1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ukrajinské fabriky stále vyvážejí vojenskou produkci do Ruska

helicopter army
Kyjev/Varšava - Přestože na východě Ukrajiny pokračuje ozbrojený konflikt s proruskými separatisty, ukrajinské továrny stále vyrábějí vojenskou techniku, například lodní a letecké motory či tankové díly, pro ruskou armádu.

První letadla L-159 by do Iráku mohla jít v řádu týdnů

aero vodochody logo
Odolena Voda - První letadla L-159, o které má zájem Irák, by mu mohla být vydána v řádu týdnů. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) to řekl na návštěvě Aera Vodochody.

Ruský Dobroljot prý podepsal dohodu o nákupu boeingů

boeing logo1
Moskva - Ruská nízkonákladová letecká společnost Dobroljot, která od pondělí pozastavila svůj provoz kvůli sankcím Evropské unie, podepsala předběžnou dohodu o koupi 16 nových letadel od amerického výrobce Boeing.

Armáda nakoupí chybějící munici za 750 milionů korun

naboje
Praha - Armáda chce během roku a půl nakoupit chybějící munici za více než 750 milionů korun. Vypsání zakázky přes agenturu spadající pod NATO bude ve středu schvalovat vláda, sdělil ČTK mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Rusko se podle Putina zaměří na náhradu českých leteckých motorů

Plane engine1
Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se vyslovil pro co nejrychlejší vývoj motorů pro malé ruské letouny, jimž dodávají motory čeští výrobci.

Zisk výrobce letadel Airbus stoupl o polovinu

Airbus A380 tail
Amsterodam - Evropský výrobce letecké techniky Airbus Group zvýšil v prvním pololetí čistý zisk o 50 procent na 1,135 miliardy eur (přes 31 miliard Kč). Oznámila to firma.

Výrobce letadel Boeing zvýšil čtvrtletní zisk o polovinu

boeing logo1
Chicago - Čistý zisk amerického výrobce letadel Boeing ve druhém čtvrtletí meziročně stoupl o více než polovinu na 1,65 miliardy dolarů (33,6 miliardy Kč) díky růstu dodávek zákazníkům. Zároveň zlepšila odhad celoročního zisku.

Zisk zbrojovky Lockheed Martin vzrostl o 3,5 procenta

lockheed martin logo
New York - Americké zbrojovce Lockheed Martin vzrostl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 3,5 procenta na 889 milionů USD. Růst způsobily hlavně změny v penzijním systému pro část zaměstnanců, kteří nejsou členy odborů.

Japonsko schválilo vývoz zbrojních komponentů do USA

mitsubishi heavy industries logo
Tokio - Japonsko schválilo vývoz komponentů systému protiraketové obrany do USA. Tokio se také dohodlo na spolupráci s Londýnem v oblasti senzorových technologií pro stíhací letouny.

PŘEDPLAŤTE SI

220x600 CZA

Nenechte si ujít...