1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Globální kapacita obnovitelných zdrojů energie loni vzrostla o 9,6 procenta

Solar panels1
Londýn  - Celosvětová kapacita obnovitelných zdrojů energie v loňském roce vzrostla o rekordních 295 gigawattů (GW), tedy 9,6 procenta, na 3372 GW. Uvedla to Mezinárodní agentura pro obnovitelné energie (IRENA). Upozornila ale, že pro omezení globálního oteplování by bylo potřeba zvýšit kapacitu třikrát rychleji.

Plzeň letos postaví další úseky cyklostezek i lávky, má na to 61 milionů Kč

road 1
Plzeň - Stavbu nových úseků páteřních cyklostezek podél řek, takzvaných greenways, propojení nenavazujících úseků či projektování dalších stezek a lávek letos plánuje Plzeň v centru města i v jeho okrajových částech. Původní rozpočet na cyklistické projekty a stavby magistrát zvýšil z 48 na 61 milionů korun.

Gazprom dodal do Číny plynovodem Síla Sibiře rekordní množství plynu za den

gas pipe mechanic
Moskva - Ruská plynárenská společnost Gazprom v pondělí dodala do Číny plynovodem Síla Sibiře rekordní objem plynu za den. Firma to podle médií oznámila dnes, kdy je druhým dnem na návštěvě Moskvy čínský prezident Si Ťin-pching.

Moldavsko po tříměsíční přestávce obnovilo nákupy plynu od ruského Gazpromu

gas pipeline1
Kišiněv - Moldavsko zhruba po tříměsíční přestávce obnovilo nákupy plynu od ruské společnosti Gazprom. Informoval o tom šéf moldavské státní plynárenské společnosti Moldovagaz Vadim Ceban.

Značka VW Scout získá v USA pro stavbu továrny státní podporu 1,29 miliardy USD

volkswagen factory
Columbia - Německá automobilka Volkswagen ve Spojených státech získá státní podporu 1,29 miliardy dolarů (28,9 miliardy Kč) pro stavbu továrny, do které investuje dvě miliardy dolarů. Bude v ní vyrábět nákladní auta a sportovně-užitkové vozy (SUV) značky Scout.

Stavební výroba loni v Olomouckém kraji vzrostla o čtvrtinu na 7,9 mld.Kč

growth chart 3
Olomouc - Základní stavební výroba v Olomouckém kraji loni díky vyšší intenzitě pozemního stavitelství meziročně vzrostla zhruba o čtvrtinu na 7,863 miliardy korun. ČTK dnes informaci získala z údajů Českého statistického úřadu. V roce 2021 stavebnictví v kraji vykázalo pokles o 5,1 procenta na 6,363 miliardy korun.

Na jih od Brna se má otevřít další lom na štěrkopísek, těžba má trvat deset let

Macarthur Coal
Vranovice - V nivě řeky Svratky na jih od Brna by se měl otevřít další z mnoha lomů na štěrkopísek. O povolení usiluje v katastru Vranovic severozápadně od obce majitel pozemků, společnost Agro Klimus. Jde o pozemek o rozloze 24 hektarů, přičemž těžit se má na 17 hektarech, zbytek bude tvořit zázemí lomu.

Tržby zlínské Kovárny Viva loni vzrostly meziročně o 15 procent na 2,284 mld.Kč

kovarna viva
Zlín - Tržby zlínské průmyslové Kovárny Viva loni vzrostly meziročně o 15 procent na 2,284 miliardy korun. S produkcí přesahující 27.000 tun si stále udržuje pozici největší zápustkové kovárny v České republice, řekla dnes ČTK mluvčí kovárny Kateřina Martykánová.

Pražská plynárenská: Češi po zastropování cen postupně přestávají šetřit plynem

gas fire2
Praha - Češi postupně přestávají šetřit při spotřebě plynu. Vliv na to má zastropování cen energií. Na twitteru to uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský. Podle něj má na úspory energií v novém roce největší vliv především příznivé počasí. Informace o vývoji spotřeby plynu dalších velkých dodavatelů ČTK zjišťuje.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...