1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

V USA prý testují nový průzkumný bezpilotní letoun

pilotless aircraft
Washington - Americké armádní letectvo testuje nový průzkumný bezpilotní letoun. Podle agentury Reuters to napsal časopis Aviation Week, který se odvolává na zdroje z ministerstva obrany a zpravodajských služeb.

Před 25 lety poprvé vzlétl švédský letoun Jas-39 Gripen

Plane JAS-39 Gripen
Stockholm/Praha - Švédský víceúčelový proudový bojový letoun Jas-39 Gripen, který má ve výzbroji i české vojenské letectvo, vznikal od konce 70. let pro válku, která nikdy nepřišla.

Polsko jedná o možnosti koupit malý podíl v EADS

EADS logo
Varšava - Polská vláda jedná o možnosti koupit jedno až dvě procenta akcií v evropském výrobci letecké techniky EADS. Polsku by to pomohlo posílit vojenskou spolupráci v rámci Evropské unie, uvedl polský list Gazeta Prawna.

Obrana do roku 2020 přezbrojí vojsko novými puškami a samopaly

soldier gun army
Praha - Ministerstvo obrany do roku 2020 dokončí přezbrojení armády novými puškami, samopaly a pistolemi z České zbrojovky. Stojí těsně před podpisem smlouvy, řekl novinářům ministr obrany v demisi Vlastimil Picek.

Obrana představí plány na vyzbrojování a prodej L-159

Army plane L159
Praha - Ministerstvo obrany dnes představí plány na další vyzbrojení vojáků novými puškami z produkce České zbrojovky. Šéf resortu Vlastimil Picek bude také hovořit o prodeji nepotřebných letadel L-159.

Obrana chystá nákup dílenských vozidel pro pandury za 163 milionů

obrneny transporter pandur
Praha - Ministerstvo obrany chystá nákup pěti dílenských vozidel pro podporu obrněných transportérů Pandur. Zakázku v hodnotě 163 milionů korun chce zadat bez výběrového řízení Vojenskému technickému ústavu.

Boeing varoval před námrazou motorů u letadel 747 a Dreamliner

boeing 787 dreamliner
Seattle/Tokio - Americký výrobce letadel Boeing varoval v pátek některé letecké společnosti před rizikem tvorby námrazy na motorech od společnosti General Electric u svých letadel 747-8 a 787 Dreamliner.

Čína poprvé úspěšně testovala "neviditelný" bezpilotní letoun

pilotless aircraft
Peking - Čína ve čtvrtek poprvé úspěšně otestovala vlastní bezpilotní letoun, který nelze zachytit radary.

Excalibur Army se bude podílet na provozu slovenské armádní firmy

excalibur army logo
Bratislava - Česká společnost Excalibur Army se bude podílet na provozu už druhého vojenského opravárenského podniku (VOP) na Slovensku.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...