1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Zisk evropského výrobce letadel Airbus loni prudce vzrostl

airbus logo1
Mnichov - Evropský výrobce letecké techniky Airbus Group loni zvýšil čistý zisk o téměř 60 procent na 2,3 miliardy eur (63 miliard Kč), a to navzdory problémům s projektem vojenských transportních letadel A400M.

Aircraft Industries prodal do Alžírska a Mosambiku čtyři L 410

aircraft-industries-let logo
Praha - Kunovická firma Aircraft Industries prodala do Alžírska a Mosambiku čtyři letadla L 410. Odběratelem je regionální dopravce ACIA, který v minulosti již čtyři stroje od českého dopravce odebral.

Výrobce motorů Rolls-Royce loni snížil zisk, propad čeká i letos

rolls-royce-jet-engine
Londýn - Britskému výrobci leteckých motorů Rolls-Royce klesl loni hrubý zisk o osm procent na 1,6 miliardy liber (59,7 miliardy Kč). O dalších až 13 procent by se zisk mohl snížit v tomto roce, upozornila firma.

Česká zbrojovka dodá armádě 2291 neprůstřelných vest za 68 mil.Kč

ceska zbrojovka logo
Praha - Česká zbrojovka Uherský Brod podepsala s ministerstvem obrany smlouvu na dodávku 2291 neprůstřelných vest pro českou armádu za 68 milionů korun. Firma zvítězila ve výběrovém řízení, které ministerstvo vypsalo loni v červnu.

Česká firma Excalibur Army dodá Iráku stovku tanků a obrněnců

excalibur army logo
Praha - Česká firma Excalibur Army dodá irácké armádě stovku renovovaných tanků a obrněných vozidel. Celkově jde o kontrakt v hodnotě stovek milionů korun, uvedl dnes server Aktuálně.cz.

Zbrojovka Harris koupí konkurenční Exelis za 4,4 miliardy USD

naboje
New York - Dodavatel zbrojní techniky Harris koupí za 4,4 miliardy dolarů (107,5 miliardy Kč) konkurenční firmu Exelis.

Zisk amerického výrobce letadel Boeing stoupl téměř o pětinu

boeing logo2
Chicago/New York - Americký výrobce letadel Boeing díky stoupající poptávce zvýšil ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk téměř o pětinu na 1,5 miliardy dolarů (zhruba 42 miliard Kč).

Laboratořím Pfizer klesl zisk o 52 procent, překonal však odhady

pfizer logo
New York - Největšímu americkému výrobci léků Pfizer ve čtvrtém čtvrtletí klesl zisk o více než polovinu na 1,23 miliardy dolarů (30,3 miliardy Kč). Oznámila to firma.

Airbus loni dodal rekordní počet letadel, zaostal ale za Boeingem

airbus logo1
Paříž - Evropský výrobce letadel Airbus loni v počtu nových objednávek překonal amerického konkurenta Boeing. V dodávkách ale za Boeingem již třetí rok za sebou zaostal, přestože dodávky Airbusu byly v loňském roce rekordní.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...