1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ruský přepravce pomůže Boeingu dál vyrábět nákladní jumba 747

boeing logo2
Paříž - Ruský nákladní letecký přepravce Volga-Dnepr Group uzavřel s americkým výrobcem letecké techniky Boeing předběžnou dohodu o nákupu a leasingu 20 nákladních verzí obřího letounu 747.

Rusko podle Putina dostane desítky nových jaderných raket

nuclear explosion
Moskva - Ruský jaderný arzenál letos posílí více než 40 nových mezikontinentálních střel schopných prý proniknout jakoukoliv protiraketovou obranou.

Boeing získal na aerosalonu objednávky na 110 letadel

boeing logo2
Paříž - Americký výrobce letadel Boeing na počátku druhého dne mezinárodního aerosalonu u Paříže získal objednávky na více než stovku letadel. Boeing uvedl, že dvě leasingové společnosti si u něj objednaly celkem 110 letadel 737 MAX.

Prvním uživatelem modernizovaných letadel L-39 bude LOM Praha

Army plane L159
Paříž/Praha - Prvním uživatelem modernizovaných cvičných letounů Albatros L-39NG bude česká státní letecká společnost LOM Praha, která zajišťuje výcvik armádních pilotů.

Saab podepsal dohodu o dodávkách munice do ČR a dalších zemí

naboje
Stockholm - Švédská společnost Saab podepsala s Evropskou obrannou agenturou (EDA) dohodu o dodávkách munice pro protitankové zbraně Carl-Gustaf do České republiky, Polska, Estonska, Litvy a Lotyšska. Oznámila to firma.

Boeing zlepšil odhad vývoje globální poptávky po letadlech

boeing logo1
Paříž - Americký výrobce letadel Boeing zvýšil odhad vývoje poptávky po letadlech na příštích 20 let o 3,5 procenta.

Výrobce střeliva Sellier&Bellot chystá miliardovou investici

naboje
Vlašim  - Vlašimský výrobce munice Sellier&Bellot chce investovat 1,2 miliardy korun do rozšíření výroby. Firma už požádala státní CzechInvest o pobídky ve formě desetileté slevy na dani z příjmu.

Čínské aerolinky Shenzhen koupí 46 boeingů za 4,3 miliardy USD

boeing 787 dreamliner
Peking - Čínská letecká společnost Shenzhen Airlines koupí od americké společnosti Boeing 46 letadel B737 v hodnotě 4,3 miliardy USD (106,2 miliardy Kč).

Kunovický Evektor dokončil vývoj letadla na elektřinu

evektor logo
Kunovice - Kunovická firma Evektor dokončila vývoj letadla na elektrický pohon.  Firma je prý sice připravena nabídnout letouny zákazníkům, ale zatím podle Evektoru ve světě chybí předpisy pro běžný provoz elektroletadel. 

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...