1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ruský Dobroljot prý podepsal dohodu o nákupu boeingů

boeing logo1
Moskva - Ruská nízkonákladová letecká společnost Dobroljot, která od pondělí pozastavila svůj provoz kvůli sankcím Evropské unie, podepsala předběžnou dohodu o koupi 16 nových letadel od amerického výrobce Boeing.

Armáda nakoupí chybějící munici za 750 milionů korun

naboje
Praha - Armáda chce během roku a půl nakoupit chybějící munici za více než 750 milionů korun. Vypsání zakázky přes agenturu spadající pod NATO bude ve středu schvalovat vláda, sdělil ČTK mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Rusko se podle Putina zaměří na náhradu českých leteckých motorů

Plane engine1
Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se vyslovil pro co nejrychlejší vývoj motorů pro malé ruské letouny, jimž dodávají motory čeští výrobci.

Zisk výrobce letadel Airbus stoupl o polovinu

Airbus A380 tail
Amsterodam - Evropský výrobce letecké techniky Airbus Group zvýšil v prvním pololetí čistý zisk o 50 procent na 1,135 miliardy eur (přes 31 miliard Kč). Oznámila to firma.

Výrobce letadel Boeing zvýšil čtvrtletní zisk o polovinu

boeing logo1
Chicago - Čistý zisk amerického výrobce letadel Boeing ve druhém čtvrtletí meziročně stoupl o více než polovinu na 1,65 miliardy dolarů (33,6 miliardy Kč) díky růstu dodávek zákazníkům. Zároveň zlepšila odhad celoročního zisku.

Zisk zbrojovky Lockheed Martin vzrostl o 3,5 procenta

lockheed martin logo
New York - Americké zbrojovce Lockheed Martin vzrostl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 3,5 procenta na 889 milionů USD. Růst způsobily hlavně změny v penzijním systému pro část zaměstnanců, kteří nejsou členy odborů.

Japonsko schválilo vývoz zbrojních komponentů do USA

mitsubishi heavy industries logo
Tokio - Japonsko schválilo vývoz komponentů systému protiraketové obrany do USA. Tokio se také dohodlo na spolupráci s Londýnem v oblasti senzorových technologií pro stíhací letouny.

Airbus získal na aerosalonu zakázky dvojnásobně vyšší než Boeing

airbus logo1
Farnborough - Evropský výrobce letadel Airbus získal tento týden na aerosalonu ve Farnborough u Londýna zakázky v téměř dvojnásobné hodnotě než jeho americký konkurent Boeing.

Sobotka a Fico otevřeli na Slovensku závod na výrobu zbraní

naboje
Nováky - Česká zbrojovka bude spolu se slovenským partnerem MSM Martin vyrábět na Slovensku ruční zbraně. Jejich společný podnik CZ-Slovensko v Novákách otevřeli premiéři Česka a Slovenska Bohuslav Sobotka a Robert Fico.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...