1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

První Boeing 737 MAX dodaný čínským aerolinkám od března 2019 přistál v Číně

boeing logo2
Kanton - První letadlo Boeing 737 MAX dodané čínské letecké společnosti od března 2019 přistálo v Číně. Po dvou leteckých nehodách, které vedly k smrti 346 lidí, byl dovoz nejziskovějších strojů amerického výrobce do Číny na téměř pět let pozastaven, připomněla agentura Reuters.

Zbrojařská skupina Colt CZ kupuje českého výrobce munice Sellier & Bellot

Colt CZ GROUP logo
Praha/Uherský Brod - Skupina Colt CZ Group SE (Colt CZ) kupuje českého výrobce munice Sellier & Bellot. Uzavřela dohodu se společností CBC Europe S.à r.l. (CBC) o koupi stoprocentního podílu ve firmě.

Colt CZ navrhuje fúzi s americkou společností Vista Outdoor

Colt CZ GROUP logo
Uherský Brod/Praha  - Česká zbrojařská skupina Colt CZ Group SE (Colt CZ) usiluje o spojení s americkým výrobcem munice a outdoorového vybavení Vista Outdoor. Vyplývá to z dokumentu adresovaného americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC), který zbrojovka zveřejnila na webu. Colt v současnosti drží v americké firmě menšinový podíl.

Boeing předpovídá silný růst poptávky po letadlech v jihovýchodní Asii

boeing 787 dreamliner
Singapur - Poptávka po dopravních letadlech v jihovýchodní Asii se v příštích dvaceti letech bude výrazně zvyšovat a tempo růstu bude vyšší než v ostatních částech světa. Ve svém výhledu to uvedla americká společnost Boeing, která je spolu s evropským Airbusem hlavním výrobcem letadel.

Skupině Colt CZ v prvním pololetí meziročně klesly výnosy, prodala méně zbraní

Colt CZ GROUP logo
Praha/Uherský Brod - Holding Colt CZ Group SE (Colt CZ) vykázal za první letošní pololetí výnosy 6,9 miliardy korun. Meziročně byly nižší o 2,7 procenta, a to kvůli poklesu prodeje zbraní, dopadům přepočtu z cizích měn a meziročně nižším prodejům v USA.

Aircraft Industries dodá v nejbližších týdnech dva letouny L 410 do Kazachstánu

aircraft industries let logo
Kunovice - Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries ze skupiny Omnipol dodá v nejbližších týdnech dva letouny L 410 UVP-E20 do Kazachstánu. Zákazníkem je tamní ministerstvo obrany, finanční podmínky transakce firma neuvedla.

Aero spustilo druhé směny při výrobě letounu L-39NG, přibyly desítky zaměstnanců

aero vodochody logo
Odolena Voda - Aero Vodochody spustilo druhé směny při výrobě nového letounu L-39NG, přibyly desítky zaměstnanců. Aero dosud podepsalo objednávky na 34 strojů. Na dvou výrobních linkách ve druhé směně více než 40 zaměstnanců vyrábí zadní část trupu a křídla letounu.

Airbus získal od maďarské firmy Wizz Air zakázku na dalších 75 letadel A321neo

airbus logo1
Toulouse - Evropský výrobce letecké techniky Airbus získal od maďarské nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air zakázku na dalších 75 letadel A321neo. Podnik to oznámil v tiskové zprávě.

Brazilský výrobce letadel Embraer postaví u Sao Paula závod na létající taxi

Embraer logo
Sao Paulo - Brazilský výrobce letadel Embraer postaví poblíž Sao Paula továrnu, v níž bude vyrábět elektrické létající taxi. Na trh by chtěl tyto stroje s vertikálním vzletem a přistáním (eVTOL) uvést v roce 2026. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Sao Paulo je ekonomickým centrem Brazílie.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...