1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Boeing zlepšil odhad vývoje globální poptávky po letadlech

boeing logo1
Paříž - Americký výrobce letadel Boeing zvýšil odhad vývoje poptávky po letadlech na příštích 20 let o 3,5 procenta.

Výrobce střeliva Sellier&Bellot chystá miliardovou investici

naboje
Vlašim  - Vlašimský výrobce munice Sellier&Bellot chce investovat 1,2 miliardy korun do rozšíření výroby. Firma už požádala státní CzechInvest o pobídky ve formě desetileté slevy na dani z příjmu.

Čínské aerolinky Shenzhen koupí 46 boeingů za 4,3 miliardy USD

boeing 787 dreamliner
Peking - Čínská letecká společnost Shenzhen Airlines koupí od americké společnosti Boeing 46 letadel B737 v hodnotě 4,3 miliardy USD (106,2 miliardy Kč).

Kunovický Evektor dokončil vývoj letadla na elektřinu

evektor logo
Kunovice - Kunovická firma Evektor dokončila vývoj letadla na elektrický pohon.  Firma je prý sice připravena nabídnout letouny zákazníkům, ale zatím podle Evektoru ve světě chybí předpisy pro běžný provoz elektroletadel. 

Boeing zahájil výrobu úsporné verze nejrozšířenějšího letounu 737

boeing logo1
Seattle - Americká společnost Boeing začala v úterý přesně podle původního harmonogramu vyrábět nový letoun 737 MAX, úspornější verzi nejrozšířenějšího dopravního letadla na světě.

Rusko se prý domluvilo s Íránem na dodávce raket S-300

s 300
Moskva - Moskva a Teherán se domluvily na dodávce ruských raket protivzdušné obrany S-300 do Íránu, která by se měla uskutečnit brzy. Oznámil to náměstek íránského ministra zahraničí Husejn Amír Abdullahjan při návštěvě Moskvy. 

Česká zbrojovka se dostala do užšího výběru v Indii

ceska zbrojovka logo
Brno - Česká zbrojovka z Uherského Brodu se dostala do užšího výběru v tendru na dodávku až 240.000 útočných pušek na přezbrojení indické armády. Naopak z velkého tendru ve Francii byla vyřazena.

Tržby Meopty-optika byly loni kolem dvou miliard korun

meopta optik logo
Brno - Tržby přerovské společnosti Meopta-optika se loni pohybovaly stejně jako o rok dříve kolem dvou miliard korun. Firma byla opět v zisku, který byl v řádu desítek milionů korun.

Zrušení dodávky Mistralů prý nepoškodí vztahy Ruska s Francií

Warship1
Moskva - Zrušení kontraktu na dodání dvou francouzských válečných lodí třídy Mistral by podle Kremlu nemělo poškodit vztahy mezi Ruskem a Francií.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...