1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Hirschmann Automotive VS s.r.o.

Hirschmann automotive 22
Rosteme. Pomohla nám včasná orientace na elektromobily

Z granulátu vyrábí společnost Hirschmann Automotive VS s.r.o., komponenty pro automobilový průmysl. Nejčastěji jde o konektory. Před pár lety se začala orientovat na elektromobilitu a tento strategický krok se vyplatil. Loni rozběhla výrobu v nové hale a očekává další nárůst objemů.

Ropná společnost Shell zaplatí v EU a Británii dodatečnou daň dvě miliardy USD

shell gas station 1
Londýn - Ropná a plynárenská společnost Shell, která patří k největším firmám v Evropě, zaplatí za čtvrté čtvrtletí v Evropské unii a Británii dodatečnou daň asi dvě miliardy dolarů (45,9 miliardy Kč). Firma oznámila, že jde o peníze, které musí zaplatit ze solidarity kvůli vysokému růstu cen energií v loňském roce.

Na Vysočině letos ŘSD opraví druhou polovinu dálničního přivaděče u Jihlavy

highway
Jihlava - Na Vysočině letos Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opraví druhou polovinu silnice 38 u Jihlavy, která slouží také jako přivaděč k dálnici D1. Jeden jízdní pás tam už byl opravený minulý rok.

Bystřice n. P. chystá investici do solárních panelů, chtějí je i jiné radnice

solar panel
Jihlava - Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku by chtěla dát fotovoltaické panely na sportovní halu a Sporthotel. V letošním rozpočtu nechalo vedení města na tuto investici 7,5 milionu korun a předpokládá, že by na ni mohlo dostat dotaci 3,5 milionu.

Prodej hybridních aut loni stoupl o 22 procent na 28.229 vozů

charging e car
Praha - Češi si loni pořídili 28.229 hybridních vozů, což je o 22 procent více než v roce 2021. Z toho počet plug-in hybridů klesl o pět procent na 3560 aut. Množství nových elektromobilů se loni zvýšilo o 47 procent na 3892 vozů. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.

Šéf automobilky Stellantis varoval před dalším zavíráním závodů

Stellantis logo
Las Vegas (USA) - Pokud vysoké ceny elektromobilů způsobí, že automobilový trh klesne z úrovně před pandemií, bude nutné zavřít další závody na výrobu aut. Na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas to novinářům řekl šéf nadnárodní automobilové společnosti Stellantis Carlos Tavares.

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 322.500 automobilů, víc než předloni

hyundai tuscon car1
Nošovice - Automobilka Hyundai vyrobila loni v Nošovicích na Frýdecko-Místecku 322.500 aut. Bylo to o 47.500 vozů více než předloni, nárůst činil 17,3 procenta. Letošní plán výroby je stanoven na 328.500 vozů. ČTK to sdělil mluvčí závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) Petr Michník.

Nedostatek plynu v Německu je čím dál méně pravděpodobný

german flag1
Berlín - Nedostatek plynu v Německu je tuto zimu čím dál méně pravděpodobný. Uvedl to spolkový síťový regulátor Bundesnetzagentur. Dodal nicméně, že zůstává důležité plynem šetřit a že podniky i domácnosti musejí nadále počítat s výrazně vyššími cenami plynu.

Odbyt automobilky Volvo Cars loni klesl kvůli výrobním problémům

volvo logo
Stockholm - Odbyt švédského výrobce osobních automobilů Volvo Cars se v loňském roce propadl o 12 procent na 615.121 vozů. Za jeho poklesem stály výrobní problémy způsobené nedostatkem součástek a koronavirovými uzávěrami v Číně. Oznámila to firma. V samotném prosinci se však odbyt meziročně zvýšil o 13 procent na 72.663 vozů.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...