Firma Mattoni 1873 chce v Poděbradech rozšířit areál stáčírny minerálních vod
- Podrobnosti
- Kategorie: Potravinářství
Poděbrady - Společnost Mattoni 1873 chce rozšířit areál stáčírny minerálních vod v Poděbradech na Nymbursku. Vyplývá to ze žádosti o odkoupení pozemku, kterou firma zaslala městu. Prodej městského pozemku o 476 metrech čtverečních za 2,4 milionu korun schválili zastupitelé ve středu. Jedná se o cestu mezi pozemky, které společnost vlastní.
O plánech na rozšíření výroby informoval letos v květnu i generální ředitel skupiny Mattoni 1873 Ondřej Postránský. Podrobnosti k záměru společnost nesdělila.
"Naše společnost má stavební záměr rozšíření současného areálu stáčírny minerálních vod Poděbradka," stojí v žádosti o odkoupení pozemku. Zda půjde o rozšíření současné výroby, nebo jiný záměr, není jasné. "V tuto chvíli se k uvedené záležitosti nebudeme vyjadřovat, protože proces ještě není v takové fázi, abychom k němu mohli poskytovat bližší informace," uvedla na dotaz ČTK mluvčí firmy Lutfia Miňovská.
Záměr je impulzem pro vytvoření dlouhodobého partnerství mezi městem a společností, jsou před podpisem memoranda o spolupráci. "Bude se týkat rozvoje v mnoha oblastech, ať už je to kultura, sport nebo školství," řekl ČTK poděbradský místostarosta Miroslav Holas (Naše Poděbrady).
Poděbradka má podle dřívějšího vyjádření Postránského ve skupině Mattoni 1873 významné postavení, ekonomické výsledky po značkách ale skupina nezveřejňuje. Závod na výrobu přírodní a ochucené minerální vody v poděbradské části Velké Zboží v současnosti zaměstnává kolem 70 lidí.
Skupina Mattoni 1873 zaznamenala loni rekordní tržby 25 miliard korun, meziročně o 12 procent vyšší. Působí v osmi zemích střední Evropy a v 11 závodech zaměstnává celkem 3650 lidí. Na domácím trhu vyrábí kromě tradiční vody Mattoni také pramenitou vodu Aquila, minerální vody Magnesia, Poděbradka, Dobrá voda a Hanácká Kyselka či nealkoholické nápoje Pepsi, Mirinda, 7UP, Schweppes, Gatorade, Mountain Dew.
03.11.2025 Zdroj: ČTK
Nenechte si ujít...
- 1
- 2
- 3
Vodovody a kanalizace Zlín chystají příští rok rek…
Category: Energetika
Zlín - Vodovody a kanalizace (VaK) Zlín chystají příští rok rekordní investice ve výši téměř 375 milionů korun.…
Britský ropný obr BP bude mít poprvé v čele ženu,…
Category: Energetika
Londýn - Britský ropný gigant BP nově povede Meg O'Neillová (55), která je nyní ředitelkou australské společnos…
KHNP chce v příštím roce uzavřít další dvě desítky…
Category: Energetika
Praha - Korejská společnost KHNP chce v příštím roce uzavřít s českými firmami další více než dvě desítky kontr…
Firma Eltra z EP Industries dokončila na Slovensk…
Category: Doprava
Bratislava/Humenné - Slovenská firma Eltra z české skupiny EP Industries dokončila elektrifikaci 33,5 kilometru…
Poličský výrobce hasičské techniky dodá na Sloven…
Category: Firmy
Polička - Zakázka pro ministerstvo vnitra na Slovensku bude v příštím roce znamenat pro společnost THT Polička…

Připojte se: