1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nedostatek kameniva na velkých dopravních stavbách na jihu Moravy zatím nehrozí

construction machinery
Brno - Nedostatek kameniva na velkých dopravních stavbách zatím podle státních firem nehrozí. Vyplývá z odpovědí státních organizací Správa železnic a Ředitelství silnic a dálnic ČR pro ČTK. Podle těchto společností ani není potřeba kamenivo vozit z příliš velké vzdálenosti.

VaK Kroměříž loni klesl zisk na 19,1 milionu, výnosy ale stouply

water energy
Kroměříž - Společnost Vodovody a kanalizace (VaK) Kroměříž loni vykázala čistý zisk přibližně 19,1 milionu korun, což je meziročně asi o 7,3 milionu méně. Podniku však vzrostly celkové výnosy z předloňských 394,5 milionu na více než 478,3 milionu korun.

Výrobci dronů Primoco se v prvním kvartále meziročně propadly tržby i zisk

decline 1
Praha - Českému výrobci bezpilotních letounů Primoco UAV SE klesly v letošním prvním čtvrtletí tržby na 549.000 korun z téměř 88 milionů Kč před rokem. Za letošní leden až březen firma hospodařila se ztrátou 13,1 milionu korun proti zisku 42,9 milionu v loňském prvním kvartálu.

Dělníkům na stavbě metra D zbývá prorazit tunel mezi linkami D a C

metro train
Praha - Dělníkům při stavbě metra D v úseku mezi Pankrácí a Olbrachtovou zbývá prorazit desítky metrů tunelu spojujícího trasu D s linkou C a odstavný tunel. V jedné části pak ještě dokončují ražbu tunelu do jeho finální velikosti. Ražby pak budou pokračovat rovněž ve stanicích.

Rusko chce posílat do Číny plynovodem přes Kazachstán 35 mld. metrů krychlových

gas pipeline
Moskva - Rusko plánuje posílat do Číny přes Kazachstán přibližně 35 miliard metrů krychlových zemního plynu ročně. Agentuře TASS to řekl velvyslanec Kazachstánu v Rusku Dauren Abajev. To odpovídá zhruba kapacitě přepravy plynovodu Síla Sibiře, kterým nyní proudí ruský plyn do Číny.

U Brniště plánují postavit šest větrných elektráren, ne všichni v obci jsou pro

wind turbine
Brniště  - V Brništi na Českolipsku plánují postavit šest větrných elektráren, každou o výšce kolem 150 metrů a instalovaném výkonu sedm megawattů (MW). O záměru dnes vedení obce diskutovalo s obyvateli. Původně se mluvilo o 14 až 15 elektrárnách, to ale obec odmítla. Šest je maximum, řekl na jednání starosta Michal Vinš (NEZ).

Německá zbrojovka Rheinmetall navrhuje vznik evropského zbrojního konsorcia

Rheinmetall logo
Düsseldorf - Německá zbrojovka Rheinmetall představila myšlenku vytvoření evropského zbrojního konsorcia, které by lépe konkurovalo společnostem z USA. Firma sama se chce stát celosvětovým hráčem v rychle se rozvíjejícím zbrojním průmyslu, řekl podle agentury Reuters generální ředitel Rheinmetallu Armin Papperger na setkání s novináři.

Letiště Praha podepsalo smlouvu o projekčních pracích pro rozšíření kapacity

Airport 1
Praha - Letiště Praha podepsalo se sdružením projektantů v čele s firmou Valbek smlouvu o projekčních pracích na rozšíření kapacity terminálů. Díky rozvoji a rozšíření terminálů se má kapacita letiště zvýšit na 21,2 milionu cestujících ročně a mělo by být možné odbavit v dopravní špičce za hodinu dvakrát více cestujících.

Konec uhlí ovlivní i teplárenství v Karlovarském kraji, SUAS hledá nové zdroje

miner
Sokolov - Výrazný vliv na teplárenství v Karlovarském kraji bude mít útlum a konec těžby hnědého uhlí. Velká část kraje je totiž zásobovaná z uhelných tepláren, zejména od Sokolovské uhelné.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...