1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobce železničních kol Bonatrans Group zvýšil loni tržby více než o čtvrtinu

train wheel
Bohumín - Společnost Bonatrans Group z Bohumína na Karvinsku, která je jedním z největších evropských výrobců železničních kol, zvýšila loni své tržby o 1,54 miliardy, tedy více než o čtvrtinu, na 7,52 miliardy korun. Její čistý zisk činil 710,3 milionu korun, což znamenalo meziroční nárůst o 193,8 milionu korun (37,5 procenta).

Toyota a Mitsubishi Heavy spojí síly při vývoji měsíčního vozidla

toyota logo blue
Tokio - Japonská automobilka Toyota Motor bude spolupracovat s průmyslovou korporací Mitsubishi Heavy Industries na měsíčním vozidle pro lidskou posádku. Toyota vozítko vyvíjí společně s japonskou vesmírnou agenturou JAXA, informovala v tiskové zprávě. Japonsko se snaží urychlit svůj program výzkumu vesmíru.

Solární elektrárny na moři mají být dalším průlomem čisté energie

Solar panels1
Peking - Dva kruhové plováky s úhlednými řadami solárních panelů umístěné v čínských vodách Žlutého moře, kterými zmítají vlny vysoké až deset metrů, začaly koncem loňského roku vyrábět elektřinu.

V jaderné elektrárně Dukovany skončila plánovaná odstávka druhého bloku

nuclear power 3
Dukovany - V jaderné elektrárně Dukovany na Třebíčsku skončila plánovaná odstávka druhého bloku. Krátce po půlnoci začal blok vyrábět elektřinu. Odstávka trvala tři týdny. ČTK to řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Nadále pokračuje odstávka prvního dukovanského bloku, kterou elektrárna zahájila 2. června a skončí příští měsíc.

Vinci Construction CS zvýšila loni hrubý zisk meziročně o 16 pct na 1,4 mld. Kč

ceske koruny
Praha - Stavební skupina Vinci Construction CS loni zvýšila svůj hrubý zisk meziročně o 16 procent na 1,4 miliardy korun. Obrat společnosti se meziročně zvýšil o 6,6 procenta na 26 miliard korun. V minulém roce Vinci sloučila do jednoho koncernu společnosti Eurovia CS, SMP a Průmstav a několik dalších.

Brazilský výrobce letadel Embraer postaví u Sao Paula závod na létající taxi

Embraer logo
Sao Paulo - Brazilský výrobce letadel Embraer postaví poblíž Sao Paula továrnu, v níž bude vyrábět elektrické létající taxi. Na trh by chtěl tyto stroje s vertikálním vzletem a přistáním (eVTOL) uvést v roce 2026. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Sao Paulo je ekonomickým centrem Brazílie.

Německo má zásobníky zemního plynu naplněné takřka z 85 procent

german flag1
Berlín - Německé zásobníky zemního plynu jsou naplněny takřka z 85 procent. Německu se tak i bez ruských dodávek této suroviny daří plyn ukládat pro nadcházející zimu. Spolková agentura pro sítě, která má roli síťového regulátora, nicméně varuje, že stejně jako minulou zimu bude nezbytná i při té nadcházející úsporná spotřeba.

Nymburk prověří energetickou náročnost svých budov, na některé chce fotovoltaiku

solar panels2
Nymburk - Nymburk chce na některé městské budovy kvůli úsporám umístit solární panely, například na nemocnici, některé školy a školky nebo na budoucí parkovací dům pod Eliškou.

Velký zájem o soláry bude pokračovat, budou však nutná i další opatření

solarne panely
Praha - Vysoká poptávka po solárních elektrárnách v Česku bude zřejmě pokračovat i v dalších měsících. Nahrává tomu situace na energetickém trhu. Vyplývá to z komentářů energetických expertů a firem. Podle nich budou zároveň nutné investice do distribučních sítí a legislativní zjednodušení některých procesů.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...