1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Barbosa se stal šéfem Arevy pro střední a východní Evropu

Areva logoPraha - Novým regionálním ředitelem francouzské jaderné společnosti Areva pro střední a východní Evropu byl jmenován Jean-André Barbosa (40). Region zahrnuje Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko a Rumunsko.

Jde o nově zřízenou pozici. Barbossa předtím působil jako ředitel Arevy v Polsku. V Česku střídá Thomase Eprona, který byl v pražském zastoupení Arevy od roku 2010 a nyní přechází v rámci skupiny do jiné funkce. ČTK to sdělila mediální zástupkyně francouzské firmy Tereza Procházková.

Před nástupem do Arevy Barbosa působil jako regionální ředitel globálního výrobce skla společnosti Verallia (Saint-Gobain Group) ve Společenství nezávislých států (SNS). Řídil tři výrobní závody v Rusku a na Ukrajině a měl na starosti více než deset exportních a domácích trhů. Předtím pracoval pro Evropskou komisi.

Areva se ucházela o zakázku na dostavbu české jaderné elektrárny Temelín, ČEZ ji ale předloni z tendru vyřadil s poukazem na závažná pochybení v předložené nabídce. Areva se odvolala a její vyřazení prošetřuje po stížnosti společnosti Evropská komise. V tendru zůstaly americko-japonská společnost Westinghouse a česko-ruské konsorcium MIR.1200.

"Rozšíření jaderné elektrárny Temelín zůstává důležitým možným projektem pro Arevu. Stále si myslíme, že EPR reaktor, který nedávno vybrala i Velká Británie, je nadále nejlepší možností, jak zajistit místní potřeby," uvedl Barbosa.

Čistá ztráta skupiny Areva se za loňský rok zvýšila na 494 milionů eur (13,5 miliardy Kč) z 99 milionů eur v roce 2012. Propad v hospodaření vzrostl kvůli odpisům opožďovaného projektu dodávky jaderných reaktorů pro finskou elektrárnu a ztrátám divize obnovitelných zdrojů.

29.03.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...