1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Zisk zbrojního koncernu Lockheed Martin výrazně vzrostl

Plane F35
New York - Zisk amerického zbrojního koncernu Lockheed Martin v prvním čtvrtletí vzrostl o 23 procent, přestože jeho tržby kvůli rozpočtovým úsporám americké vlády klesly. Firma v výsledkové zprávě zlepšila výhled své ziskovosti pro celý letošní rok.

Česká zbrojovka začala vyrábět část dílů v Polsku

ceska zbrojovka logo
Uherský Brod - Uherskobrodská Česká zbrojovka začala vyrábět část dílů v polském městě Radom. Firma spolupracuje s tamním podnikem Lucznik Radom.

Armáda chce koupit 16 víceúčelových vrtulníků do roku 2020

Helicopter 1
Praha - Armáda bude chtít nakoupit asi 16 nových víceúčelových vrtulníků. K akvizici má dojít mezi roky 2016 a 2020. Nové helikoptéry mají ve vojenském letectvu nahradit dosluhující bojové vrtulníky Mi-24 a Mi-35, stejně jako záchranářské stroje Sokol.

Boeing a GE mohou dodat součástky do Íránu

boeing logo1
Washington - Výrobce letadel Boeing a výrobce motorů General Electric získali od amerického ministerstva financí povolení k vývozu náhradních dílů pro komerční letadla do Íránu. Povolení je součástí dočasného uvolnění sankcí vůči Íránu od ledna letošního roku.

Airbus letos v zakázkách letadel silně zaostává za Boeingem

airbus a350
Paříž - Evropský výrobce letadel Airbus v letošním prvním čtvrtletí v nových zakázkách silně zaostal za svým americkým konkurentem Boeing.

Rusko prý hodlá prodat Číně nejmodernější protiraketový systém

russia-flag
Moskva - Čína se může stát prvním zahraničních zákazníkem, který koupí nejmodernější ruský systém protivzdušné obrany S-400 Triumf. Ten zatím Moskva předváděla jen na slavnostních přehlídkách.

Katar kupuje řízené střely a další zbraně za 23 miliard dolarů

helicopter army
Dauhá - Katar se rozhodl posílit svůj vojenský arzenál a oznámil smlouvy na nákup bojových vrtulníků, řízených střel a další armádní techniky celkem za 23 miliard dolarů (asi 458 miliard Kč).

Japonské aerolinky ANA koupí 70 letadel Boeing a Airbus

ANA airplane
Tokio - Největší japonské aerolinky ANA koupí 70 nových letadel od společností Boeing a Airbus. Hodnota kontraktu činí 1,7 bilionu jenů (331,2 miliardy Kč). Objednávka je největší, jakou kdy aerolinky uskutečnily.

Čínská firma koupí 100 letadel od ruského výrobce Suchoj

sukhoi superjet
Peking - Soukromá čínská společnost O-Bay Aircraft podepsala smlouvu o nákupu 100 regionálních letadel SSJ-100 od ruského výrobce Suchoj Civil Aircraft. Za letouny má zaplatit 3,5 miliardy dolarů (69,5 miliardy Kč).

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...