1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Excalibur Army uzavře partnerství s izraelskou zbrojní firmou

excalibur army logo
Praha - Česká zbrojařská společnost Excalibur Army Jaroslava Strnada uzavře strategické partnerství s izraelskou Rafael Advanced Defence Systems, která vyvíjí, vyrábí a prodává pokročilé obranné systémy pro pozemní síly a námořnictvo.

Francie možná zničí lodě Mistral, které vyrobila pro Rusko

Warship1
Moskva - Dvě vrtulníkové lodě Mistral, které měla Rusku dodat Francie, budou možná zničeny. S odvoláním na francouzské armádní zdroje to píše ruský tisk. Paříž loni dodávku zablokovala kvůli ruské intervenci na Ukrajině.

Katar od Francouzů nakoupí 24 stíhaček Rafale

rafale fighter
Paříž - Katar hodlá od Francouzů nakoupit 24 stíhaček Rafale, oznámila francouzská vláda. Celková hodnota transakce činí 6,3 miliardy eur (173 miliard Kč).

Čtvrtletní zisk Airbusu klesl kvůli nižším dodávkám letadel

airbus logo1
Paříž - Provozní zisk evropského výrobce letecké techniky Airbus Group se meziročně snížil o sedm procent na 651 milionů eur (zhruba 18 miliard Kč).

Gripen Česko by mohlo mít zájem o další letouny Gripen

gripen
Linkëping - Napětí kolem Ruska zvyšuje poptávku po stíhacích letounech Gripen, zájem o nové stroje by mohla mít také Česká republika. Uvedli to představitelé švédské strojírenské společnosti Saab, která tyto letouny vyrábí.

Čtvrtletní zisk výrobce letadel Boeing stoupl o více než třetinu

boeing logo1
Chicago - Americká strojírenská společnost Boeing v letošním prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 38 procent na 1,34 miliardy dolarů (zhruba 34 miliard korun).

Výrobce motorů Rolls-Royce vymění výkonného šéfa

rolls-royce-jet-engine
Londýn - Britský výrobce leteckých motorů Rolls-Royce oznámil nečekanou výměnu v nejvyšším výkonném vedení.

Rolls-Royce získal od Emirates obří zakázku na letecké motory

rolls-royce-jet-engine
Londýn - Společnost Rolls-Royce získala od letecké společnosti Emirates zakázku na letecké motory v objemu 9,2 miliardy dolarů (233,5 miliardy Kč), oznámily firmy.

Řecko jedná s Ruskem o nákupu střel pro své protiraketové systémy

anti aircraft missiles
Moskva - Řecko jedná s Ruskem o nákupu střel pro své protiraketové systémy S-300 a také o údržbě těchto a dalších ruských raketových systémů, jež vlastní. V Moskvě to řekl řecký ministr obrany Panos Kammenos.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...