostavěli nejméně byt…
Category: Stavebnictví

Brno - Výstavba bytů v Jihomoravském kraji v loňském roce klesala. Ve srovnání s rokem 2023 stavbaři méně bytů…
Al Investu Břidličná klesly předloni tržby více ne…
Category: Firmy

Břidličná - Společnosti Al Invest Břidličná, která je největším tuzemským výrobcem obalových materiálů, válcova…
Airbus odkládá vývoj nového vodíkového letadla…
Category: Energetika

Paříž - Evropský výrobce letecké techniky Airbus odkládá plány na vývoj nového komerčního letadla na vodíkový p…
Připojte se: