1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Zelená železnice bude prosazovat promyšlený a efektivní rozvoj bezemisní dopravy

ceske drahy logo
České dráhy se staly jedním ze sedmi zakládajících členů nového spolku „Zelená železnice“, který byl oficiálně založen 17. září 2021.

ČPS: Zájem o zemní plyn viditelně narůstá

gas fire 3
Praha – Český plynárenský svaz (ČPS) registruje výrazné zvýšení zájmu domácností o vytápění zemním plynem. Dokládá to průběžně rostoucí prodej plynových kotlů, stejně jako nárůst uzavřených smluv o zavedení zemního plynu a s tím související i množství opětovně zprovozněných tzv. mrtvých přípojek.

Čtvrtá LNG stanice bude zprovozněna na přelomu roku. Zájem o pohon na zkapalněný metan mezi dopravci roste

LNG Terminal
V Česku zatím fungují tři čerpací stanice zkapalněného zemního plynu (LNG). Podle odborníků ale zájem o pohon na LNG začíná růst. Některé firmy již rozšiřují své flotily, jiné zahajují testovací provoz. V nejbližší době by mělo v Česku díky dotacím vzniknout 18 nových LNG stanic.

PBS představuje modernizovaný motor PBS TJ80M s vylepšeným tahem a nízkou hmotností

PBS logo
PBS přichází s novou modifikovanou pohonnou jednotkou, proudovým motorem PBS TJ80M.

ABB v ČR zdvojnásobila počet svých nabíjecích stanic

ABB Building
„Potvrzuje se, že trend elektromobility i v poměrně opatrném Česku zrychluje,“ komentoval vývoj nabíjecí infrastruktury pro vozidla na elektrický pohon Vladimír Janypka, ředitel jednotky ABB Elektrotechnika,

Noční montáž tří ocelových konstrukcí proběhla v Pardubicích

EUROVIA logo
V rámci modernizace železničního uzlu v Pardubicích proběhla v noci z 24. na 25. srpna za dočasné výluky provozu na trati montáž tří samostatných ocelových konstrukcí, a to mostního provizoria přes silnici II. třídy – ulici Jana Palacha a lávky pro pěší.

Višňové jede naplno. Na dálničním obchvatu Žiliny pracují stovky odborníků a desítky strojů, hotovo bude koncem roku 2023.

Skanska logo
Čas, kvalita a bezpečnost - to jsou tři pravidla, kterými se řídí nejsledovanější dopravní stavby na Slovensku. Na úseku D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala jsou v současné době v plném proudu práce na mostech a tunelu Višňové.

Předsedou představenstva Letiště Praha byl zvolen Jiří Pos

letiste praha 16
Do čela představenstva Letiště Praha, a. s., byl dnes (30.08.2021) ostatními členy zvolen Jiří Pos. Předsedou představenstva společnosti, která provozuje největší mezinárodní letiště v České republice, je tak s platností od 30. srpna 2021.

ŠKODA AUTO vyrobila již 100 000 vozů iV

Skoda logo
Dnes (30.08.2021) sjel z výrobní linky automobilky ŠKODA AUTO již 100 000. vůz s označením iV: plně elektrický model ENYAQ iV. Označení iV používá český výrobce pro vozidla vybavená částečným nebo plně elektrickým pohonem.

PŘEDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechte si ujít...