1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

AERO Vodochody AEROSPACE uzavřelo nový kontrakt

aero vodochody logo
Pro kanadskou společnost Bombardier Aerospace bude dodávat sendvičové panely pro nově vyvíjený letoun Global 7000 a Global 8000.

Rusko by mělo být ve zbrojní výrobě soběstačné

vladimir putin 1
Moskva - K zajištění soběstačnosti ruského zbrojního průmyslu vyzval ruský prezident Vladimir Putin.

Provozní zisk Airbusu klesl navzdory vyšším tržbám

airbus a350
Amsterdam - Provozní zisk evropského výrobce letecké techniky Airbus Group se v prvním čtvrtletí navzdory růstu tržeb snížil téměř o pět procent na 700 milionů eur (19 miliard Kč). Oznámila to firma.

Francie nezruší prodej vojenských lodí Rusku

Warship1
Paříž/Washington - Francie bude pokračovat v prodeji svých vojenských lodí Rusku, protože zrušení kontraktu by způsobilo větší škody Paříži než Moskvě.

Pardubická firma ERA dodá NATO radary Věra za stovky milionů Kč

ERA-Pardubice logo
Pardubice - Pardubická společnost ERA dodá Severoatlantické alianci dva mobilní systémy pasivního sledování Věra nové generace za 434 milionů korun. Vyhrála mezinárodní výběrové řízení, do kterého se přihlásilo 28 firem z deseti aliančních zemí.

Airbus letos zaostává v objednávkách za Boeingem

airbus logo1
Paříž - Výrobce letadel Boeing od počátku letošního roku výrazně překonává konkurenční evropský Airbus v nových objednávkách. Do konce dubna získal Airbus celkem 236 objednávek na nová letadla, Boeing až 335.

Lockheed čeká díky Ukrajině zájem o svůj protiraketový systém

lockheed martin logo
Frankfurt - Americký zbrojní koncern Lockheed Martin si od krize na Ukrajině slibuje zvýšení poptávky po svém novém systému protiraketové a protiletecké obrany MEADS a po bojových letounech F-35.

Airbus vyvíjí regionální letadlo s hybridním motorem

airbus logo1
Mnichov - Evropský výrobce letadel Airbus pracuje na vývoji malého letadla, které by poháněl hybridní elektrický motor. Nové letadlo by mohlo představovat první krok firmy mezi výrobce menších regionálních letadel.

Německá vláda pozastavila zbrojní vývoz do Ruska

naboje
Berlín - Německo pozastavilo vývoz svých zbrojařských výrobků do Ruska. Podle listu Süddeutsche Zeitung zablokovala vláda zakázky v hodnotě více než pěti milionů eur (asi 137 milionů korun). Již udělená vývozní povolení prý přezkoumá.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...