1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Řecko jedná s Ruskem o nákupu střel pro své protiraketové systémy

anti aircraft missilesMoskva - Řecko jedná s Ruskem o nákupu střel pro své protiraketové systémy S-300 a také o údržbě těchto a dalších ruských raketových systémů, jež vlastní. V Moskvě to řekl řecký ministr obrany Panos Kammenos.

Není ale jasné, kde by vláda této těžce zadlužené balkánské země chtěla sehnat peníze na tento obchod.

"Mezi Ruskou federací a Řeckem probíhá jednání o technické obsluze systémů S-300, Tor M-1, Kornet a dalších... a rovněž o nákupu nových raket pro systémy S-300," prohlásil podle agentury Kammenos. Dodal, že nové rakety by pouze měly nahradit staré.

Řecko, které je členem Severoatlantické aliance, má protivzdušné obranné systémy S-300 ruské výroby ve vlastnictví od konce devadesátých let. 

Řecká levicová vláda se usilovně snaží získat prostředky, aby mohla plnit své závazky vůči věřitelům a předejít tak bankrotu země. Je proto otázkou, kde by Atény na nákup nových raket vzaly finanční prostředky.

Minulý týden Moskvu navštívil řecký premiér Alexis Tsipras. Ruský prezident Vladimir Putin ale po jednání s ním řekl, že Atény od Moskvy nežádají finanční pomoc k řešení své dluhové krize. Kreml Tsiprasovi pouze slíbil morální podporu a dlouhodobou spolupráci.

17.04.2015  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...