1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Boeing loni dodal odběratelům rekordních 648 letadel

boeing logo1
Seattle - Americký výrobce letadel Boeing loni dodal odběratelům rekordních 648 letadel. Celkem firma získala 1531 objednávek na letadla a po odečtení zrušených kontraktů počet potvrzených objednávek činil 1355.

Boeing zůstává u Seattlu, zaměstnanci přistoupili na dohodu

boeing logo2
Seattle - Nový Boeing 777X se bude vyrábět u Seattlu v americkém státě Washington, kde firma vznikla. Rozhodli o tom odboráři, kteří tak přistoupili na nabídku firmy.

American Airlines si objednaly 90 menších letadel

american airlines plane
Toronto/Sao Paulo - Americká letecká společnost American Airlines Group koupí 90 menších letadel pro regionální lety od výrobců Bombardier a Embraer. Katalogová hodnota objednávky je téměř čtyři miliardy USD (80 miliard Kč).

EADS omezí investice, Airbus nebude vyvíjet nová letadla

EADS logo
Paříž - Evropský výrobce letecké techniky EADS se bude vyhýbat rizikovým investicím a jeho divize dopravních letadel Airbus přestane na delší dobu vyvíjet nové letouny.

Polsko se dohodlo s Boeingem na odškodném kvůli Dreamlinerům

LOT airlines
Varšava - Polské státní aerolinky LOT se dohodly s americkou společností Boeing na odškodném za nucenou odstávku letounů 787 Dreamliner. Uvedl to podle polských médií ministr státního pokladu Wlodzimierz Karpiński.

Evropský výrobce letecké techniky EADS zruší 5800 pracovních míst

EADS logo
Paříž - Zrušení zhruba 15 procent pracovních míst v Evropě čeká v příštích třech letech evropského výrobce letecké techniky EADS.

V USA prý testují nový průzkumný bezpilotní letoun

pilotless aircraft
Washington - Americké armádní letectvo testuje nový průzkumný bezpilotní letoun. Podle agentury Reuters to napsal časopis Aviation Week, který se odvolává na zdroje z ministerstva obrany a zpravodajských služeb.

Před 25 lety poprvé vzlétl švédský letoun Jas-39 Gripen

Plane JAS-39 Gripen
Stockholm/Praha - Švédský víceúčelový proudový bojový letoun Jas-39 Gripen, který má ve výzbroji i české vojenské letectvo, vznikal od konce 70. let pro válku, která nikdy nepřišla.

Polsko jedná o možnosti koupit malý podíl v EADS

EADS logo
Varšava - Polská vláda jedná o možnosti koupit jedno až dvě procenta akcií v evropském výrobci letecké techniky EADS. Polsku by to pomohlo posílit vojenskou spolupráci v rámci Evropské unie, uvedl polský list Gazeta Prawna.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...