1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Skupině Colt CZ v prvním čtvrtletí meziročně klesly výnosy, prodala méně zbraní

growth chart 1
Praha/Uherský Brod - Holding Colt CZ Group SE (Colt CZ) vykázal za první letošní čtvrtletí výnosy tři miliardy korun. Meziročně byly nižší o 15,2 procenta, a to kvůli poklesu prodeje zbraní nebo dopadům přepočtu z cizích měn.

Slovensko získalo povolení koupit americká lehká obrněná vozidla

slovakia flag
Washington - Slovensko bude moci ve Spojených státech nakoupit lehká obrněná vozidla (JLTV) v hodnotě asi 250 milionů dolarů (5,3 miliardy korun). Tento obchod schválilo americké ministerstvo zahraničí, napsala agentura Reuters.

Ryanair si objednal až 300 letadel Boeing 737 MAX v ceně přes 40 miliard USD

boeing logo2
Arlington - Irské aerolinky Ryanair si objednaly až 300 letadel Boeing 737 MAX 10. Polovina z nich má pevný harmonogram dodání, na druhou polovinu si firma vzala opci. Ryanair to dnes uvedl ve zprávě pro regulační úřady. Jde o jednu z největších zakázek na nákup letadel.

Ryanair a Boeing se chystají podepsat velkou objednávku

boeing logo1
Paříž - Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair a americký Boeing se blíží podpisu velké objednávky letadel. Společnosti Boeing a Ryanair se k věci odmítly vyjádřit.

Výsledky zbrojovky Lockheed Martin předčily odhady, akcie vystoupily na rekord

lockheed martin logo
Bethesda - Americká zbrojovka Lockheed Martin v prvním čtvrtletí mírně zvýšila tržby navzdory problémům s nedostatkem součástek a pracovních sil. Těžila z růstu poptávky ve Spojených státech i v zahraničí, za kterým stojí zvýšené geopolitické napětí.

Boeing přestane vyrábět stíhačku F/A-18 Super Hornet známou z filmu Top Gun

boeing logo1
Seattle - Americká společnost Boeing plánuje konec výroby stíhačku F/A-18 Super Hornet, která se loni objevila ve filmu Top Gun: Maverick. Za čtyři desítky let dodala přes 2000 těchto strojů. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Poslední z těchto strojů má americkému námořnictvu dodat v roce 2025, pak počítá s koncem této výrobní linky.

Ve Vrběticích by se mělo vyrábět pro českou armádu asi 10.000 granátů měsíčně

Grenade
Vlachovice - V areálu ve Vrběticích na Zlínsku by se mělo vyrábět pro českou armádu asi 10.000 ručních granátů měsíčně. Výroba v objektu Vojenského technického ústavu (VTÚ) by mohla začít do konce letošního roku či do 12 měsíců od podpisu smlouvy, který se předpokládá v únoru.

Excalibur Army v roce 2021 zvýšila tržby na 2,5 mld.Kč, za rok 2022 budou vyšší

excalibur army logo
Šternberk - Akciová společnost Excalibur Army, která ve Šternberku na Olomoucku vyrábí, modernizuje a opravuje vojenskou techniku, v roce 2021 zvýšila tržby o 269 milionů Kč na 2,498 miliardy Kč. Zisk zbrojovky vzrostl na 221,8 milionu Kč z 203,3 milionu Kč v roce 2020.

Airbusu se podle předběžných údajů zřejmě nepodaří splnit plán odbytu

Airbus A380
Paříž - Evropskému výrobci letadel Airbus se letos pravděpodobně nepodaří splnit cíl odbytu. Firma podle odhadů v listopadu dodala zákazníkům 66 letadel, za leden až listopad odbyt činil 563 letadel.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...