1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

USA a Evropa prý pomohou ukrajinskému zbrojnímu průmyslu

UkraineFlag
Kyjev - Spojené státy a země Evropské unie mohou pomoci Ukrajině v odbytu její zbrojní produkce do třetích zemí a mohly by se i postarat o zakázky pro ukrajinské armádní opravárenské závody.

Irák jedná s Českem o prodeji bojových vrtulníků Mi-24

Helicopter 1
Praha - Irák vyjednává s Českem o prodeji ruských bojových vrtulníků Mi-24. Okamžitě by měl zájem o sedm strojů, výhledově pak až o 40. První vrtulníky by Iráku mohly dodat Letecké opravárny Malešice (LOM).

ČR se dostalo mezi největší exportéry lehkých zbraní na světě

naboje
Ženeva/Praha - Česká republika se dostala mezi největší exportéry lehkých ručních zbraní malé ráže na světě, jejichž roční vývozy dosáhly nejméně 100 milionů dolarů (dvě miliardy Kč).

Vývoz zbraní z Německa loni vzrostl o téměř čtvrtinu

naboje
Berlín - Vývoz zbraní z Německa se loni zvýšil o 24 procent na 5,85 miliardy eur (160,5 miliardy Kč). Přispěl k tomu vyšší prodej do zemí jako Saúdská Arábie a Katar. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila německá vláda.

Airbus přišel o velkou zakázku, Emirates nevezmou 70 letadel

airbus a350
Toulouse - Dubajské aerolinky Emirates zrušily zakázku na 70 letadel Airbus A350. Evropský výrobce letecké techniky to uvedl v dnešním sdělení.

Armáda v posledních letech masivně modernizovala

helicopter army
Praha - Účast v zahraničních misích byla jedním z hlavních motorů modernizace výzbroje armády v uplynulých letech. I díky ní se vojsko svým vybavením posunulo od časů, kdy jeho výzbroj tvořila hlavně sovětská technika, do současnosti.

Akcionáři Airbus Group potvrdili změnu názvu z původního EADS

airbus logo1
Amsterdam - Valná hromada akcionářů evropské skupiny pro leteckou, zbrojní a vesmírnou techniku Airbus Group oficiálně potvrdila změnu jména společnosti z původního názvu EADS.

Plzeňský Zodiac zvýší díky výrobě pro Airbus tržby o třetinu

Zodiak aerospace logo
Plzeň - Díky trvalému nárůstu výroby kuchyňských modulů a odpočinkových místností do letadel Airbus 320 i 330 zvýší letos plzeňská firma Zodiac Galleys Europe meziročně tržby o třetinu na více než dvě miliardy korun.

Česká zbrojovka bude na Slovensku vyrábět součástky

ceska zbrojovka logo
Uherský Brod - Uherskobrodská Česká zbrojovka bude společně se slovenským partnerem MSM Martin vyrábět ve slovenském státním podniku VOP Nováky některé díly pro ruční zbraně. Součástky pak převeze do Česka ke kompletaci.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...