1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Dovoz vojenského materiálu do ČR loni klesl pětkrát, vývoz rostl

obrneny transporter pandur
Praha - Vývoz vojenského materiálu z ČR loni stoupnul zhruba o šest procent na 7,85 miliardy korun, dovoz naopak klesnul pětkrát na 1,7 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou projednala vláda.

Česká zbrojovka dodá mexické policii zbraně za 180 milionů Kč

ceska zbrojovka logo
Uherský Brod - Česká zbrojovka z Uherského Brodu vyrobí pro mexickou federální policii 2600 útočných pušek Bren a 5000 pistolí CZ P-09 za celkem 180 milionů korun.

Evektor přijme díky kapitálu z Malajsie stovky nových pracovníků

evektor logo
Kunovice - Kunovická společnost Evektor přijme díky kapitálovému vstupu z Malajsie během několika let stovky nových pracovníků. Skupina Evektor nyní zaměstnává kolem 400 lidí, cílový stav by měl být kolem 800 až 900 zaměstnanců.

Výrobce letadel Airbus v pololetí zaostal za rivalem Boeing

airbus logo1
Paříž - Evropský výrobce letadel Airbus v letošním prvním pololetí v zakázkách i dodávkách zaostal za americkým konkurentem Boeing. Vyplývá to podle agentur AFP a Reuters z údajů, které podniky tento týden zveřejnily.

Excalibur Army dokončila prototyp modernizovaného BVP Šakal

excalibur army logo
Šternberk - Společnost Excalibur Army s několika slovenskými podniky investovala 100 milionů korun do vývoje a výroby prototypu modernizovaného bojového vozidla pěchoty (BVP).

Malajsijská firma investuje do českého leteckého výrobce Evektor

evektor logo
Kuala Lumpur/Kunovice - Český letecký výrobce Evektor podepsal v Malajsii dohodu o strategické spolupráci a kapitálovém vstupu s místní firmou Aspirasi Pertiwi SDN BHD.

USA a Evropa prý pomohou ukrajinskému zbrojnímu průmyslu

UkraineFlag
Kyjev - Spojené státy a země Evropské unie mohou pomoci Ukrajině v odbytu její zbrojní produkce do třetích zemí a mohly by se i postarat o zakázky pro ukrajinské armádní opravárenské závody.

Irák jedná s Českem o prodeji bojových vrtulníků Mi-24

Helicopter 1
Praha - Irák vyjednává s Českem o prodeji ruských bojových vrtulníků Mi-24. Okamžitě by měl zájem o sedm strojů, výhledově pak až o 40. První vrtulníky by Iráku mohly dodat Letecké opravárny Malešice (LOM).

ČR se dostalo mezi největší exportéry lehkých zbraní na světě

naboje
Ženeva/Praha - Česká republika se dostala mezi největší exportéry lehkých ručních zbraní malé ráže na světě, jejichž roční vývozy dosáhly nejméně 100 milionů dolarů (dvě miliardy Kč).

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...