1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ruská zbrojovka Kalašnikov plánuje výrobu v Indii

kalashnikov concernMoskva - Ruská společnost Kalašnikov Concern, výrobce legendárních útočných pušek kalašnikov, má v plánu ještě v letošním roce zahájit výrobu zbraní v Indii, která je největším dovozcem ruských zbraní. Uvedla to firma v prohlášení.

Společnost se chystá v Indii spolupracovat s partnerem, o němž zatím nic nesdělila. Ročně chce v zemi vyrobit 50.000 zbraní a celková investice by se měla pohybovat kolem 20 milionů USD (405 milionů Kč).

"Indie je velmi slibný trh a nejlepším způsobem, jak na něj vstoupit, je zřídit zde výrobu," citovala agentura Reuters generálního ředitele a spolumajitele firmy Alexeje Krivoručka. "Začneme zde s přípravami na výrobu letos."

Zbrojovka ze sibiřského Iževska, ležícího asi 1300 kilometrů východně od Moskvy, se chlubí tradicí sahající až do roku 1907. Loni se přejmenovala podle svého nejslavnějšího zaměstnance Michaila Kalašnikova, konstruktéra legendární útočné pušky AK-47, který zemřel loni 23. prosince ve věku 94 let. Kontrolní podíl ve firmě vlastní státní zbrojní konglomerát Rostech.

14.02.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...