1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Vývoz zbraní z Německa loni vzrostl o téměř čtvrtinu

naboje
Berlín - Vývoz zbraní z Německa se loni zvýšil o 24 procent na 5,85 miliardy eur (160,5 miliardy Kč). Přispěl k tomu vyšší prodej do zemí jako Saúdská Arábie a Katar. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila německá vláda.

Airbus přišel o velkou zakázku, Emirates nevezmou 70 letadel

airbus a350
Toulouse - Dubajské aerolinky Emirates zrušily zakázku na 70 letadel Airbus A350. Evropský výrobce letecké techniky to uvedl v dnešním sdělení.

Armáda v posledních letech masivně modernizovala

helicopter army
Praha - Účast v zahraničních misích byla jedním z hlavních motorů modernizace výzbroje armády v uplynulých letech. I díky ní se vojsko svým vybavením posunulo od časů, kdy jeho výzbroj tvořila hlavně sovětská technika, do současnosti.

Akcionáři Airbus Group potvrdili změnu názvu z původního EADS

airbus logo1
Amsterdam - Valná hromada akcionářů evropské skupiny pro leteckou, zbrojní a vesmírnou techniku Airbus Group oficiálně potvrdila změnu jména společnosti z původního názvu EADS.

Plzeňský Zodiac zvýší díky výrobě pro Airbus tržby o třetinu

Zodiak aerospace logo
Plzeň - Díky trvalému nárůstu výroby kuchyňských modulů a odpočinkových místností do letadel Airbus 320 i 330 zvýší letos plzeňská firma Zodiac Galleys Europe meziročně tržby o třetinu na více než dvě miliardy korun.

Česká zbrojovka bude na Slovensku vyrábět součástky

ceska zbrojovka logo
Uherský Brod - Uherskobrodská Česká zbrojovka bude společně se slovenským partnerem MSM Martin vyrábět ve slovenském státním podniku VOP Nováky některé díly pro ruční zbraně. Součástky pak převeze do Česka ke kompletaci.

Britský zbrojař Cobham koupí komunikační firmu Aeroflex

cobham aircraft
Londýn - Britský výrobce letecké a zbrojní techniky Cobham koupí amerického dodavatele komunikačních zařízení Aeroflex Holding za 1,46 miliardy dolarů (téměř 30 miliard Kč). Pro Cobham je to největší akvizice v její 80leté historii, uvedla britská firma.

Trojice evropských zbrojních firem prý chystá bezpilotní letoun

pilotless aircraft
Berlín - Přední evropská zbrojařská firma Airbus Defence and Space spolu s francouzským leteckým výrobcem Dassault Aviation a italskou společností Alenia Aermacchi podle všeho připravují společný projekt bezpilotního letadla.

China Southern koupí 80 letadel Airbus v hodnotě 9,3 miliardy USD

Airbus a320
Hongkong - Čínská letecká společnost China Southern Airlines podepsala s evropským výrobcem letadel Airbus kontrakt na nákup 80 letadel.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...