1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Vývoz vojenského materiálu z Česka loni stoupl o 4,2 mld. korun

naboje
Praha - Vývoz zbraní, obranného materiálu a služeb z Česka loni stoupl o 4,2 miliardy korun na 11,8 miliardy Kč. Na žofínském fóru k armádě to řekl ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Airbus nehodlá odejít z Británie, pokud země vystoupí z EU

airbus a350
Paříž - Evropský výrobce letadel Airbus nehodlá odejít z Británie, pokud by se Britové v plánovaném referendu vyslovili pro odchod své země z Evropské unie. Řekl to generální ředitel Airbusu Fabrice Brégier.

Airbus na aerosalonu nakonec v zakázkách předstihl konkurenta

airbus logo1
Paříž - Evropský výrobce letecké techniky Airbus v souboji zakázek na mezinárodním aerosalonu u Paříže na poslední chvíli předstihl amerického konkurenta Boeing, ten ale získal na nové letouny o něco více potvrzených prodejních kontraktů.

Wizz Air plánuje koupit 110 letadel Airbus za 13,7 miliardy USD

airbus logo1
Paříž - Maďarské nízkonákladové aerolinky Wizz Air podepsaly na pařížském aerosalonu předběžnou dohodu o koupi 110 letadel Airbus A321neo. Katalogová hodnota objednávky je 13,7 miliardy USD (327,6 miliardy Kč).

Ruský přepravce pomůže Boeingu dál vyrábět nákladní jumba 747

boeing logo2
Paříž - Ruský nákladní letecký přepravce Volga-Dnepr Group uzavřel s americkým výrobcem letecké techniky Boeing předběžnou dohodu o nákupu a leasingu 20 nákladních verzí obřího letounu 747.

Rusko podle Putina dostane desítky nových jaderných raket

nuclear explosion
Moskva - Ruský jaderný arzenál letos posílí více než 40 nových mezikontinentálních střel schopných prý proniknout jakoukoliv protiraketovou obranou.

Boeing získal na aerosalonu objednávky na 110 letadel

boeing logo2
Paříž - Americký výrobce letadel Boeing na počátku druhého dne mezinárodního aerosalonu u Paříže získal objednávky na více než stovku letadel. Boeing uvedl, že dvě leasingové společnosti si u něj objednaly celkem 110 letadel 737 MAX.

Prvním uživatelem modernizovaných letadel L-39 bude LOM Praha

Army plane L159
Paříž/Praha - Prvním uživatelem modernizovaných cvičných letounů Albatros L-39NG bude česká státní letecká společnost LOM Praha, která zajišťuje výcvik armádních pilotů.

Saab podepsal dohodu o dodávkách munice do ČR a dalších zemí

naboje
Stockholm - Švédská společnost Saab podepsala s Evropskou obrannou agenturou (EDA) dohodu o dodávkách munice pro protitankové zbraně Carl-Gustaf do České republiky, Polska, Estonska, Litvy a Lotyšska. Oznámila to firma.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...