1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Řecko jedná s Ruskem o nákupu střel pro své protiraketové systémy

anti aircraft missiles
Moskva - Řecko jedná s Ruskem o nákupu střel pro své protiraketové systémy S-300 a také o údržbě těchto a dalších ruských raketových systémů, jež vlastní. V Moskvě to řekl řecký ministr obrany Panos Kammenos.

Boeing získal v Panamě zakázku v hodnotě 6,6 miliardy dolarů

boeing logo2
New York - Americká strojírenská společnost Boeing získala od panamského leteckého přepravce Copa Airlines zakázku na 61 letadel v hodnotě 6,6 miliardy dolarů (přes 170 miliard Kč).

Putin zrušil zákaz na dodávku raket S-300 do Íránu

russia-flag
Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin zrušil zákaz dodávky moderního systému protivzdušné obrany S-300 Íránu, který to označil za krok k zlepšení vzájemných vztahů.

Německo povolilo vývoz 280 transportérů BVP z Česka do Iráku

excalibur army logo
Praha - Německo udělilo povolení zbrojařské Excalibur Group k vývozu 280 bojových vozidel pěchoty (BVP) do Iráku.

Boeing ve čtvrtletí překonal Airbus v objednávkách i dodávkách

boeing logo1
Paříž - Americký výrobce letadel Boeing překonal v prvním čtvrtletí svého evropského konkurenta Airbus v počtu získaných čistých objednávek na letadla i v počtu dodávek letadel.

Evektor dodá do Malajsie čtyři letadla za více než 300 milionů Kč

evektor logo
Kunovice - Kunovická společnost Evektor dodá do Malajsie čtyři devítimístná letadla EV-55 Outback. Hodnota zakázky je více než 300 milionů korun.

Zisk evropského výrobce letadel Airbus loni prudce vzrostl

airbus logo1
Mnichov - Evropský výrobce letecké techniky Airbus Group loni zvýšil čistý zisk o téměř 60 procent na 2,3 miliardy eur (63 miliard Kč), a to navzdory problémům s projektem vojenských transportních letadel A400M.

Aircraft Industries prodal do Alžírska a Mosambiku čtyři L 410

aircraft-industries-let logo
Praha - Kunovická firma Aircraft Industries prodala do Alžírska a Mosambiku čtyři letadla L 410. Odběratelem je regionální dopravce ACIA, který v minulosti již čtyři stroje od českého dopravce odebral.

Výrobce motorů Rolls-Royce loni snížil zisk, propad čeká i letos

rolls-royce-jet-engine
Londýn - Britskému výrobci leteckých motorů Rolls-Royce klesl loni hrubý zisk o osm procent na 1,6 miliardy liber (59,7 miliardy Kč). O dalších až 13 procent by se zisk mohl snížit v tomto roce, upozornila firma.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...