1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Státní podnik Řízení letového provozu České republiky podepsal kontrakt na výcvik řídících letového provozu se společností Avinor

atr planeStátní podnik Řízení letového provozu České republiky zvítězil  v tendru norského provozovatele civilních letišť společnosti Avinor a po dobu následujících tří let bude prostřednictvím svého výcvikového centra CANI zajišťovat pro norské řídící letového provozu vstupní výcvik.

V rámci kontraktu bude celkem vycvičeno přes šedesát studentů.
 
Po úspěšném spuštění projektu na výcvik nové generace řídících letového provozu v Bosně a Hercegovině a po podpisu dohody na výcvik řídících z Malty, dosáhly ŘLP ČR, s. p., a CANI dalšího velmi významného milníku v podobě zajištění výcviku pro Avinor A/S, jednoho z předních evropských provozovatelů řízení letového provozu.
 
„Považujeme tento kontrakt za další důkaz toho, že naše služby a přístup k péči o zákazníky patří mezi nejlepší v Evropě, a že jsme takto vnímáni a oceňováni v rámci celého odvětví. Vysoké nároky Avinoru na kvalitu služeb potvrzují zároveň dobré jméno CANI,“ vyjádřil se generální ředitel ŘLP ČR, s. p.,  Jan Klas, k tomuto mezinárodnímu úspěchu výcvikového centra.
 
„Společnost Avinor Air Navigation Services zahájí spolupráci s výcvikovým střediskem CANI v České republice s velkým potěšením. CANI získal zakázku na základě přísných cenových a kvalitativních kritérií a my se těšíme na vzájemnou tříletou spolupráci,“ řekl Anders Kirsebom, generální ředitel společnosti Avinor Air Navigation Services v Norsku.
 
V prvním roce CANI přijme 15 studentů na výcvik zakončený kombinovanou doložkou ADI/APS. Během následujících tří let vycvičí až 24 studentů každý rok se stejnoměrným rozložením mezi výcviky zakončené doložkami ADI/APS a APS/ACS. Výcvik první skupiny studentů z Avinoru začal již 17. září 2018. Odhadovaná hodnota kontraktu dosáhne přibližně částky 70 miliónů korun.
 
Komerční aktivity jsou stále významnější součástí portfolia našeho podniku. Činnost společnosti Czech Air Navigation Institute přinesla v předchozím roce podniku výnosy ve výši přesahujícím 100 milionů korun. Dynamický nárůst zaznamenává také poptávka zahraničních klientů po službách kalibrační letky.

10.10.2018

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...