1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Státní podnik VOP CZ ze Šenova u Nového Jičína skončil loni po letech v zisku

VOP cz logo
Šenov u Nového Jičína - Hospodaření státního podniku VOP CZ ze Šenova u Nového Jičína skončilo loni po letech čistým ziskem, činil 468.000 korun. V roce 2021 byl podnik ve ztrátě 59,3 milionu korun. Tržby podniku loni meziročně vzrostly o 216,7 milionu na 1,26 miliardy korun.

Výrobce trhavin Explosia vytvořil loni čistý zisk 153 milionů korun

nuclear explosion
Pardubice - Pardubická společnost Explosia, která vyrábí mimo jiné trhaviny, vloni vytvořila čistý zisk 153 milionů korun. Výsledek je o 85 milionů korun vyšší než rok předtím a v historii firmy je rekordní. Tržby z prodeje výrobků a služeb se meziročně zvýšily o třetinu na 1,229 miliardy korun, zjistila ČTK z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Boeing mírně zvýšil odhad dodávek nových letadel na příštích 20 let

boeing 787 dreamliner
Le Bourget - Americký výrobce letadel Boeing mírně zvýšil odhad dodávek nových letadel na příštích 20 let. Důvodem je vysoká poptávka na trhu s letadly s jednou uličkou, o která mají zájem nízkonákladové aerolinky.

Airbus se chystá oznámit objednávku 500 letadel od IndiGo

airbus logo1
Paříž - Evropský výrobce letadel Airbus se chystá na pařížském aerosalonu oznámit rekordní objednávku na 500 letadel od indické společnosti IndiGo. Dohoda by mohla být zveřejněna hned v pondělí, první den aerosalonu. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.

Aircraft Industries dodá Uzbekistan Airways dva letouny L 410 UVP-E20

aircraft industries let logo
Praha - Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries ze skupiny Omnipol dodá letecké společnosti Uzbekistan Airways dva letouny L 410 UVP-E20. Smlouvu o jejich prodeji podepsali zástupci Omnipolu a uzbeckého dopravce ve čtvrtek v Taškentu, informoval dnes v tiskové zprávě Omnipol. Prodejní cenu letadel nezveřejnil.

Skupině Colt CZ v prvním čtvrtletí meziročně klesly výnosy, prodala méně zbraní

growth chart 1
Praha/Uherský Brod - Holding Colt CZ Group SE (Colt CZ) vykázal za první letošní čtvrtletí výnosy tři miliardy korun. Meziročně byly nižší o 15,2 procenta, a to kvůli poklesu prodeje zbraní nebo dopadům přepočtu z cizích měn.

Slovensko získalo povolení koupit americká lehká obrněná vozidla

slovakia flag
Washington - Slovensko bude moci ve Spojených státech nakoupit lehká obrněná vozidla (JLTV) v hodnotě asi 250 milionů dolarů (5,3 miliardy korun). Tento obchod schválilo americké ministerstvo zahraničí, napsala agentura Reuters.

Ryanair si objednal až 300 letadel Boeing 737 MAX v ceně přes 40 miliard USD

boeing logo2
Arlington - Irské aerolinky Ryanair si objednaly až 300 letadel Boeing 737 MAX 10. Polovina z nich má pevný harmonogram dodání, na druhou polovinu si firma vzala opci. Ryanair to dnes uvedl ve zprávě pro regulační úřady. Jde o jednu z největších zakázek na nákup letadel.

Ryanair a Boeing se chystají podepsat velkou objednávku

boeing logo1
Paříž - Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair a americký Boeing se blíží podpisu velké objednávky letadel. Společnosti Boeing a Ryanair se k věci odmítly vyjádřit.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...