1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobce motorů Rolls-Royce hodlá zrušit 2600 pracovních míst

rolls-royce-jet-engine
Londýn - Britský výrobce leteckých motorů Rolls-Royce hodlá během příštího roku a půl zrušit asi 2600 pracovních míst. To odpovídá téměř pěti procentům jeho celkové pracovní síly.

Tržby Aera z výroby částí Embraeru překročí pět mld. korun

aero vodochody logo
Odolena Voda - Největší program Aera Vodochody, výrobu části vojenských nákladních letounů Embraer KC-390, podpořila Česká exportní banka (ČEB) úvěrem vyšším než půl miliardy korun.

Bombardier odkládá plány v Rusku, firmě prudce klesl zisk

bombardier logo
Toronto - Kanadský výrobce letadel a vlaků Bombardier odkládá plány na vytvoření společného podniku v Rusku, zdůvodňuje to politickými a hospodářskými podmínkami v této zemi.

PBS vyvine energetickou jednotku pro čínské dopravní letadlo

PBS Velka bites engine
Velká Bíteš - První brněnská strojírna (PBS) ve Velké Bíteši vyvine pomocnou energetickou jednotku pro nové čínské dopravní letadlo.

Boeing zvýšil čtvrtletní zisk a znovu zlepšil celoroční odhad

boeing logo2
Chicago - Americký výrobce letadel Boeing ve třetím čtvrtletí zvýšil čistý zisk o 18 procent na 1,36 miliardy dolarů (zhruba 29,7 miliardy Kč) a opět zlepšil odhad celoročních zisků.

Airbus za tři čtvrtletí zaostává za Boeingem v objednávkách

airbus logo1
Paříž - Evropský výrobce letadel Airbus od počátku letošního roku zaostává za konkurenčním americkým Boeingem v objednávkách i dodávkách.

Armáda nakoupí vyprošťovací vozidla pro Pandury za 191 milionů

obrneny transporter pandur
Praha - Armáda si plánuje pořídit vyprošťovací vozidla, která by pomáhala třeba při nehodách obrněnců Pandur. Zakázka, kterou ministerstvo obrany vypsalo na konci září, má předpokládanou hodnotu 191 milionů korun.

Německo chce prý oživit projekt bezpilotních letounů Euro Hawk

pilotless aircraft
Berlín - Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová chce oživit armádní projekt bezpilotních průzkumných letounů Euro Hawk. Uvádí to německý list Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS).

LOM Praha se obává, že kvůli sankcím vůči Rusku přijde o zakázky

Plane engine1
Přerov - Nové sankce Evropské unie vůči Rusku mohou výrazně zkomplikovat fungování státního podniku LOM Praha, který se specializuje na opravy a modernizaci ruských vrtulníků.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...