1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobce letadel Boeing zvýšil čtvrtletní zisk o polovinu

boeing logo1
Chicago - Čistý zisk amerického výrobce letadel Boeing ve druhém čtvrtletí meziročně stoupl o více než polovinu na 1,65 miliardy dolarů (33,6 miliardy Kč) díky růstu dodávek zákazníkům. Zároveň zlepšila odhad celoročního zisku.

Zisk zbrojovky Lockheed Martin vzrostl o 3,5 procenta

lockheed martin logo
New York - Americké zbrojovce Lockheed Martin vzrostl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 3,5 procenta na 889 milionů USD. Růst způsobily hlavně změny v penzijním systému pro část zaměstnanců, kteří nejsou členy odborů.

Japonsko schválilo vývoz zbrojních komponentů do USA

mitsubishi heavy industries logo
Tokio - Japonsko schválilo vývoz komponentů systému protiraketové obrany do USA. Tokio se také dohodlo na spolupráci s Londýnem v oblasti senzorových technologií pro stíhací letouny.

Airbus získal na aerosalonu zakázky dvojnásobně vyšší než Boeing

airbus logo1
Farnborough - Evropský výrobce letadel Airbus získal tento týden na aerosalonu ve Farnborough u Londýna zakázky v téměř dvojnásobné hodnotě než jeho americký konkurent Boeing.

Sobotka a Fico otevřeli na Slovensku závod na výrobu zbraní

naboje
Nováky - Česká zbrojovka bude spolu se slovenským partnerem MSM Martin vyrábět na Slovensku ruční zbraně. Jejich společný podnik CZ-Slovensko v Novákách otevřeli premiéři Česka a Slovenska Bohuslav Sobotka a Robert Fico.

Airbus získal od japonské SMBC zakázku na 115 letadel

Airbus a320
Farnborough - Evropský výrobce letecké techniky Airbus získal od japonské společnosti SMBC Aviation Capital zakázku na 110 letadel A320neo a pět letadel A320ceo v katalogové hodnotě kolem 11,8 miliardy dolarů (238 miliard korun).

Výrobce turbovrtulových letadel ATR získal rekordní počet zakázek

atr plane
Farnborough - Italsko-francouzský výrobce turbovrtulových letadel ATR získal za první pololetí závazné zakázky na rekordních 144 letounů v ceníkové hodnotě 3,5 miliardy dolarů.

Airbus zahájil aerosalon plány modernizace klíčového letounu A330

airbus logo1
Farnborough - Evropský výrobce letadel Airbus představil plány na vylepšení svého klíčového letounu na delší vzdálenosti A330, který konkuruje stroji 787 Dreamliner od amerického Boeingu.

Dovoz vojenského materiálu do ČR loni klesl pětkrát, vývoz rostl

obrneny transporter pandur
Praha - Vývoz vojenského materiálu z ČR loni stoupnul zhruba o šest procent na 7,85 miliardy korun, dovoz naopak klesnul pětkrát na 1,7 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou projednala vláda.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...