1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Meoptě-optika loni vzrostly tržby o čtyři pct na 1,97 mld Kč

meopta optik logo
Přerov - Přerovské společnosti Meopta-optika loni díky mírnému oživení poptávky na zahraničních trzích vzrostly tržby meziročně o čtyři procenta na 1,973 miliardy korun.

Airbus loni zvýšil zisk díky rekordním dodávkám letadel

airbus a350
Toulouse - Evropský výrobce letecké techniky Airbus Group loni zvýšil čistý zisk o 22 procent na 1,5 miliardy eur (41 miliard korun) díky rekordním dodávkám letadel. Oznámila to firma, která dříve působila pod názvem EADS.

Česká zbrojovka dodá do Egypta dalších téměř 80.000 pistolí

ceska zbrojovka logo
Brno - Česká zbrojovka z Uherského Brodu dodá egyptské policii dalších téměř 80.000 pistolí.

Penta nyní Aero Vodochody neprodá, chce za něj víc peněz

aero vodochody logo
Praha - Skupina Penta Investments nyní neprodá výrobce letadel Aero Vodochody, přestože na odkup dostala pět nabídek. Hospodářské výsledky Aera v loňském roce byly totiž lepší, než Penta očekávala.

Airbus podepsal objednávku na 20 obřích letounů A380

Airbus A380
Singapur - Evropský výrobce letadel Airbus podepsal s leasingovou firmou Amedeo objednávku na 20 obřích letounů A380. Katalogová cena objednávky činí 8,3 miliardy USD (167,4 miliardy Kč). Oznámily to společnosti na aerosalonu v Singapuru.

Airbus získal objednávku na 93 letadel od vietnamských aerolinek

Airbus a320
Singapur - Vietnamská nízkonákladová letecká společnost VietJetAir si objednala 93 letadel A320 od evropského výrobce letadel Airbus. Katalogová cena objednávky je 9,1 miliardy USD (183,1 miliardy Kč).

Ruská zbrojovka Kalašnikov plánuje výrobu v Indii

kalashnikov concern
Moskva - Ruská společnost Kalašnikov Concern, výrobce legendárních útočných pušek kalašnikov, má v plánu ještě v letošním roce zahájit výrobu zbraní v Indii, která je největším dovozcem ruských zbraní. Uvedla to firma v prohlášení.

Ukrajina vyvezla prvních pět tanků do Thajska

tanks army
Kyjev - Ukrajina vyvezla do Thajska prvních pět tanků v rámci vojenského kontraktu z roku 2011, jehož celková hodnota přesahuje 200 milionů dolarů (asi čtyři miliardy Kč).

Penta dostala pět nabídek na odprodej Aera Vodochody

aero vodochody logo
Praha - O prodej tuzemského výrobce letadel Aero Vodochody má zájem pět firem. ČTK to potvrdil Martin Danko, mluvčí skupiny Penta Investments, která největšího výrobce letecké techniky v ČR vlastní.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...