1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Česká zbrojovka dodá mexické policii zbraně za 180 milionů Kč

ceska zbrojovka logo
Uherský Brod - Česká zbrojovka z Uherského Brodu vyrobí pro mexickou federální policii 2600 útočných pušek Bren a 5000 pistolí CZ P-09 za celkem 180 milionů korun.

Evektor přijme díky kapitálu z Malajsie stovky nových pracovníků

evektor logo
Kunovice - Kunovická společnost Evektor přijme díky kapitálovému vstupu z Malajsie během několika let stovky nových pracovníků. Skupina Evektor nyní zaměstnává kolem 400 lidí, cílový stav by měl být kolem 800 až 900 zaměstnanců.

Výrobce letadel Airbus v pololetí zaostal za rivalem Boeing

airbus logo1
Paříž - Evropský výrobce letadel Airbus v letošním prvním pololetí v zakázkách i dodávkách zaostal za americkým konkurentem Boeing. Vyplývá to podle agentur AFP a Reuters z údajů, které podniky tento týden zveřejnily.

Excalibur Army dokončila prototyp modernizovaného BVP Šakal

excalibur army logo
Šternberk - Společnost Excalibur Army s několika slovenskými podniky investovala 100 milionů korun do vývoje a výroby prototypu modernizovaného bojového vozidla pěchoty (BVP).

Malajsijská firma investuje do českého leteckého výrobce Evektor

evektor logo
Kuala Lumpur/Kunovice - Český letecký výrobce Evektor podepsal v Malajsii dohodu o strategické spolupráci a kapitálovém vstupu s místní firmou Aspirasi Pertiwi SDN BHD.

USA a Evropa prý pomohou ukrajinskému zbrojnímu průmyslu

UkraineFlag
Kyjev - Spojené státy a země Evropské unie mohou pomoci Ukrajině v odbytu její zbrojní produkce do třetích zemí a mohly by se i postarat o zakázky pro ukrajinské armádní opravárenské závody.

Irák jedná s Českem o prodeji bojových vrtulníků Mi-24

Helicopter 1
Praha - Irák vyjednává s Českem o prodeji ruských bojových vrtulníků Mi-24. Okamžitě by měl zájem o sedm strojů, výhledově pak až o 40. První vrtulníky by Iráku mohly dodat Letecké opravárny Malešice (LOM).

ČR se dostalo mezi největší exportéry lehkých zbraní na světě

naboje
Ženeva/Praha - Česká republika se dostala mezi největší exportéry lehkých ručních zbraní malé ráže na světě, jejichž roční vývozy dosáhly nejméně 100 milionů dolarů (dvě miliardy Kč).

Vývoz zbraní z Německa loni vzrostl o téměř čtvrtinu

naboje
Berlín - Vývoz zbraní z Německa se loni zvýšil o 24 procent na 5,85 miliardy eur (160,5 miliardy Kč). Přispěl k tomu vyšší prodej do zemí jako Saúdská Arábie a Katar. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila německá vláda.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...