1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Francie prodá jednoprocentní podíl v Airbusu

airbus logo1
Paříž - Francie prodá zhruba jednoprocentní podíl v evropském výrobci letecké techniky Airbus Group. Oznámila to francouzská vláda, která se v poslední době snaží prodejem státního majetku zlepšit stav veřejných financí.

Airbus loni zaznamenal rekord v objednávkách i dodávkách

Airbus A380
Toulouse - Evropský výrobce letadel Airbus loni zaznamenal rekord v počtu dodaných letadel i v počtu objednávek.

Airbus bude mít nového ředitele své americké divize

airbus logo1
Washington - Ředitel americké divize evropského výrobce letecké techniky Airbus Group Sean O'Keefe (57) ze zdravotních důvodů odstoupí.

Boeing loni dodal odběratelům rekordních 648 letadel

boeing logo1
Seattle - Americký výrobce letadel Boeing loni dodal odběratelům rekordních 648 letadel. Celkem firma získala 1531 objednávek na letadla a po odečtení zrušených kontraktů počet potvrzených objednávek činil 1355.

Boeing zůstává u Seattlu, zaměstnanci přistoupili na dohodu

boeing logo2
Seattle - Nový Boeing 777X se bude vyrábět u Seattlu v americkém státě Washington, kde firma vznikla. Rozhodli o tom odboráři, kteří tak přistoupili na nabídku firmy.

American Airlines si objednaly 90 menších letadel

american airlines plane
Toronto/Sao Paulo - Americká letecká společnost American Airlines Group koupí 90 menších letadel pro regionální lety od výrobců Bombardier a Embraer. Katalogová hodnota objednávky je téměř čtyři miliardy USD (80 miliard Kč).

EADS omezí investice, Airbus nebude vyvíjet nová letadla

EADS logo
Paříž - Evropský výrobce letecké techniky EADS se bude vyhýbat rizikovým investicím a jeho divize dopravních letadel Airbus přestane na delší dobu vyvíjet nové letouny.

Polsko se dohodlo s Boeingem na odškodném kvůli Dreamlinerům

LOT airlines
Varšava - Polské státní aerolinky LOT se dohodly s americkou společností Boeing na odškodném za nucenou odstávku letounů 787 Dreamliner. Uvedl to podle polských médií ministr státního pokladu Wlodzimierz Karpiński.

Evropský výrobce letecké techniky EADS zruší 5800 pracovních míst

EADS logo
Paříž - Zrušení zhruba 15 procent pracovních míst v Evropě čeká v příštích třech letech evropského výrobce letecké techniky EADS.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...