1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

České firmy dodají maďarskému letectvu kompletní výcvikový systém pro letadla L-39NG

aero vodochody logo
Vodochody – Další skvělá zpráva pro letecký a obranný průmysl v České republice. Součástí dodávky dvanácti proudových cvičných letounů L-39NG pro Maďarsko bude také pozemní simulační výcvikový systém. Ten bude klíčovým prvkem pro hladké přeškolení maďarských pilotů na nové české letouny.

Rusko pozastavilo firmě LOM Praha certifikáty pro opravy vrtulníků ruské výroby

helicopter army
Moskva/Praha - Rusko v odvetě za dodávky vojenské techniky Ukrajině pozastavilo opravárenským podnikům v České republice a Bulharsku platnost certifikátů pro opravy vrtulníků ruské výroby. Oznámila to dnes mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.

Čínské letecké společnosti si od Airbusu objednaly téměř 300 letadel

Airbus a320
Peking - Čínské letecké společnosti si od evropské firmy Airbus objednaly téměř 300 letadel, jejichž hodnota podle katalogových cen přesahuje 37 miliard dolarů (zhruba 880 miliard Kč).

Aero nabídlo slovenskému průmyslu spolupráci na výrobě nového letounu L-39NG

aero vodochody logo
Odolena Voda - Výrobce letadel Aero Vodochody nabídl slovenskému průmyslu spolupráci na výrobě nového proudového letounu L-39NG.

Airbus zvýšil díky nárůstu dodaných letadel upravený zisk EBIT o 82 procent

airbus logo1
Toulouse - Evropský výrobce letadel Airbus zvýšil v prvním čtvrtletí upravený provozní zisk před úroky a zdaněním (EBIT) o 82 procent na 1,26 miliardy eur (přes 31 miliard Kč). Přispělo k tomu zvýšení dodávek letadel a jednorázová změna, která souvisí s výpočtem penzí.

Boeing prohloubil v prvním čtvrtletí ztrátu na 1,24 miliardy dolarů

boeing logo2
Chicago - Americký výrobce letadel Boeing prohloubil v prvním čtvrtletí ztrátu na 1,24 miliardy dolarů (28,8 miliardy Kč) z 561 milionů USD ve stejném období loni. Provedl velké odpisy a zaznamenal ztráty v oblasti civilních letadel a obrany. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení.

Kunovickou Aircraft Industries kupuje od ruského majitele Omnipol

aircraft industries let logo
Praha - Kunovického výrobce civilních dopravních letounů Aircraft Industries kupuje od ruského majitele skupina Omnipol. Vlastníka z ČR bude mít někdejší Let Kunovice po 14 letech. Omnipol to oznámil ČTK. Cenu firmy neuvedly. Podnik z Kunovic na Uherskohradišťsku zaměstnává téměř 1000 lidí. Vyrábí civilní letouny L 410 a L 410 NG.

Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE změnila název na Colt CZ Group SE

ceska zbrojovka logo
Uherský Brod (Uherskohradišťsko)/Praha) - Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE (CZG) změnila s platností ode dneška název na Colt CZ Group SE (Colt CZ). Zástupci holdingu to dnes ČTK sdělili v tiskové zprávě. Amerického výrobce zbraní Colt koupila skupina CZG loni.

Polsko má letos dostat turecké drony a americké rakety

Bayraktar dron
Varšava - Polská armáda ještě letos dostane turecké bezpilotní letouny Bayraktar TB2, oznámil dnes ministr obrany Mariusz Błaszczak. Polští vojáci by podle ministra měli letos získat také první baterie amerického systému protiraketové obrany Patriot a v příštím roce americké raketomety HIMARS.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...